Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-03-18 Aktualności
  Aktualności

  ANKIETA: Zatrudnienie cudzoziemców

  Zatrudnienie cudzoziemców staje się coraz istotniejszym tematem dla naszych członków. Konfederacja Lewiatan przygotowuje opracowanie ws. sytuacji na rynku pracy i wyzwań związanych z zatrudnianiem cudzoziemców. Opracowanie ma obejmować również  rekomendacje co do zmian przepisów. W celu...

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  ANKIETA: Koszty związane z wnoszeniem odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO)

  Stowarzyszenie Prawa Zamówień Publicznych ( www.stowarzyszeniepzp.pl ) opracowało ankietę na temat kosztów związanych z wnoszeniem odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) oraz skarg od wyroków KIO do sądów okręgowych w ramach toczących się postępowań o udzielenie zamówienia publicznego....

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  „Solidarność” i Lewiatan nie zgadzają się z Prokuratorem Generalnym

  Uznanie przez Prokuratora Generalnego ustawy dotyczącej zniesienia limitu składek na ZUS za zgodną z Konstytucją RP, oznacza przyzwolenie na naruszenie podstaw dialogu społecznego w Polsce, bez żadnych sankcji. Takie stanowisko prowadzi do marginalizacji roli partnerów społecznych - napisali we wspólnym stanowisku NSZZ „Solidarność" i Konfederacja Lewiatan.

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  Bez presji płacowej, ale pracodawcy nie mogą spać spokojnie

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w lutym 2018 r. o 1,4 proc. r/r, a w stosunku do stycznia br. spadły o 0,2 proc. - podał GUS.

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  Centrom dystrybucji grożą kary za handel w niedziele

  Przedstawione przez resort rodziny i Państwową Inspekcję Pracy wytyczne w sprawie definicji „placówki handlowej" oznaczają, że wbrew treści ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, zakaz obejmie dużą cześć centrów dystrybucyjnych, co jest zaskoczeniem dla przedsiębiorców. Konfederacja Lewiatan apeluje do PIP o powstrzymanie się od nakładania kar pieniężnych na centra pracujące w niedziele do czasu rozstrzygnięcia rozbieżności między treścią przepisu a wytycznymi.

 • 2018-03-16 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorstwa płacą lepiej niż „budżetówka”

  Przedsiębiorstwa płacą lepiej niż „budżetówka"
  Przeciętne wynagrodzenie w przedsiębiorstwach w lutym 2018 r. wzrosło o 6,8 proc. r/r., zaś zatrudnienie zwiększyło się o 3,7 r/r. - podał GUS.

 • 2018-03-15 Aktualności
  Aktualności

  Theresa May zaprasza Konfederację Lewiatan do debaty na temat warunków Brexitu

  Premier Zjednoczonego Królestwa Theresa May w swoim liście zaapelowała o zachowanie istniejących łańcuchów dostaw pomiędzy UE a Wielką Brytanią, sprzeciwiając się planom wprowadzenia ograniczeń taryfowych i kwotowych. Wśród przedstawionych postulatów znalazło się także minimalizowanie liczby barier w działalności przedsiębiorstw brytyjskich w UE i odwrotnie, co wymaga porozumienia na rzecz mobilności. Premier May napisała także o potrzebie regulacji dotyczących handlu, zapewniających uczciwą i otwartą konkurencję.

 • 2018-03-15 Aktualności
  Aktualności

  Andrus Ansip gościem 533 sesji plenarnej EKES

  Wiceprezydent Komisji Europejskiej skupił się na sztucznej inteligencji: „20 lat jednolitego rynku to sukces Unii, ale jest to tylko rynek fizyczny. Wspólnego rynku cyfrowego ciągle nie ma. Straty z tego tytułu szacujemy na 450 mld euro rocznie. Są pierwsze jaskółki zmian: likwidacja...

 • 2018-03-15 Aktualności
  Aktualności

  Bilans członkostwa Polski w UE nie budzi wątpliwości

  W 2016 r. PKB per capita w Polsce wyniósł 68 proc. przeciętnego PKB per capita w UE28 - podał Eurostat.

 • 2018-03-14 Aktualności
  Aktualności

  XIV Międzynarodowy Kongres MBA, Kraków

  Kongres to jedyna i największa w Polsce tego typu inicjatywa integrująca środowisko MBA. Do udziału w XIV Kongresie MBA zapraszamy znakomitych gości z kraju i zagranicy.