Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2021

 • 2021-02-26 Aktualności
  Aktualności

  Plan Odbudowy, ale i prawdziwych reform

  • Rząd przedstawi dzisiaj Krajowy Planu Odbudowy, czyli listę planowanych inwestycji, które mają pomóc w odbudowaniu kondycji gospodarki po pandemii.
  • Zdaniem Konfederacji Lewiatan najważniejsze, aby zawierał on również programem reform, a nie tylko listę potencjalnych projektów.
  • Fundusze powinny być przeznaczone przede wszystkim na zieloną i cyfrową transformację i skierowane do przedsiębiorców.

 • 2021-02-26 Aktualności
  Aktualności

  Konsumpcja i inwestycje ciągną PKB w dół

  W IV kwartale 2020 roku PKB skurczył się o 2,8% r/r (niewyrównany sezonowo; po wyrównaniu spadek wyniósł 2,7% r/r). W stosunku do danych z 12 lutego jest to minimalna korekta w górę, o 0,1 pkt proc. - podał GUS.

 • 2021-02-25 Aktualności
  Aktualności

  Rada Przedsiębiorczości chce szybkiej implementacji dyrektywy restrukturyzacyjnej

  Mając na względzie obecną sytuację gospodarczą spowodowaną trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, w tym przede wszystkim stale rosnącą liczbę przedsiębiorców oraz przedsiębiorstw zagrożonych niewypłacalnością, Rada Przedsiębiorczości zwraca uwagę na pilną konieczność wdrożenia oraz zapewnienia odpowiednich ram prawnych dla efektywnych procesów restrukturyzacji sądowej.

 • 2021-02-25 Aktualności
  Aktualności

  Warszawa przyjazna mediacji

  Mieszkańcy stolicy i przedsiębiorcy mogą już przyjść do urzędu i wszcząć mediację, zamiast czekać na rozstrzygnięcie sporu przed organem odwoławczym lub sądem.

 • 2021-02-25 Aktualności
  Aktualności

  Apelujemy do Komisji Europejskiej o zniesienie testów dla kierowców zawodowych

  Konfederacja Lewiatan, na prośbę Transport i Logistyka Polska (TLP), zawiązała koalicję z organizacją pracodawców z Litwy (LPK) i Czech (SPCR), wspólnie apelując do Komisji, Parlamentu Europejskiego, Rady UE i państw członkowskich o zniesienie obowiązkowych testów na COVID-19 i różnych formularzy rejestracyjnych dla kierowców zawodowych, co jest niezbędne dla zachowania płynności łańcuchów dostaw na jednolitym rynku UE.

 • 2021-02-25 Aktualności
  Aktualności

  Apel partnerów społecznych w RDS o otwarcie gospodarki

  Organizacje pracowników oraz pracodawców wchodzące w skład Rady Dialogu Społecznego apelują o otwarcie pozostałych sektorów gospodarki, które pozostają w lockdownie. Jednocześnie apelują o wdrożenie restrykcji sanitarnych, odpowiednich dla specyfiki poszczególnych branż. Zarówno pracownicy jak i pracodawcy są gotowi przestrzegać wypracowanego reżimu sanitarnego.

 • 2021-02-25 Aktualności
  Aktualności

  Rynek usług pocztowych do remontu

  Unowocześnienie prawa pocztowego, aby sprawniej obsługiwać przesyłki e commerce oraz wprowadzenie zmian dotyczących kompensowania strat operatora pocztowego w przypadku takich właśnie przesyłek - proponuje Konfederacja Lewiatan.

 • 2021-02-25 Aktualności
  Aktualności

  Ankieta Eurofound: Życie, praca i COVID-19 - weź udział

  Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu Eurofound: „Życie, praca i COVID-19”. Wypełnienie ankiety zajmuje 10 minut.

 • 2021-02-24 Aktualności
  Aktualności

  BusinessEurope apeluje do Przewodniczącego Rady Europejskiej

  Przed zbliżającym się posiedzeniem Rady Europejskiej (25-26 lutego) BuisnessEurope wysłało list do Przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michella, w którym zwraca uwagę na kwestię szczepionek i nowych ograniczeń na granicach wewnętrznych UE.

 • 2021-02-24 Aktualności
  Aktualności

  Nowy Polski Ład. Wsparcie firm farmaceutycznych wzmocni bezpieczeństwo lekowe

  • Rząd wkrótce ma przedstawić Nowy Polski Ład, czyli plan działań i reform w wielu dziedzinach życia gospodarczego i społecznego.
  • Konfederacja Lewiatan apeluje, aby uwzględnić w nim rolę krajowego przemysłu farmaceutycznego w zagwarantowaniu bezpieczeństwa Polaków i wzmacnianiu naszej gospodarki.