Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2020

 • 2020-07-14 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Europejska zwraca uwagę na niezgodność zakazu reklamy aptek z prawem UE

  • W ostatnich dniach Komisja Europejska wystosowała do naszego rządu uzasadnioną opinię w sprawie ograniczeń dotyczących reklamy aptek.
  • To kolejny etap procedury o naruszenie prawa UE. Jeśli rząd nie usunie uchybienia, wówczas sprawa zostanie skierowana do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

 • 2020-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Mamy nadzieję na ożywienie dialogu społecznego

  Andrzej Duda uzyskał w II turze wyborów prezydenckich 51,21 proc., a Rafał Trzaskowski - 48,79 proc. - to cząstkowe, nieoficjalne wyniki wyborów z 99,97 proc. obwodów, które podała Państwowa Komisja Wyborcza.

 • 2020-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Najnowszy komunikat Komisji Europejskiej dotyczący Brexitu

  Wycofanie się Zjednoczonego Królestwa z dorobku prawnego UE, rynku wewnętrznego i unii celnej z końcem okresu przejściowego nieuchronnie stworzy bariery w handlu i wymianach transgranicznych, z którymi obecnie nie musimy się mierzyć. Stanie się tak nawet w przypadku, gdy Unia Europejska i Zjednoczone Królestwo zawrą bardzo ambitne partnerstwo obejmujące wszystkie obszary uzgodnione w Deklaracji Politycznej do końca 2020 r.

 • 2020-07-09 Aktualności
  Aktualności

  Zatwierdzenie Pakietu Mobilności I niekorzystne dla polskiego i europejskiego sektora transportu

  Pomimo licznych apeli Konfederacji Lewiatan i naszego członka TLP, a także pozostałych 9 federacji pracodawców z różnych państw UE, w tym niemieckiego BDI i litewskiego LPK, wczoraj podczas głosowania późno w nocy w Parlamencie Europejskim, odrzucono wszystkie korzystne poprawki i zatwierdzono Pakiet Mobilności I. Dla przypomnienia nie jest to jeden, a trzy akty prawne, które ze względu na decyzję polityczną były procedowane i negocjowane razem właśnie jako Pakiet: rozporządzenie o dostępie do zawodu i rynku; rozporządzenie o czasie prowadzenia pojazdu, czasie odpoczynku i tachografach; dyrektywa o egzekwowaniu przepisów i delegowaniu kierowców w transporcie drogowym.

 • 2020-07-09 Aktualności
  Aktualności

  Będę podpisywał tylko takie ustawy, które przejdą konsultacje społeczne

  • Będę podpisywał tylko takie ustawy dotyczące warunków prowadzenia działalności gospodarczej, które zostały przedyskutowane i skonsultowane z organizacjami pracodawców oraz ze stroną społeczną - zapowiedział Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta, odpowiadając na pytania przedsiębiorców zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan.
  • Zapowiedział również, że Polska powinna poprzeć unijne cele związane z ochroną klimatu, zielonym ładem i zobowiązać się do osiągnięcia neutralności klimatycznej gospodarki do 2050 r.

   

 • 2020-07-08 Aktualności
  Aktualności

  Związek Polskiego Leasingu zyskał nowego partnera

  BPS Leasing spółka z Grupy BPS, największego zrzeszenia banków spółdzielczych w Polsce, dołączyła właśnie do Związku Polskiego Leasingu, członka Konfederacji Lewiatan. Grupę BPS tworzy 328 banków zrzeszonych oraz Bank BPS, co daję łączną liczbę ponad 2,3 tys. placówek.

   

 • 2020-07-08 Aktualności
  Aktualności

  Za wcześnie na obowiązkowe oznakowanie dotyczące recyklingu opakowań

  • W Sejmie rozpoczęły się prace nad poselskim projektem ustawy dotyczącym gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi.
  • Przewiduje on wprowadzenie obowiązku oznakowania opakowań wzorami wskazującymi do jakiej frakcji odpadów powinno trafić opakowanie po zużyciu produktu oraz odpady zawarte w tym opakowaniu.
  • Zdaniem Konfederacji Lewiatan firmy nie są obecnie w stanie spełnić tych wymagań.

 • 2020-07-07 Aktualności
  Aktualności

  Pandemia zmniejszyła szanse na znalezienie nowej pracy

  Zniesienie większości obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa spowodowało nieznaczny spadek niepewności na rynku pracy. Z realizowanej przez Randstad we współpracy z Instytutem Badań Pollster 40. edycji badania „Monitor Rynku Pracy" wynika, że Polacy wciąż obawiają się utraty obecnego zatrudnienia.

 • 2020-07-07 Aktualności
  Aktualności

  Fala zwolnień pracowników dopiero przed nami

  Stosunkowo niewielki przyrost bezrobocia w czerwcu, wynoszący 0,1 pkt proc. w stosunku do maja, jest raczej miernikiem pogarszającej się sytuacji na rynku pracy.

 • 2020-07-06 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w refundacji leków mogą doprowadzić do braków wielu medykamentów w Polsce

  • Prezydent Andrzej Duda złożył w Sejmie projekt ustawy o Funduszu Medycznym, który ma na celu poprawę zdrowia i jakości życia Polaków.
  • W liście do prezydenta Krajowi Producenci Leków i Konfederacja Lewiatan ostrzegają, że projekt ustawy zawiera zmiany w zakresie refundacji leków, które mogą doprowadzić do braków leków w Polsce.
  • Niepokój pracodawców budzi także możliwość uszczuplenia środków budżetu na refundację leków.