Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-06-27 Aktualności
  Aktualności

  Dzieci niepełnosprawne powinny uczyć się w szkole

  Dla osób objętych indywidualnym nauczaniem, niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie priorytetem powinna być nauka w szkole, wraz z rówieśnikami, a tylko w szczególnych wyjątkach, na podstawie decyzji dyrektora placówki, powinna odbywać się w miejscu pobytu - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-06-27 Aktualności
  Aktualności

  Pieniędzy na zdrowie może być mniej

  Dzisiaj Narodowy Fundusz Zdrowia ma ogłosić, który szpital znajdzie się w sieci i będzie mógł leczyć. Dla systemu opieki zdrowotnej i przede wszystkim dla pacjentów to nie jest jednak najważniejsza informacja.

 • 2017-06-27 Aktualności
  Aktualności

  RDS dyskutuje o płatności podzielonej w VAT

  26 czerwca br. odbyło się posiedzenie Zespołu RDS ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych.

 • 2017-06-26 Aktualności
  Aktualności

  Zespół RDS ustalił wartość waloryzacji emerytur i rent

  26 czerwca br. odbyło się posiedzenie Zespołu ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych i Zespołu ds. ubezpieczeń społecznych.

 • 2017-06-26 Aktualności
  Aktualności

  J. Mordasewicz w Wyborczej o wnioskach do ZUS o emeryturę

  W artykule „ZUS i lawina wniosków", który ukazał się 26 czerwca br. w „Gazecie Wyborczej" , Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan wypowiada się o sytuacji ZUS po napływie wniosków o przyznanie emerytury....

 • 2017-06-26 Aktualności
  Aktualności

  Biznes pomaga fiskusowi w opracowaniu kodeksu

  W artykule „Biznes z fiskusem piszą kodeks dobrych praktyk", który ukazał się 26 czerwca br. w „Pulsie Biznesu", poinformowano, że eksperci z Ministerstwa Finansów pracują nad przygotowaniem tzw. kodeksu dobrych praktyk, czyli metod sprawdzania rzetelności kontrahentów....

 • 2017-06-26 Aktualności
  Aktualności

  Coraz bardziej brakuje rąk do pracy

  Bezrobocie na koniec maja br. wyniosło 7,4 proc., czyli spadło o 0,3 pkt proc. w stosunku do kwietnia br - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W maju 2016 r. bezrobocie wynosiło 9,1 proc.

 • 2017-06-26 Aktualności
  Aktualności

  Apteki: jedne z najbardziej restrykcyjnych regulacji

  Komisja ds. Rynku Aptecznego Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET apelują o jak najszybsze przeprowadzenie reformy rynku aptecznego. Długoterminowe i ostateczne zdefiniowanie podstaw prawnych działalności aptek jest niezbędne dla odejścia od prowizorycznej regulacji „apteki dla aptekarza".

 • 2017-06-26 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan w komitecie ds. Zarządzania w Organizacjach Ochrony Zdrowia

  9 czerwca 2017 r. przedstawiciele Konfederacji Lewiatan powołani zostali do nowo utworzonego Komitetu Technicznego KT 324 ds. Zarządzania w Organizacjach Ochrony Zdrowia, który jest komitetem wiodącym w zakresie współpracy z ISO/ ISO/TC 304 , Healthcare administration. Zakres tematyczny...

 • 2017-06-23 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na posiedzeniu WRDS w Opolu

  22 czerwca br. Henryka Bochniarz, Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego i prezydent Konfederacji Lewiatan, uczestniczyła w posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Opolu. Odnosząc się do planowanej przez rząd nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego podkreśliła, że Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego powinny być afiliowane przy marszałkach województw, bo to oni są gospodarzami terenu, tam podejmowane są najważniejsze dla regionu wydarzenia.