Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2018

 • 2018-01-19 Aktualności
  Aktualności

  Jak skutecznie sprzedawać w Chinach?

  Zachęcamy do udziału w wydarzeniach poświęconych ekspansji na Chiny.

 • 2018-01-19 Aktualności
  Aktualności

  Trzy dobre pomysły KE jak rozwijać kompetencje cyfrowe

  15 stycznia Komisja Europejska przyjęła nowe inicjatywy mające na celu poprawę kluczowych kompetencji i umiejętności cyfrowych obywateli, promowanie wspólnych wartości i wzrost świadomości uczniów na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

 • 2018-01-17 Aktualności
  Aktualności

  List do europosłów ws. wzywania przedsiębiorstw do udzielenia informacji związanych z rynkiem wewnętrznym

  W nawiązaniu do trwających obecnie w Parlamencie Europejskim, w Komisji IMCO, prac nad projektem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady określającego warunki i procedurę, zgodnie z którymi Komisja może wzywać przedsiębiorstwa i związki przedsiębiorstw do udzielenia informacji związanych z rynkiem wewnętrznym i powiązanymi dziedzinami (dalej: projekt SMIT), Konfederacja Lewiatan chciałaby zaapelować o zaniechanie dalszych prac nad projektem i jego odrzucenie.

 • 2018-01-16 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w projekcie ustawy o ochronie danych osobowych

  15 stycznia br. przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji wysłuchali uwag przedsiębiorców i organizacji społecznych do projektu ustawy o ochronie danych osobowych.

 • 2018-01-15 Aktualności
  Aktualności

  Urszula Zarańska dyrektorem departamentu rozwoju

  Obowiązki dyrektora departamentu rozwoju Konfederacji Lewiatan od 8 stycznia 2018 r. pełni Urszula Zarańska. Ekspertka zarządzania wieloaspektowymi projektami, tworzenia strategii rozwoju i optymalizacji wsparcia sprzedaży i obsługi klienta. Prelegentka konferencji i autorka artykułów o tej...

 • 2018-01-12 Aktualności
  Aktualności

  Jak powinna brzmieć nowa definicja MSP?

  Dyrekcja Generalna ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP (DG GROW) w Komisji Europejskiej rozpoczęła prace nad zmianą definicji MŚP. W tym celu przygotowała ona kwestionariusz, którego adresatami są MŚP, w szczególności te, które w ramach swojej działalności miały okazję weryfikować swój status MŚP.

 • 2018-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Dobrawa Biadun w Pulsie Biznesu o ratownictwie medycznym

  W artykule „Ratownictwo bez przedsiębiorców", który ukazał się 11 stycznia br. w „Pulsie Biznesu", dr Dobrawa Biadun, ekspertka Konfederacji Lewiatan wypowiada się na temat zmian w ratownictwie medycznym. https://www.pb.pl/ratownictwo-bez-przedsiebiorcow-902826...

 • 2018-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Sejm przyjął poprawki Senatu i ograniczył handel w niedziele

  Sejm rozpatrzył poprawki Senatu i ostatecznie uchwalił ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Ustawa trafiła na biurko prezydenta, który wcześniej wielokrotnie pozytywnie wypowiadał się na jej temat. Konfederacja Lewiatan od początku była przeciwna tej regulacji.

 • 2018-01-11 Aktualności
  Aktualności

  Polski Związek Pracodawców Konsultingu z nowym członkiem

  Consulting & More sp. z o.o. jest nową firmą Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu.

 • 2018-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Ratownictwo medyczne bez prywatnych firm

  Ministerstwo Zdrowia, w projekcie ustawy o państwowym ratownictwie medycznym, praktycznie eliminuje z uczestnictwa w obrocie gospodarczym prywatnych przedsiębiorców. Konfederacja Lewiatan sprzeciwia się wyłączeniu prywatnych firm z możliwości świadczenia usług. W tym tygodniu projektem ustawy zajmuje się Sejm.