Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Targi Pracodawców, Szczecin

  12 października w Filharmonii Szczecińskiej odbędą się pierwsze na Pomorzu Zachodnim Targi Pracodawców.

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Nowe kasy rejestrujące - konsultacje społeczne

  Konsultujemy projekt z dnia 18 września 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach, który zakłada wprowadzenie zmian w zakresie wystawiania faktur oraz zmiany w systemie rejestrowania sprzedaży przy pomocy kas rejestrujących.

 • 2017-09-21 Aktualności
  Aktualności

  Nagroda NEW@POLAND na EFNI 2017

  18 września br. odbyło się posiedzenie kapituły nagrody NEW@POLAND przyznawanej przez Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan.

 • 2017-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie grupy Tobacco Product Directive w BusinessEurope

  Wprowadzenie nowego systemu śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych niepokoi firmy. Przedstawiciele federacji BusinessEurope spotkali się, aby przedyskutować możliwe obciążenia dla firm wynikające ze wprowadzenia systemu śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych.

 • 2017-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Przemysław Pruszyński w Rzeczpospolitej o split payment

  W artykule „Nowy system: płatność podzielona, płynność pogorszona", który ukazał się 20 września w „Rzeczpospolitej", Przemysław Pruszyński, sekretarz Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat split paymentu, nowego instrumentu, który ma zapobiegać wyłudzeniom podatku VAT....

 • 2017-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Ustawę o ochronie danych osobowych trzeba jeszcze poprawić

  W projekcie ustawy o ochronie danych osobowych część uwag zgłaszanych przez przedsiębiorców została uwzględniona, ale jest wiele kwestii, które powinny zostać zmienione, w tym m.in. przepisy regulujące postępowanie przed nowym organem - Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) czy zasady kontroli przestrzegania przepisów o ochronie danych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy proponują większe wydatki na rozwój

  Pracodawcy, członkowie Rady Dialogu Społecznego, pozytywnie oceniają zastosowanie, przy konstruowaniu budżetu na 2018 r., reguły wydatkowej, sygnalizują, że deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych powinien być znacznie niższy niż 2,7% PKB, proponują zmianę struktury wydatków w budżecie na rok 2018 na korzyść wydatków prorozwojowych oraz przestrzegają, że wzrost PKB o 3,8 proc. jest obarczony wieloma ryzykami.

 • 2017-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Konsultujemy przepisy o obszarze zastrzeżonym

  W załączeniu przekazujemy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem realizacji inwestycji służących bezpieczeństwu i obronności Państwa.

 • 2017-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Prezes UZP spotkała się z przedsiębiorcami

  W otwartym posiedzeniu Rady Zamówień Publicznych przy Konfederacji Lewiatan udział wzięła Małgorzata Stręciwilk, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Podczas spotkania z przedsiębiorcami zapowiedziała przedstawienie, wypracowanej wspólnie z Ministerstwem Rozwoju, koncepcji nowelizacji ustawy PZP wraz z przepisami powiązanymi do końca 2017 r.

 • 2017-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Reforma uczelni ułatwi współpracę biznesu i nauki

  Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia założenia reformy szkolnictwa wyższego przedstawione przez wicepremiera Jarosława Gowina. Dla przedsiębiorców szczególnie ważne są nowe regulacje dotyczące zmian w obszarze partnerstwa biznesu i nauki.