Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-03-29 Aktualności
  Aktualności

  Świat i UE w epoce Trumpa - XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Społeczności Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego

    » 21 kwietnia 2017 r., od godz. 12:00 » Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (ul.Dobra 56/66) Podczas XI już KonferencjiCE świadomi zagrożeń płynących z dużej dywersyfikacji politycznej, religijnej i kulturowej oraz zróżnicowanych poziomów...

 • 2017-03-29 Aktualności
  Aktualności

  Ogłoszono 20 Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

  28 marca 2017 r. Great Place to Work® w Polsce ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2017. Na tegorocznej Liście znalazło się 20 laureatów, z czego połowa to firmy notowane na liście po raz pierwszy.

 • 2017-03-29 Aktualności
  Aktualności

  Panel pracodawców na III Europejskim Kongresie Samorządów

  W dniach 27-28 marca w Krakowie odbył się III Europejski Kongres Samorządów. Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan był współorganizatorem wydarzenia. Przedstawiciele Konfederacji, w tym członkowie Małopolskiego Związku Pracodawców oraz Związku Pracodawców Firm Szkoleniowych i Usługowych Lewiatan, uczestniczyli w dwóch dniach spotkań, dyskusji i paneli w Krakowie i współorganizowali panel poświęcony roli organizacji przedsiębiorców we wdrażaniu zasad jednolitego rynku.

 • 2017-03-28 Aktualności
  Aktualności

  Kosmetyki przeciwne monitorowaniu olejów roślinnych

  Objęcie systemem monitorowania części olejów roślinnych nie jest uzasadnione ze względu na brak udokumentowanych przypadków wyłudzeń VAT w obrocie tymi towarami. Nie można pogarszać sytuacji tysięcy uczciwych przedsiębiorców działających w branży kosmetycznej z powodu stwierdzenia nieprawidłowości np. w branży spożywczej (obrót olejem rzepakowym) - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-03-28 Aktualności
  Aktualności

  J. Męcina na gali najlepszych miejsc pracy 2017

  Great Place to Work Institute, na uroczystej gali w Pałacu Prymasowskim w Warszawie, wręczył doroczne nagrody najlepszym pracodawcom. Partnerem strategicznym uroczystości była Konfederacja Lewiatan.

 • 2017-03-28 Aktualności
  Aktualności

  Rewizja dyrektywy dot. informowania pracowników o warunkach stosowanych do umowy lub stosunku pracy

  23 maca br. Komisja Europejska opublikowała mapę drogową / założenia oceny skutków prac nad zmianą dyrektywy 91/533/WE z dnia 14 października 1991 r. w sprawie obowiązku pracodawcy dotyczącego informowania pracowników o warunkach stosowanych do umowy lub stosunku pracy.

 • 2017-03-28 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnianie cudzoziemców i zmiany w prawie pracy

  27 marca br. odbyło się spotkanie Rady Dyrektorów Personalnych. W trakcie spotkania omówiono opracowane przez rząd zmiany w zakresie zatrudnienia cudzoziemców.

 • 2017-03-28 Aktualności
  Aktualności

  Seminaria: Jak skutecznie chronić znaki towarowe?

  Urząd Patentowy RP zaprasza na kolejną edycję regionalnych seminariów pt. „Jak skutecznie chronić znaki towarowe w Polsce i w Unii Europejskiej", poświęconych ochronie znaków towarowych. Na gruncie przepisów krajowych ostatnie nowelizacje ustawy Prawo własności przemysłowej wprowadziły szereg istotnych zmian, z których najważniejsze dotyczą reformy systemu rejestracji znaków towarowych.

 • 2017-03-28 Aktualności
  Aktualności

  Zgłoś firmę do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

  Fundacja Microfinance Centre przy finansowym wsparciu Citi Foundation zaprasza Państwa do udziału w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku. Konfederacja Lewiatan objęła konkurs patronatem.

 • 2017-03-27 Aktualności
  Aktualności

  Odwrotny VAT zaszkodzi firmom budowlanym

  Obowiązujące od 1 stycznia br. tzw. odwrotne obciążenie w rozliczeniu podatku VAT w branży budowlanej może spowodować utratę płynności finansowej przez wiele firm. Przepisy stwarzają wiele problemów interpretacyjnych, są trudne w stosowaniu - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.