Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2017

 • 2017-05-26 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

  25 maja br. Henryka Bochniarz spotkała się z ambasadorem Markiem Prawdą, dyrektorem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

 • 2017-05-26 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz spotkała się z ministrem Derą (KPRP)

  W środę, 24 maja br., w siedzibie Kancelarii Prezydenta RP, Henryka Bochniarz - Przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego i zarazem Prezydent Konfederacji Lewiatan spotkała się z ministrem Andrzejem Derą, Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

 • 2017-05-26 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie poniżej 7,5 proc. i niedobór pracowników

  Rynek pracy coraz szerzej otwiera się na pracowników i to trzeba wykorzystać dla dobra gospodarki. Najważniejszym zadaniem w najbliższych latach będzie właśnie zwiększenie liczby pracowników.

 • 2017-05-26 Aktualności
  Aktualności

  P. Pruszyński w dzienniku Polska o podzielonej płatności

  W artykule „Podzielona płatność staje się faktem", który opublikował 26 maja br. dziennik "Polska", Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy, sekretarz Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, ocenia split payment, czyli podzieloną płatność....

 • 2017-05-25 Aktualności
  Aktualności

  Zespół RDS o niższych składkach na ZUS dla małych firm

  W czasie posiedzenia zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego, 25 maja br., omawiano projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 • 2017-05-25 Aktualności
  Aktualności

  Minister Finansów przedstawił plan podatkowy rządu

  25 maja 2017 r. odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki i Rozwoju, na którym Paweł Gruza Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów przedstawił strategię podatkową rządu wobec przedsiębiorców.

 • 2017-05-25 Aktualności
  Aktualności

  Eksperci Rady Podatkowej w mediach

  Eksperci Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan Rafał Iniewski, Alicja Sarna i Przemysław Pruszyński komentowali dzisiaj w money.pl, wyborcza.pl, onet.pl i Business Insider Polska, propozycję - zawartą w nowelizacji ordynacji podatkowej - dotyczącą przekazywania fiskusowi przez przedsiębiorców...

 • 2017-05-25 Aktualności
  Aktualności

  Ceny ubezpieczeń obowiązkowych tematem obrad Komisji

  25 maja 2017 r. odbyło się posiedzenie Komisji Finansów Publicznych poświęcone cenom ubezpieczeń obowiązkowych. Informacje na ten temat przedstawiali kolejno przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego, UOKiK oraz Rzecznika Finansowego.

 • 2017-05-25 Aktualności
  Aktualności

  Potrzebna adaptacja miejsc pracy do potrzeb starszych i niepełnosprawncyh

  Zarządzanie personelem, budowanie świadomości, czas pracy, formy zatrudnienia, otoczenie fizyczne i profilaktyka zdrowotna - o dobrych rozwiązaniach we wszystkich tych obszarach w zakresie dostosowania miejsc pracy do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych pracowników, dyskutowano 25 maja br., w czasie seminarium zorganizowanym przez Instytut Spraw Publicznych, przy aktywnym udziale Konfederacji Lewiatan i Konfederacji Pracy.

 • 2017-05-25 Aktualności
  Aktualności

  Używanie do celów służbowych pojazdów prywatnych

  24 maja 2017 r. na posiedzeniu Komisji Infrastruktury odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym (druk nr 819). Celem projektu jest uregulowanie na poziomie ustawowym sposobu ustalania oraz wysokości kosztów używania do celów służbowych pojazdów niebędących własnością pracodawcy.