Aktualności 2017

Targi Pracodawców, Szczecin

12 października w Filharmonii Szczecińskiej odbędą się pierwsze na Pomorzu Zachodnim Targi Pracodawców.

• 2017-09-21 Aktualności

Nowe kasy rejestrujące - konsultacje społeczne

Konsultujemy projekt z dnia 18 września 2017 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach, który zakłada wprowadzenie zmian w zakresie wystawiania faktur oraz zmiany w systemie rejestrowania sprzedaży przy pomocy kas rejestrujących.

Nagroda NEW@POLAND na EFNI 2017

18 września br. odbyło się posiedzenie kapituły nagrody NEW@POLAND przyznawanej przez Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan.

Spotkanie grupy Tobacco Product Directive w BusinessEurope

Wprowadzenie nowego systemu śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych niepokoi firmy. Przedstawiciele federacji BusinessEurope spotkali się, aby przedyskutować możliwe obciążenia dla firm wynikające ze wprowadzenia systemu śledzenia i monitorowania wyrobów tytoniowych.

Przemysław Pruszyński w Rzeczpospolitej o split payment

W artykule „Nowy system: płatność podzielona, płynność pogorszona", który ukazał się 20 września w „Rzeczpospolitej", Przemysław Pruszyński, sekretarz Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan, wypowiada się na temat split paymentu, nowego instrumentu, który ma zapobiegać wyłudzeniom podatku VAT....

• 2017-09-20 Aktualności

Ustawę o ochronie danych osobowych trzeba jeszcze poprawić

W projekcie ustawy o ochronie danych osobowych część uwag zgłaszanych przez przedsiębiorców została uwzględniona, ale jest wiele kwestii, które powinny zostać zmienione, w tym m.in. przepisy regulujące postępowanie przed nowym organem - Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) czy zasady kontroli przestrzegania przepisów o ochronie danych - uważa Konfederacja Lewiatan.

• 2017-09-20 Aktualności

Pracodawcy proponują większe wydatki na rozwój

Pracodawcy, członkowie Rady Dialogu Społecznego, pozytywnie oceniają zastosowanie, przy konstruowaniu budżetu na 2018 r., reguły wydatkowej, sygnalizują, że deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych powinien być znacznie niższy niż 2,7% PKB, proponują zmianę struktury wydatków w budżecie na rok 2018 na korzyść wydatków prorozwojowych oraz przestrzegają, że wzrost PKB o 3,8 proc. jest obarczony wieloma ryzykami.

• 2017-09-20 Aktualności

Konsultujemy przepisy o obszarze zastrzeżonym

W załączeniu przekazujemy projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem realizacji inwestycji służących bezpieczeństwu i obronności Państwa.

• 2017-09-20 Aktualności

Prezes UZP spotkała się z przedsiębiorcami

W otwartym posiedzeniu Rady Zamówień Publicznych przy Konfederacji Lewiatan udział wzięła Małgorzata Stręciwilk, Prezes Urzędu Zamówień Publicznych. Podczas spotkania z przedsiębiorcami zapowiedziała przedstawienie, wypracowanej wspólnie z Ministerstwem Rozwoju, koncepcji nowelizacji ustawy PZP wraz z przepisami powiązanymi do końca 2017 r.

• 2017-09-19 Aktualności

Reforma uczelni ułatwi współpracę biznesu i nauki

Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia założenia reformy szkolnictwa wyższego przedstawione przez wicepremiera Jarosława Gowina. Dla przedsiębiorców szczególnie ważne są nowe regulacje dotyczące zmian w obszarze partnerstwa biznesu i nauki.