Aktualności 2017

Aktualności

Świat i UE w epoce Trumpa - XI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Społeczności Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego

» 21 kwietnia 2017 r., od godz. 12:00 » Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (ul.Dobra 56/66) Podczas XI już KonferencjiCE świadomi zagrożeń płynących z dużej dywersyfikacji politycznej, religijnej i kulturowej oraz zróżnicowanych poziomów...

Ogłoszono 20 Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce

28 marca 2017 r. Great Place to Work® w Polsce ogłosił Listę Najlepszych Miejsc Pracy Polska 2017. Na tegorocznej Liście znalazło się 20 laureatów, z czego połowa to firmy notowane na liście po raz pierwszy.

Panel pracodawców na III Europejskim Kongresie Samorządów

W dniach 27-28 marca w Krakowie odbył się III Europejski Kongres Samorządów. Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan był współorganizatorem wydarzenia. Przedstawiciele Konfederacji, w tym członkowie Małopolskiego Związku Pracodawców oraz Związku Pracodawców Firm Szkoleniowych i Usługowych Lewiatan, uczestniczyli w dwóch dniach spotkań, dyskusji i paneli w Krakowie i współorganizowali panel poświęcony roli organizacji przedsiębiorców we wdrażaniu zasad jednolitego rynku.

Aktualności

Kosmetyki przeciwne monitorowaniu olejów roślinnych

Objęcie systemem monitorowania części olejów roślinnych nie jest uzasadnione ze względu na brak udokumentowanych przypadków wyłudzeń VAT w obrocie tymi towarami. Nie można pogarszać sytuacji tysięcy uczciwych przedsiębiorców działających w branży kosmetycznej z powodu stwierdzenia nieprawidłowości np. w branży spożywczej (obrót olejem rzepakowym) - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

J. Męcina na gali najlepszych miejsc pracy 2017

Great Place to Work Institute, na uroczystej gali w Pałacu Prymasowskim w Warszawie, wręczył doroczne nagrody najlepszym pracodawcom. Partnerem strategicznym uroczystości była Konfederacja Lewiatan.

Aktualności

Rewizja dyrektywy dot. informowania pracowników o warunkach stosowanych do umowy lub stosunku pracy

23 maca br. Komisja Europejska opublikowała mapę drogową / założenia oceny skutków prac nad zmianą dyrektywy 91/533/WE z dnia 14 października 1991 r. w sprawie obowiązku pracodawcy dotyczącego informowania pracowników o warunkach stosowanych do umowy lub stosunku pracy.

Aktualności

Zatrudnianie cudzoziemców i zmiany w prawie pracy

27 marca br. odbyło się spotkanie Rady Dyrektorów Personalnych. W trakcie spotkania omówiono opracowane przez rząd zmiany w zakresie zatrudnienia cudzoziemców.

Aktualności

Seminaria: Jak skutecznie chronić znaki towarowe?

Urząd Patentowy RP zaprasza na kolejną edycję regionalnych seminariów pt. „Jak skutecznie chronić znaki towarowe w Polsce i w Unii Europejskiej", poświęconych ochronie znaków towarowych. Na gruncie przepisów krajowych ostatnie nowelizacje ustawy Prawo własności przemysłowej wprowadziły szereg istotnych zmian, z których najważniejsze dotyczą reformy systemu rejestracji znaków towarowych.

Zgłoś firmę do konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku

Fundacja Microfinance Centre przy finansowym wsparciu Citi Foundation zaprasza Państwa do udziału w konkursie Mikroprzedsiębiorca Roku. Konfederacja Lewiatan objęła konkurs patronatem.

• 2017-03-27 Aktualności

Odwrotny VAT zaszkodzi firmom budowlanym

Obowiązujące od 1 stycznia br. tzw. odwrotne obciążenie w rozliczeniu podatku VAT w branży budowlanej może spowodować utratę płynności finansowej przez wiele firm. Przepisy stwarzają wiele problemów interpretacyjnych, są trudne w stosowaniu - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.