Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2006

 • 2006-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na Baltic Development Forum

  Pod koniec października w Helsinkach odbyło się Baltic Development Forum. Głównymi tematami spotkania były m.in. współpraca regionalna i zwiększenie konkurencyjności regionu bałtyckiego, współpraca w zakresie energii, współpraca z Rosją, wspieranie przedsiębiorczości, polityka zatrudnienia oraz przepływ pracowników.

 • 2006-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciel Banku Światowego w Polsce gratuluje PKPP Lewiatan

  W drugą rocznicę podpisania porozumienia między grupą Banku Światowego a Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan przedstawiciel Banku Światowego w Polsce Edgar Saravia przesłał do Henryki Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan list gratulacyjny z podziękowaniami za dwa lata doskonałej współpracy.

 • 2006-11-09 Aktualności
  Aktualności

  UE dostrzega problemy demograficzne Europy

  W Brukseli odbyło sie pierwsze unijne Forum w sprawie przyszłości demograficznej Europy. Według Komisji Europejskiej uwarunkowania demograficzne spowodują istotne zmiany w strukturze społeczeństw europejskich, które będą miały wpływ na przedsiębiorczość oraz politykę zatrudnienia.

 • 2006-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Zamówienia publiczne – nowelizacja nieprzyjazna przedsiębiorcom

  W najbliższym czasie w Sejmie rozpoczną się prace nad kolejną nowelizacją ustawy – Prawo zamówień publicznych. Lewiatan uważa za niezasadne tak znaczące zwiększenie progów stosowania uproszczonych procedur przy zamówieniach.

 • 2006-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Czas pracy – niech się umawia pracodawca z pracownikiem

  Lewiatan jest za utrzymaniem prawa zezwalającego krajom UE na wydłużanie 48-godzinnego tygodnia pracy do 60 godzin. Nie oznacza to, że będziemy pracować dłużej. Taki zapis ma uchronić Polskę przed wielomilionowymi karami lub dodatkowymi obciążeniami dla budżetu państwa. Ma też uchronić firmy świadczące usługi medyczne i ratownicze przed utratą konkurencyjności. Tzw. klauzula opt-out zezwala pracodawcom na ustalenie na mocy umowy z pracownikiem dłuższego tygodniowego czasu pracy.

 • 2006-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Zaproszenie PKPP Lewiatan: Oczekiwania wobec przyszłego szefa NBP

  Zbliża się koniec kadencji Leszka Balcerowicza. Dla środowiska biznesu nie jest obojętne, jaka osoba obejmie stanowisko prezesa NBP. Chcemy o tym porozmawiać w gronie znanych ekonomistów, ekspertów finansowych oraz publicystów. 

 • 2006-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Biuletyn Europejski - nowe narzędzie komunikacji

  Oddajemy w Państwa ręce nową publikację PKPP Lewiatan – Biuletyn Europejski. Wydawany raz w miesiącu, ma za zadanie stać się przewodnikiem po tym, co w Brukseli i Unii Europejskiej dzieje się istotnego dla polskich przedsiębiorców.

 • 2006-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Rady Głównej w Krakowie

  Na początku listopada odbyło się w Krakowie otwarte posiedzenie Rady Głównej PKPP Lewiatan z udziałem Zarządu, Rady Konsultacyjnej, prezesów związków regionalnych i przedstawicieli firm członkowskich oraz Biura Konfederacji. Dyskutowano o tegorocznych projektach legislacyjnych, strategii promocyjnej Lewiatana, a także o sytuacji politycznej i gospodarczej w Polsce.

 • 2006-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Konsultujemy Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

 • 2006-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Forum PR Lewiatana

  Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Forum Komunikacji przy PKPP Lewiatan. Spotkanie odbędzie się 10 listopada 2006 r. (piątek), o godz. 15.00 w siedzibie PKPP Lewiatan.