Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2007

 • 2007-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Nowy artykułSpotkania PKPP Lewiatan z przedstawicielami rządu

  Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan, spotkała się w minionym tygodniu z premierem Donaldem Tuskiem, wicepremierem i ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem, wiceministrem gospodarki Adamem Szejnfeldem. Ponadto przedstawiciele Konfederacji odbyli robocze spotkania z ministerstwami i komisjami gospodarczymi Sejmu i Senatu.

 • 2007-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Prace nad kryteriami wyboru projektów POIG

  30 listopada br. odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Głównym punktem obrad było zatwierdzenie kryteriów wyboru projektów.

 • 2007-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Czy ceny energii elektrycznej muszą rosnąć?

  Błędem jest stwierdzenie, iż to uwolnienie taryfikacji w obrocie spowoduje wzrost obciążeń dla klienta końcowego. Uwolnienie rynku oznacza jedynie przejrzystość, przy czym wzrost cen jest nieunikniony, nawet przy dalszym stosowaniu taryf, co potwierdzają przedstawione argumenty.

 • 2007-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE

  7 grudnia 2007 roku w Lizbonie odbyło się spotkanie Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE. PKPP Lewiatan reprezentowała Prezydent Henryka Bochniarz. Głównymi tematami spotkania były priorytety BUSINESSEUROPE na 2008 rok, polityka energetyczna i kwestie związane ze zmianami klimatycznymi, dalsze losy negocjacji WTO oraz stosunki z Rosją. Szczególną uwagę poświęcono przesłaniu, jakie BUSINESSEUROPE będzie promować w nadchodzącym roku. Jest on szczególny z dwóch powodów: jest to rok jubileuszowy, w którym BUSINESSEUROPE obchodzi 50-lecie swojego istnienia i jest to ostatni rok przed zmianą składu Parlamentu i Komisji Europejskiej.

 • 2007-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Plan Komisji Europejskiej w sprawie mobilności zawodowej pracowników

  Komisja Europejska przedstawiła w tym tygodniu nowy plan działań mający na celu promowanie mobilności zawodowej pracowników. Jego celem jest usunięcie przeszkód prawnych, na jakie napotykają pracownicy w innych niż rodzime państwach członkowskich Unii Europejskiej. Plan na lata 2007-2010 zawiera 15 propozycji działań angażujących zarówno władze krajowe, regionalne, lokalne jak i europejskie w eliminowanie takich przeszkód.

 • 2007-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Rada UE - poparcie dla flexicurity, ale brak porozumienia w kwestiach legislacyjnych prawa pracy

  Państwa członkowskie, obradujące 5 grudnia podczas Rady UE ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Spraw Konsumenckich, zaaprobowały komunikat Komisji Europejskiej dotyczący wspólnych zasad wdrażania modelu flexicurity. Nie porozumiały się jednak w kwestiach propozycji legislacyjnych z nią związanych, a dotyczących czasu pracy oraz warunków pracy pracowników tymczasowych .

 • 2007-12-11 Aktualności
  Aktualności

  Czy media były lub są inwigilowane?

  Poniżej przedstawiamy oświadczenie Związku Pracodawców Prywatnych Mediów w sprawie doniesień o prawdopodobnych nielegalnych działaniach służb specjalnych w stosunku do mediów.

 • 2007-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Oświadczenie Lewiatana

  Oświadczenie PKPP Lewiatan w sprawie publikacji „Rzeczpospolitej” z 6 grudnia dotyczących działalności Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, który jest naszym członkiem. Publikacje zatytułowane „Wojna o pieniądze za leki” oraz „Czy przedstawiciel Polpharmy próbował zablokować listę leków” podważają sens i istotę działalności organizacji pracodawców i są próbą ograniczenia swobody ich wypowiedzi.

 • 2007-12-10 Aktualności
  Aktualności

  Okrągły Stół Polskiego Handlu Detalicznego apeluje do rządu

  6 grudnia 2007 roku odbyła się I edycja Okrągłego Stołu Polskiego Handlu Detalicznego, której uczestnicy przyjęli apel do Rządu RP. Część sygnatariuszy jest członkami - zrzeszonej w PKPP Lewiatan - Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach 8. Forum Handlu Detalicznego BestShop 2007.

 • 2007-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Kilka słów o

  Decyzją Zarządu PKPP Lewiatan 1 stycznia 2008 roku do członków konfederacji dołączy Polska Izba Przemysłu Chemicznego.