Konferencja TMT Ventures’08 Warsaw i konkurs „7 minut”

27 lutego br. odbędzie się wyjątkowa konferencja na temat rozwoju branży nowych technologii. Ekscytujący konkurs dla przedsiębiorców, zagraniczni goście specjalni i śmietanka krajowych funduszy inwestycyjnych.

Lewiatan Business Angels jako współorganizator, a także Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, MCI Management i New Europe Events zapraszają na kolejną konferencję poświęconą ekspansji spółek technologicznych z Europy Środkowej na rynek europejski i globalny. W ramach konferencji odbędzie się również ekspresowy konkurs dla przedsiębiorców z branży nowych technologii transmitowany przez TVN CNBC Biznes.

Tematem przewodnim konferencji TMT.Ventures'08 Warsaw jest niesłabnące zainteresowanie inwestorów przedsięwzięciami technologicznymi, w szczególności z nurtu Web 2.0. Do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu organizatorzy zapraszają ambitnych polskich przedsiębiorców i entuzjastów nowych technologii, menedżerów firm technologiczny i inwestorów. W konferencji wezmą udział również przedstawiciele działających w Polsce funduszy venture capital i private equity, takich jak Intel Capital, MCI Management czy 3TS Capital Partners.

Na zaproszenie New Europe Events do Warszawy przyjeżdżają również Goście Specjalni reprezentujący znane fundusze inwestujące na całym świecie, m.in. Reshma Sohoni zarządzająca Seedcamp, czyli organizacją wspierającą przedsiębiorców w całej Europie. Reshma poprowadzi podczas konferencji specjalną sesję poświęconą rozwijaniu projektów technologicznych na skalę globalną.
W ramach Seedcamp współpracujemy ze znanymi inwestorami np. Index Ventures, DFJ Esprit, Balderton Capital, Atlas Venture, Eden Ventures. Łączy nas przekonanie, że w Europie można znaleźć wszelkie składniki niezbędne do budowania spółek technologicznych światowego formatu: kapitał, utalentowanych ludzi i wzory do naśladowania. Seedcamp to wydarzenia, w ramach których najbardziej kreatywni i dynamiczni przedsiębiorcy mogą spotykać się i wspierać. W lutym 2008 Seedcamp odbędzie się w Polsce, bo nie ma w Europie Centralnej bardziej centralnego miejsca na tego typu spotkanie – powiedziała Reshma Sohoni.

W ramach konferencji odbędzie się również niecodzienny konkurs dla przedsiębiorców z branży nowych technologii pod hasłem „7 minut”. Po krótkiej fazie eliminacji aż 5 niezwykle pomysłowych i przedsiębiorczych ludzi będzie miało szansę przyspieszyć bieg wydarzeń i wejść na orbitę zainteresowania aniołów biznesu, inwestorów venture capital i seed capital. „7 minut” to dla przedsiębiorców niezwykła okazja, aby zdobyć uznanie światowej klasy inwestorów i managerów z branży nowych technologii, a przy okazji mediów i komentatorów w blogosferze. To jednocześnie test na dojrzałość projektów i odwagę przedsiębiorców, którzy będą musieli poskromić nerwy i tremę, a potem stanąć oko w oko z bardzo wymagającą widownią, jury i równie ambitną konkurencją.

Finałowe prezentacje podczas konferencji TMT.Ventures'08 Warsaw będą trwały po 7 minut, a każda zostanie od razu skomentowana i oceniona przez Jury. Oceniane będą nie tylko projekty, ale także pewność siebie, argumenty i postawa występujących przedsiębiorców.
Konkurs jest otwarty dla istniejących (nawet w fazie działającego prototypu) technologii lub aplikacji. Projekty mogą pochodzić z takich segmentów rynku TMT jak: usługi i portale internetowe lub mobilne, aplikacje i technologie e-commerce, innowacje ze świata multimediów, integracja świata off-line z on-line np. geolokalizacja, nawigacja, innnowacje z nurtu Web 2.0, ciekawe i innowacyjne urządzenia elektroniczne.
Zgłoszenia konkursowe można nadsyłać poprzez formularz na stronie: www.7minut.eu
Program i zgłoszenia udziału w konferencji TMT.Ventures’08 Warsaw: www.tmtevents.pl

Uwaga: Zarejestruj się do 15 lutego br. i skorzystaj z przywilejów w promocji Early Booking! Wstęp dla przedsięborców tylko 220 PLN! Zarejestruj się już dziś!

Kontakt z organizatorem:
Ewa Stępień, New Europe Events, tel. 22 853 37 76, kom. 607 805 239, e-mail: es@tmtevents.eu