Zjazd Forum Młodych w Zegrzu

W dniach 3-5 października 2008 r. odbył się zjazd Forum Młodych Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Spotkania nad Zalewem Zegrzyńskim na początku nowego roku akademickiego stały się już tradycją organizacji studenckiej związanej z PKPP Lewiatan.

W trzydniowym spotkaniu wzięli udział liderzy i przedstawiciele regionów: podlaskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego, lubelskiego oraz mazowieckiego. Uczestnicy spotkali się z Lechem Pilawskim, Dyrektorem Generalnym PKPP Lewiatan, który opowiedział o najważniejszych obecnie zadaniach Konfederacji i możliwościach udziału w nich przedstawicieli Forum Młodych.

Jednym z tematów spotkania był także udział Forum Młodych w organizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce (17-23 listopada). Forum postawiło sobie ambitny cel zorganizowania ŚTPwP wśród młodzieży studenckiej z udziałem innych organizacji akademickich. Regionalne struktury Forum zaplanowały przeprowadzenie kilkudziesięciu działań ogólnopolskich oraz regionalnych. Jednym z projektów organizowanych we wszystkich regionach jest cykl warsztatów i wykładów o tematyce biznesowej adresowanych do studentów pt. „Kultura dzielenia się wiedzą”, którego partnerem będzie Provident Polska.

Najciekawsze pomysły na poziomie regionalnym przedstawiło Forum Młodych ze Szczecina, które jest liderem Zachodniopomorskiej Rady Tygodnia Przedsiębiorczości. W ramach Tygodnia odbędą się w Szczecinie m.in. „Plener Przedsiębiorczych” (ekspozycja "przedsiębiorczych postaci” Pomorza Zachodniego w głównych punktach przestrzeni miejskiej Szczecina), „Turniej gry w Monopoly” (rozgrywki w systemie pucharowym, zakończone rywalizacją ze znanymi osobistościami Pomorza Zachodniego) oraz „Heppenig Przedsiębiorczych”, czyli przemarsz ulicami miasta kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy rozmaitymi technikami będą przekonywać przechodniów, że warto być przedsiębiorczym.

Ciekawe plany mają także inne regiony: warsztaty dla planujących własne firmy pt. „ABC-przedsiębiorczości” (Lubelskie FM), nietypowe spotkania studentów z przedsiębiorcami przy okazji gry w tenisa – „Zagraj z prezesem w tenisa” (Śląskie FM), spotkanie z młodymi przedsiębiorcami Podlasia (Podlaskie FM), warsztaty z pisania wniosków o dotacje unijne „Student – przedsiębiorca w Unii Europejskiej” (Kujawsko-Pomorskie FM).

Oprócz Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce Forum Młodych planuje na najbliższy rok akademicki wiele innych działań, również na skalę ogólnopolską, m.in. „Turniej Uczelni Biznesowych” oraz kolejną edycję „Akademii Przedsiębiorczości”.

Zjazd prowadziły Kamila Kruk, przewodnicząca Forum Młodych PKPP Lewiatan oraz jej zastępczyni Justyna Wróblewska.