Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Bruksela zachęca kraje UE do całkowitego otwarcia rynków pracy

  Wbrew powszechnym obawom emigranci zarobkowi pochodzący z państw, które przystąpiły do UE w 2004 i 2007 roku, nie tylko nie doprowadzili do poważnych zakłóceń na rynkach pracy państw członkowskich, ale wywarli pozytywny wpływ na ich gospodarki.

 • 2008-11-19 Aktualności
  Aktualności

  PKPP Lewiatan o roku rządów koalicji PO-PSL

  W przeciwieństwie do poprzedniej koalicji rządowej, która zaledwie tolerowała przedsiębiorców, rząd Donalda Tuska już na starcie zadeklarował, że podejmie z tym środowiskiem współpracę. W rocznicę gabinetu PO-PSL realizację tych deklaracji oceniamy pozytywnie i jednocześnie wzywamy do bardziej energicznych i zdecydowanych reform gospodarczych.

 • 2008-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Największe firmy i banki apelują do NBP, MF i KNF o natychmiastowe działania antykryzysowe

  Przedstawiciele największych firm i banków, zrzeszonych w PKPP Lewiatan, przedstawili rekomendacje apelujące do Ministerstwa Finansów, Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzoru Finansowego o podjęcie jak najszybszych działań zmierzających do wsparcia sektora bankowego instrumentami pozwalającymi na zachowanie przez banki płynności i zmniejszenie tym samym ryzyka braku płynności krótkoterminowej i długoterminowej w przedsiębiorstwach.

 • 2008-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Pakiet ratunkowy dla gospodarki Unii

  26 listopada Komisja Europejska przedstawiła pakiet ratunkowy dla gospodarki Unii. Zaprezentowany przez Komisję dokument odnosi się do kilku obszarów – gospodarki, polityki społecznej, funduszy strukturalnych, rozwoju infrastruktury, promowania efektywności energetycznej oraz inwestycji w badania i rozwój.

 • 2008-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko PKPP Lewiatan dotyczące rewizji dyrektywy o europejskim systemie handlu emisjami (EU ETS)

  Podobnie jak inne europejskie organizacje biznesowe, PKPP Lewiatan nie może się zgodzić na wdrażanie regulacji w formie proponowanej przez Komisję Europejską, gdyż niosą one realne zagrożenie dla konkurencyjności i stabilności europejskiego biznesu. Dlatego też, przedstawiamy stanowisko PKPP Lewiatan z rekomendacjami zmian do dyrektywy EU ETS, które umożliwią spełnienie ambitnych celów środowiskowych w sposób zrównoważony i przy najmniejszym obciążeniu dla gospodarki europejskiej.

 • 2008-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Private Equity - szansa na dynamiczną ekspansję Twojego przedsiębiorstwa

  Redakcja Manager Magazin, PKPP Lewiatan oraz Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych, serdecznie zapraszają do udziału w konferencji: Private Equity - szansa na dynamiczną ekspansję Twojego przedsiębiorstwa 26 listopada 2008r. w Pałacu Prymasowskim, ul Senatorska 13/15 w Warszawie. Celem konferencji jest dostarczenie wiedzy na temat sposobów finansowania rozwoju przedsiębiorstw, przy wykorzystaniu kapitału prywatnego dostarczanego przez fundusze Private Equity.

 • 2008-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce – 80 tys. uczestników

  80 tys. uczniów i studentów z całego kraju bierze udział w rozpoczętym 17 listopada br. pierwszym Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości w Polsce.

 • 2008-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Wsparcie

  Szanowni Państwo
  Fundacja Gaja jest instytucją humanitarno – charytatywną. Ideą nadrzędną naszej działalności jest wszechstronna pomoc w edukacji i rozwoju dzieciom, młodzieży oraz osobom niepełnosprawnym.

 • 2008-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Rodacy! Do alterpracy! Alternatywne formy zatrudnienia szansą rynku pracy

  Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. ma przyjemność zaprosić na konferencję „Rodacy! Do Alterpracy! Alternatywne formy zatrudnienia szansą rynku pracy”, która odbędzie się w czwartek 27 listopada 2008 r. w Hotelu Gromada – Warszawa Centrum.

 • 2008-11-14 Aktualności
  Aktualności

  PKPP Lewiatan przekazuje do konsultacji projekty przepisów dotyczących edukacji

  Do konsultacji przekazujemy projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej ws. podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół oraz projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie stażu adaptacyjnego i testu umiejętności w toku postępowania o uznanie kwalifikacji zawodowych do wykonywania zawodu nauczyciela