Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2008

 • 2008-12-04 Aktualności
  Aktualności

  PAH zaprasza do współpracy

  Polska Akcja Humanitarna zaprasza do współpracy, która będzie dobrym znakiem zaangażowania Państwa Firmy w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu oraz osiągnięcia długofalowego celu – wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez budowę jej przyjaznego wizerunku i utrwalenie go w świadomości współpracowników i klientów.

 • 2008-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Cena energii elektrycznej zaproponowana przez URE nie pokrywa kosztów surowca i grozi bankructwem spółkom obrotu

  Związek Pracodawców Prywatnych Energetyki, członek PKPP Lewiatan, z dużym niepokojem analizuje propozycje Prezesa URE1 dotyczące oczekiwanego poziomu cen energii elektrycznej oraz proponowanych metod ich administracyjnej kontroli.

 • 2008-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Zarządzanie wiekiem w teorii i w praktyce

  Według prognoz w 2050 roku połowa ludności naszego kontynentu osiągnie wiek emerytalny. Na europejskim rynku pracy może zabraknąć ponad 160 milionów pracowników. Sytuacja ta grozi poważnymi konsekwencjami społeczno-ekonomicznymi. W wielu krajach podejmowane są działania, aby sprostać nowym wyzwaniom. Również polscy pracodawcy muszą zastanowić się, jak inwestować i zarządzać kapitałem ludzkim w tej zmieniającej się rzeczywistości.

 • 2008-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Po spotkaniu Rady Podatkowej

  Dziękujemy za udział w spotkaniu Rady Podatkowej, które odbyło się 2 grudnia br.

 • 2008-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Rusza projekt dotyczący technologii wychwytywania i składowania CO2

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan, Polska Platforma Czystych Technologii Węglowych oraz Ambasada Brytyjska zapraszają na konferencję "Czyste technologie węglowe i nuklearne w walce ze zmianami klimatu", która otworzy projekt Konfederacji dotyczący technologii wychwytywania i składowania dwutlenku węgla (CCS). Konferencja odbędzie się w Będlewie koło Poznania w dniach 7-10 grudnia 2008 (projekt zostanie otwarty w ramach Panelu „Wyzwania CCS dla Polski” 7 grudnia).

 • 2008-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: 10 lat biznesu z NATO - szanse i możliwości

  Kwatera Główna NATO oraz Zarząd Targów Warszawskich S.A., Agencja Lotnicza ALTAIR wydawca RAPORT-wto wraz z Fundacją Polskie Orły organizują, przy współpracy resortów obrony narodowej i gospodarki konferencję:
  10 lat biznesu z NATO: szanse i możliwości.

 • 2008-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Prezydent podpisał ustawę o służbie medycyny pracy

  28 listopada 2008 r. Prezydent podpisał ustawę z dnia 17 października 2008 r. o zmianie ustawy o służbie medycyny pracy. Rozszerza ona zadania służby medycyny pracy, która przez działania ograniczające ryzyko zawodowe, ma aktywnie oddziaływać na poprawę warunków pracy przez pracodawcę.

 • 2008-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Pomostów muszą zniknąć - pisze H. Bochniarz w GW

  Związkowcy walczą, by jak najwięcej osób mogło krócej pracować i otrzymać wcześniejsze emerytury. A ja uważam, że nawet gbyby było nas na to stać, pomostówki należy zlikwidować - Henryka Bochniarz polemizuje z Jackiem Rybickiem na łamach Gazety Wyborczej.

 • 2008-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Small Business Act przyjęty przez Radę ds. Konkurencyjności

  Ministrowie państw członkowskich UE zajmujący się konkurencyjnością spotkali się w dniach 1-2 grudnia 2008 w Brukseli na roboczym posiedzeniu Rady. Głównym punktem programu było przyjęcie „Small Business Act” dla Europy oraz europejska reakcja na kryzys gospodarczy. Pakiet pomocy i ułatwień dla małych i średnich firm przygotowany przez Komisję Europejską został uzupełniony planem działań priorytetowych, przyjęto go jednogłośnie.

 • 2008-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Przesłanie PKPP Lewiatan na Światowy Dzień Niepełnosprawności - 3 grudnia 2008 r.

  PKPP Lewiatan, w Światowy Dzień Niepełnosprawności pragnie wyrazić swoje poparcie na rzecz zmian wspierających rehabilitację zawodową osób niepełnosprawnych i tworzenia społeczeństwa dla wszystkich. Naszym zdaniem najlepszą formą aktywizacji społecznej jest zatrudnienie. Tylko dzięki niemu możemy tak naprawdę mówić o prawdziwym przywracaniu osób niepełnosprawnych do społeczeństwa. W dużej części dzięki pracy wykształcamy w sobie umiejętności społeczne. Czujemy się potrzebni, niezależni. Spełniamy swoje aspiracje.