Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-10-25 Aktualności
  Aktualności

  Polacy 50+ cyfrowo wykluczeni?

  Spośród blisko 13 milionów Polaków po pięćdziesiątym roku życia, ponad 10 milionów (78%) nie korzysta z Internetu. Zjawisko to, określane mianem wykluczenia cyfrowego, niesie ze sobą wiele konsekwencji zarówno z perspektywy jednostki, jak i całego społeczeństwa. Przyczyny, następstwa oraz sposoby przeciwdziałania temu procesowi przedstawia „Raport Otwarcia Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ „Dojrz@łość w sieci". Między alienacją a adaptacją. Polacy w wieku 50+ wobec Internetu" , zaprezentowany podczas Forum dyskusyjnego „Budowa kapitału cyfrowego generacji 50+", które odbyło się 25 października w Warszawie.

 • 2010-10-25 Aktualności
  Aktualności

  Posłowie! Nie blokujcie rozwoju teleinformatycznego regionów!

  Obowiązująca od 2005 r. ustawa skutecznie blokuje rozwój sieci i skazuje 44 miejscowości posiadające status uzdrowiska na bycie technologicznym skansenem, a ich mieszkańców i gości na cyfrowe wykluczenie. W tych miejscach infrastruktura przestała się rozwijać w 2005 r., blokując zarówno świadczenie tam nowoczesnych usług opartych na telefonii komórkowej, jak i nie mogąc sprostać tak dużej liczbie nowych abonentów.

 • 2010-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Apel do firm Lewiatana: wspierajmy przedsiębiorczość młodych!

  W dniach 15-21 listopada 2010 r. odbędzie się trzecia edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, największej globalnej inicjatywy promującej ideę przedsiębiorczości wśród młodzieży. Kampania odbywa się równolegle w 101 państwach, a Polska jest jednym z jej liderów.

 • 2010-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Delegacja Confindustrii w Lewiatanie

  Przemysłowcy włoscy, podzielają stanowisko PKPP Lewiatan i są przeciwni propozycjom Komisji Europejskiej zmierzającym do jednostronnego podwyższenia przez UE celu redukcji emisji CO2 do 30 proc. - stwierdzili przedstawiciele Confindustrii, włoskiego związku przemysłowców, w czasie spotkania w siedzibie Lewiatana.

 • 2010-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Wysoka płaca minimalna zwiększy bezrobocie

  Płaca minimalna we wszystkich krajach Unii Europejskiej powinna wynosić 60 proc. średniego wynagrodzenia, a jej podniesienie ma być sposobem na walkę z biedą.

 • 2010-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja „Własność intelektualna w strategiach wzrostu wartości i efektywności firmy”

  8 grudnia odbędzie się konferencja „Własność intelektualna w strategiach wzrostu wartości i efektywności firmy". Wydarzenie, organizowane przez CODES Strategie, Deloitte oraz kancelarię Bird&Bird, odbędzie się w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

 • 2010-10-22 Aktualności
  Aktualności

  PiS-owski projekt ustawy o podatku bankowym to „skok na kasę”

  Proponowana ustawa ma charakter populistyczny. Wprowadzenie jej w życie spowoduje zaburzenia w gospodarce i nie jest w jakimkolwiek stopniu usprawiedliwieniem dla spodziewanego efektu budżetowego.

 • 2010-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan o niekorzystnych zmianach w Funduszu Pracy

  Pieniądze Funduszu Pracy, na który płacą składki przedsiębiorcy, powinny służyć przede wszystkim aktywizacji zawodowej bezrobotnych i różnym formom pomocy w znalezieniu przez nich pracy. Planowane przez rząd drastyczne ograniczenie wydatków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu grozi, że w 2011 roku nie uda się zmniejszyć bezrobocia do 9,9 proc. - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2010-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Czas na kobiety aktywne i przedsiębiorcze w Opolu

  Konferencja Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan w Opolu jest kolejną z cyklu debat regionalnych poświęconych aktywności zawodowej Polek. W naszym kraju zaledwie 40% kobiet zdolnych do pracy jest aktywna zawodowo. Taka sytuacja ma negatywny wpływ na gospodarkę i musi ulec zmianie. W końcu Polki to jedne z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie.

 • 2010-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan o prywatyzacji polskiej energetyki

  Stanowisko w sprawie procesu prywatyzacji polskich przedsiębiorstw energetycznych.