Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Krótkie vacatio legis zagrożeniem dla niepełnosprawnych

  W środę, 20 października odbędzie się w sejmie drugie czytanie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

 • 2010-10-19 Aktualności
  Aktualności

  Japonia kusi polskich inwestorów

  Perspektywom podejmowania działalności gospodarczej na terenie Japonii przez polskie firmy poświęcone było seminarium zorganizowane 19 października 2010 r. dla polskich przedsiębiorców przez Ambasadę Japonii w Warszawie, japońską organizację wspierania handlu JETRO oraz PKPP Lewiatan.

 • 2010-10-18 Aktualności
  Aktualności

  Wizyta Szwedzko-Polskiej Izby Handlowej

  12 października br. w siedzibie Lewiatana odbyło się spotkanie Prezydent PKPP Lewiatan Henryki Bochniarz z delegacją Szwedzko-Polskiej Izby Handlowej.

 • 2010-10-18 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnienie znowu powoli rośnie

  Przeciętne zatrudnienie w firmach osiągnęło we wrześniu br 5,363 mln osób i wzrosło o 0,2 proc. w stosunku do sierpnia - podał GUS.

   

   

 • 2010-10-15 Aktualności
  Aktualności

  Wizyta MEDEF w Warszawie

  14 i 15 października 2010 r. w Warszawie gościli przedstawiciele największej francuskiej organizacji pracodawców Mouvement des Entreprises de France (MEDEF). Polską stronę przedsiębiorców reprezentowała PKPP Lewiatan.

 • 2010-10-15 Aktualności
  Aktualności

  Pracujący Polacy 2010

  Pracujący Polacy na ogół dobrze oceniają organizację i warunki pracy panujące w zatrudniających ich przedsiębiorstwach.

 • 2010-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja przyspieszyła

  We wrześniu br. inflacja ruszyła w górę i wyniosła aż 2,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W stosunku do sierpnia wzrosła o 0,6 proc. - podał GUS. Inflacja już teraz osiągnęła cel inflacyjny Rady Polityki Pieniężnej.

 • 2010-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Rekordowy wzrost na rynku pracy tymczasowej

  Pracodawcy coraz chętniej korzystają z pracowników tymczasowych. W pierwszej połowie br. obroty agencji zatrudnienia, zrzeszonych w Polskim Forum HR, które jest członkiem PKPP Lewiatan, wyniosły 758 mln zł i były o 53 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 • 2010-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Podwyżka VAT – jak zminimalizować koszty firmy?

  Rząd wprowadzając nowe stawki podatku VAT powinien był zadbać o minimalizację wszelkich niezamierzonych skutków ubocznych podwyżek VAT, tam gdzie to jest ekonomicznie i prawnie możliwe. Zaprezentowane przepisy przejściowe nadal są niewystarczające, a sam projekt nowelizacji ustawy nadal powoduje wśród podatników ogromne kontrowersje.

 • 2010-10-13 Aktualności
  Aktualności

  II edycja Konkursu "Odkryj e-wolontariat"

  Robisz coś dobrego w Sieci? Realizujesz ciekawy projekt, nie biorąc za to ani grosza?
  Współpracujesz z wolontariuszami on-line? Zgłoś się do KONKURSU „ODKRYJ E-WOLONTARIAT"!