Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Eksport i import nadal szybko rosną

  W sierpniu br. saldo rachunku bieżącego było ujemne i wyniosło 1,129 mld euro. Eksport w porównaniu z rokiem poprzednim wzrósł o 23,1 proc., a import był wyższy o 25,9 proc. Deficyt w obrotach towarowych wyniósł 786 mln euro i był o 338 mln euro większy niż w sierpniu ubiegłego roku - podał NBP.

 • 2010-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan apeluje do senatorów, aby nie popierali Święta Trzech Króli

  W środę, 13 października senacka Komisja Gospodarki Narodowej zajmie się projektem ustawy, która wprowadza dzień wolny od pracy w Święto Trzech Króli, przy jednoczesnym zniesieniu obowiązku zapewnienia pracownikom dnia wolnego w zamian za święto przypadające w sobotę. PKPP Lewiatan zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu nowego dnia wolnego od pracy.

   


 • 2010-10-11 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w zatrudnieniu niepełnosprawnych

  Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Lewiatan popiera wprowadzenie 8-godzinnego dnia pracy dla wszystkich niepełnosprawnych, dzięki czemu będzie im łatwiej znaleźć pracę. Jednocześnie opowiada się za ograniczeniem przywilejów zakładów pracy chronionej, które rodzą różne patologie.

 • 2010-10-08 Aktualności
  Aktualności

  Pierwszy rok Internetowej Rewolucji - co 20 minut nowa firma!

  29 tysięcy firm dołączyło do Internetowej Rewolucji, stawiając pierwsze kroki w internecie dzięki wspólnej akcji Google, PKPP Lewiatan i home.pl, objętej patronatem Ministerstwa Gospodarki. W najbliższych miesiącach tysiące przedsiębiorców z różnych regionów Polski weźmie udział w otwartych dniach Internetowej Rewolucji w regionach.

 • 2010-10-08 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan akceptuje program rozbudowy sieci przesyłowych

  PKPP Lewiatan pozytywnie ocenia program modernizacji i rozbudowy elektroenergetycznych sieci przesyłowych i stacji energetycznych zawarty w projekcie rozporządzenia rządu.

   


 • 2010-10-08 Aktualności
  Aktualności

  Po posiedzeniu zespołu ds. uproszczeń systemu wykorzystania środków funduszy UE

  5 października 2010 r. w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego odbyło się XII spotkanie Grupy ds. Przedsiębiorców działającej w ramach Zespołu ds. uproszczeń systemu wykorzystania środków funduszy Unii Europejskiej. W ramach spotkania podsumowano pracę Grupy w I półroczu 2010, główny nacisk kładąc na stopień wdrożenia rekomendacji sformułowanych na posiedzeniach Grupy.

 • 2010-10-08 Aktualności
  Aktualności

  Czas na kobiety aktywne i przedsiębiorcze

  Konferencja w Rzeszowie, która odbyła się 6 października, to kolejne spotkanie z cyklu debat regionalnych poświęcony aktywności zawodowej Polek. W naszym kraju zaledwie 40 % kobiet zdolnych do pracy jest aktywna zawodowo. Sytuacja ta negatywnie wpływa na kształt gospodarki i musi ulec zmianie. W końcu Polki to jedne z najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Europie. O konkretnych rozwiązaniach na lokalnych rynkach pracy rozmawiały m.in.: Henryka Bochniarz, Prezydent PKPP Lewiatan oraz Magdalena Środa.

 • 2010-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan popiera zmiany w zatrudnianiu niepełnosprawnych

  Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Przewiduje ona m.in., że pracodawcy stracą dopłaty do osób niepełnosprawnych z lekkim stopniem niepełnosprawności i ulgi podatkowe.

 • 2010-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Strajk włoski w hipermarketach

  W czwartek, 7 października w części hipermarketów odbył się strajk włoski i akcja informacyjna o naruszaniu praw pracowniczych. Związki zawodowe domagają się stałych umów o pracę, podwyżek, wolnych niedziel. „Strajk jest formą protestu szkodliwą dla pracodawców, pracowników i klientów sklepów" - komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

 • 2010-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Sytuacja na rynku pracy we wrześniu br.


  We wrześniu bezrobocie wzrosło w porównaniu do sierpnia br. o 0,1 proc. i wyniosło 11,4 proc. szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. W analogicznym okresie ubiegłego roku wskaźnik ten wzrósł z 10,8 proc. do 10,9 proc. Bezrobocie zwiększyło się w 11 województwach, najmocniej w zachodniopomorskim (o 0,3 proc.), spadło jedynie w łódzkim o 0,1 proc.