Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Opinia dot. Zielonej Księgi na rzecz stabilnych i bezpiecznych systemów emerytalnych

  PKPP Lewiatan z satysfakcją przyjmuje fakt opublikowania przez Komisję Europejską dokumentu, który ma tak istotną rolę dla kształtowania systemów emerytalnych w Europie. Uważamy, że Zielona Księga na rzecz adekwatnych, stabilnych i bezpiecznych systemów emerytalnych rozpoczyna kluczową dyskusję na temat kierunków i zakresu prac nad zmianami w ustawodawstwie europejskim w obszarze systemów emerytalnych oraz w innych obszarach, istotnie z systemami emerytalnymi powiązanych.

 • 2010-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Nowi członkowie PKPP Lewiatan

  W poczet członków Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan wstąpiły cztery nowe firmy.

 • 2010-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko dot. komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o PIT

  Stanowisko Rady Podatkowej PKPP Lewiatan dotyczące komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, przekazanego PKPP Lewiatan przez Kancelarię Sejmu 8 września 2010 r.

 • 2010-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Wrześniowy Indeks Biznesu Lewiatana w górę

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan we wrześniu zyskał dwa punkty, osiągając 44 pkt w ujęciu kwartalnym i 43 pkt rocznym.

 • 2010-10-04 Aktualności
  Aktualności

  Liczba bankructw przestała rosnąć

  Do końca września w Polsce zbankrutowało 500 firm. To liczba zbliżona do analogicznego okresu ubiegłego roku - wynika z badania Coface.

 • 2010-10-03 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium: Promocja polskich inwestycji w Japonii

  Spotkanie poświęcone będzie kompleksowej prezentacji japońskiego rynku oraz rosnących szans i możliwości dla inwestorów. Uczestnikom seminarium zaprezentowane zostaną narzędzia wspierające oraz dostępne mechanizmy finansowego wsparcia dla inwestycji zagranicznych w Japonii.

 • 2010-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Czas na kobiety w Rzeszowie

  Serdecznie zapraszmy na kolejne spotkanie - debatę regionalną na temat aktywizacji zawodowej kobiet. Spotkanie odbędzie się  6 października w ICAM House.

 • 2010-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Urządzenia z PCB będą odpadami

  Od 1 stycznia 2011 r. wszystkie urządzenia zawierające PCB (substancje szkodliwe dla zdrowia), objęte przepisami ustawy prawo ochrony środowiska, zostaną uznane za odpady. Dlatego Ministerstwo Środowiska przypomina przedsiębiorcom o konieczności usunięcia i unieszkodliwienia tych sprzętów do końca tego roku.

 • 2010-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Kongres Przedsiębiorczości o reformie finansów publicznych

  Finanse publiczne należy równoważyć poprzez ograniczanie wydatków, poszerzenie bazy podatkowej i ułatwianie prowadzenia działalności gospodarczej, a nie tylko przez podnoszenie podatków - uważa Kongres Przedsiębiorczości, skupiający sześć największych organizacji pracodawców. I zgłasza własne propozycje równoważenia budżetu państwa.-

 • 2010-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka rośnie, inflacja w górę

  We wrześniu inflacja ruszyła w górę i wyniosła 2,3 proc. - szacuje Ministerstwo Finansów. W tym samym miesiącu wskaźnik PMI dla Polski wzrósł do 54,7 pkt i osiągnął najwyższy poziom od prawie czterech lat.