Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Opinia Rady Podatkowej do ustaw około budżetowych w zakresie podatku VAT

  Rada podatkowa Lewiatan zgłosiła 28 września 2010 r. postulaty do rządowego projektu ustawy z dnia 17 września 2010 o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją budżetu, w zakresie dotyczącym proponowanej nowelizacji w ustawie o podatku od towarów i usług.

 • 2010-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcze kobiety debatowały w Lublinie

  29 września br. w Lublinie na temat sytuacji zawodowej kobiet w tym regionie debatowały Minister Pracy Jolanta Fedak, posłanka Joanna Mucha, prof. Magdalena Środa, dziennikarka Dorota Warakomska oraz eksperci ds. stosunków pracy. Kolejna debata regionalna odbyła się w ramach projektu „Czas na kobiety" realizowanego przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

 • 2010-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Koszt reformy emerytalnej będzie uwzględniony w długu

  Komisja Europejska zaproponowała, aby Polska i inne kraje mogły odliczać od długu i deficytu sektora finansów publicznych pieniądze przekazywane z budżetu do systemu emerytalnego.

 • 2010-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Niebieski Parasol dla Biznesu

  29 września 2010 r. w Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych przy współpracy z PKPP Lewiatan, poświęcona akcji udzielania bezpłatnych porad prawnych mikroprzedsiębiorcom: „Niebieski Parasol dla Biznesu".

 • 2010-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Powstała organizacja zrzeszająca wszystkie agencje zatrudnienia

  Polskie Forum HR (wcześniej Związek Agencji Pracy Tymczasowej ZAPT), członek PKPP Lewiatan, przekształciło się w organizację zrzeszającą wszystkie agencje zatrudnienia, których priorytetem jest etyczne działanie i wysoka jakość usług. Nowa organizacja połączyła rynkowych konkurentów w celu budowania spójnego, pozytywnego wizerunku branży i reprezentacji wspólnych interesów.

 • 2010-09-27 Aktualności
  Aktualności

  We wrześniu podwyżki stóp nie będzie

  „Na rozpoczynającym się we wtorek wrześniowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej zapewne nie podwyższy stóp procentowych.

 • 2010-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Polski nie stać na kolejny dzień wolny od pracy

  Lewiatan zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli.

 • 2010-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Konsultujemy projekt ustawy o zmianie ustaw: o NIP, o KRS oraz Prawo działalności gospodarczej

  Otrzymaliśmy do konsultacji z Ministerstwa Gospodarki projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym oraz ustawy - Prawo działalności gospodarczej.

 • 2010-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Branża telekomunikacyjna wobec podwyżki VAT

  16 września br. Rada Podatkowa PKPP Lewiatan wysłała do Ministra Finansów postulaty zmian (wraz z załącznikiem - stanowiskiem przedsiębiorców telekomunikacyjnych zrzeszonych w PKPP Lewiatan) do projektu ustawy z dnia 9 września 2010 o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.

 • 2010-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Polski nie stać na kolejny dzień wolny od pracy

  Zdecydowanie sprzeciwiamy się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. W sytuacji słabego wzrostu gospodarczego i ogromnego deficytu finansów publicznych wprowadzenie rozwiązań ograniczających działalność gospodarczą i wpływy budżetowe jest szkodliwe.