Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-11-26 Aktualności
  Aktualności

  X posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013

  25 listopada 2010 r. w odbyło się dziesiąte posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Operacyjny Rozwój Polski Wschodniej. Wśród tematów poruszanych na spotkaniu, szczególnie jeden przyciągnął naszą uwagę - na spotkaniu zaprezentowano zasady stosowania kryterium kompletności przy ocenie formalnej wniosków o dofinansowanie projektów z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

 • 2010-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Potrzebne zmiany systemowe w akcyzie

  Jeżeli w Państwa działalności istnieją obszary, w których obowiązujące przepisy akcyzowe powodują trudności lub uniemożliwiają prowadzenie działalności gospodarczej w sposób efektywny (porównywalny do specyfiki innych państw członkowskich UE) prosimy o głos w dyskusji i przyłączenie się do naszego projektu.

 • 2010-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Aktualności z Ziemi Lubuskiej

  W imieniu Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej zachęcamy do lektury najnowszego numeru magazynu gospodarczego „Biznes Lubuski". Można go bezpłatnie przeczytać m.in. w internecie.

 • 2010-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Uciążliwe przepisy hamują rozwój przedsiębiorstw

  Duże firmy wymieniając ryzyka, które ograniczają ich możliwości rozwoju często wskazują ryzyko związane ze zmianami regulacji prawnych dotyczących branż, w których działają. Dla ponad 25 proc. firm jest ono bardzo wysokie - wynika z badania dużych przedsiębiorstw, które przeprowadziły PKPP Lewiatan i Deloitte.

 • 2010-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Pakiet deregulacyjny to zaledwie początek odbiurokratyzowania gospodarki

  W przyjętym 23 listopada br. przez rząd pakiecie ustaw deregulacyjnych niestety wiele przepisów ważnych dla biznesu nie zostało zmienionych. To co pozostało w dokumencie jest niewystarczające, ale mimo tego, to krok w dobrym kierunku. Mamy nadzieję, że prace nad deregulacją będą kontynuowane - mówi Katarzyna Urbańska, dyrektorka Departamentu Prawnego PKPP Lewiatan.

 • 2010-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Jacek Męcina członkiem Rady Ochrony Pracy

  Z przyjemnością informujemy, że doradca zarządu PKPP Lewiatan dr Jacek Męcina został powołany w skład Rady Ochrony Pracy IX kadencji przy Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

 • 2010-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Apel Lewiatana do Minister Ewy Kopacz w sprawie listy leków refundowanych

  Lewiatan - zaniepokojony niejasnościami dotyczącymi proponowanych przez MZ zasad refundacji insulinoterapii w Polsce zarówno w zakresie spełniania potrzeb pacjentów, potencjalnych nieuzasadnionych wydatków z budżetu państwa, jak i ochrony wytwórców krajowych - apeluje do Minister Zdrowia Ewy Kopacz o rezygnację z planu objęcia powszechną refundacją kolejnej grupy analogów- długodziałających analogów insuliny.

 • 2010-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Wyniki finansowe firm coraz lepsze

  W pierwszych trzech kwartałach br. wyniki finansowe przedsiębiorstw uległy poprawie. Wynik finansowy netto był wyższy niż w analogicznym okresie 2009 roku o 12,5 proc. proc. - podał GUS. „Firmy uzyskują bardzo dobre wyniki, ale przy niezbyt wysokiej dynamice przychodów ze sprzedaży" - komentuje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2010-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Forum Rynku Wewnętrznego – debata w Parlamencie Europejskim

  Debatą nad sposobami usprawnienia funkcjonowania unijnego rynku wewnętrznego rozpoczął się 4-miesięczny okres konsultacji dot. opublikowanego dwa tygodnie wcześniej Aktu o jednolitym rynku. Treść dokumentu w znacznej części opiera się na wynikach pracy byłego komisarza prof. Mario Montiego, i zawiera propozycję 50 inicjatyw mających ożywić omawiany obszar.

 • 2010-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Produkcja lekko hamuje

  W październiku br. produkcja przemysłowa była o 8 proc. wyższa w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku - podał GUS. W ostatnich miesiącach mieliśmy do czynienia ze wzrostami dwucyfrowymi.