Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2010

 • 2010-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Debaty aktywnych Polek

  16 listopada w Gdańsku a 19 listopada w Zielonej Górze debatowały przedsiębiorcze Polki. Spotkania odbyły się w ramach projektu Czas na kobiety realizowanego przez PKPP Lewiatan. O konkretnych i elastycznych rozwiązaniach na lokalnych rynkach pracy debatowały znane Polki: Minister Jolanta Fedak, Henryka Krzywonos, Henryka Bochniarz, Magdalena Środa, Dorota Warakomska oraz eksperci ds. stosunków pracy.

 • 2010-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium: Wolontariat pracowniczy - nowe perspektywy dla prospołecznych działań

  Fundacja AKAT zaprasza do udziału w ostatnim w tym roku bezpłatnym seminarium organizowanym w ramach projektu CSR pt. „Wolontariat pracowniczy - nowe perspektywy dla prospołecznych działań", które odbędzie się 30 listopada, godz. 10-13.30 w Warszawie.

 • 2010-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego ustawę o dniu wolnym w Święto Trzech Króli

  Prezydent podpisał ustawę, która wprowadza dzień wolny od pracy w Święto Trzech Króli. PKPP Lewiatan zaskarży ją do Trybunału Konstytucyjnego.

 • 2010-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Najbardziej innowacyjne firmy w Polsce poznamy w styczniu 2011 roku

  Ranking Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce „Kamerton Innowacyjności 2010", który przygotowuje PKPP Lewiatan wraz z BRE Bankiem przy współpracy Dun and Bradstreet zostanie opublikowany w styczniu 2011 roku. Jest to spowodowane trwającym jeszcze audytem wyników rankingu.

 • 2010-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Ruszył projekt Świadomy Podatnik

  2 listopada br. ruszył projekt Rady Podatkowej PKPP Lewiatana "Świadomy podatnik". Projekt dotyczy budowania w grupie MŚP świadomości podatkowej.

 • 2010-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnienie i płace w górę

  Zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w październiku br. wzrosło o 0,2 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. W ujęciu rocznym zwiększyło się o 2,1 proc. - podał GUS. Natomiast przeciętne wynagrodzenie w firmach osiągnęło 3 440,22 zł i wzrosło o 1,1 proc. w stosunku do września. W odniesieniu do października 2009 r. było wyższe o 3,9 proc.

 • 2010-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Nie będzie rewolucji w OFE

  „W funduszach emerytalnych rewolucji nie będzie"- zapowiedział premier Donald Tusk.

 • 2010-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Aktualności z Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych

  Z satysfakcją informujemy, iż z dniem 1.10.2010 roku Wielkopolski Związek Pracodawców Prywatnych im. Cyryla Ratajskiego w partnerstwie z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu rozpoczął realizację rocznego projektu współfinansowanego z poddziałania 8.1.3 POKL pt. „FLEXCORE - wielopłaszczyznowa promocja elastycznego rozwoju zawodowego w oparciu o ideę Flexicurity w Wielkopolsce". Wartość dofinansowania wynosi 518 400 PLN.

 • 2010-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Dług publiczny rośnie nie z powodu OFE

  „To nieprawda, że sytuacja finansów publicznych byłaby lepsza, gdyby nie OFE. Wydatki budżetowe w stosunku do PKB wynoszą 45 proc. Tymczasem wydatki na fundusze emerytalne stanowią tylko 1,6 proc. wydatków ogółem. Dług publiczny rośnie nie z powodu OFE. Mamy do czynienia z nierzetelną propagandą na temat reformy emerytalnej - powiedział Leszek Balcerowicz na konferencji zorganizowanej przez PKPP Lewiatan i magazyn „Liberte".

 • 2010-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Unia Europejska bez budżetu na 2011 rok

  Negocjacje między Parlamentem Europejskim a Radą Europy, czyli rządami państw członkowskich w sprawie budżetu na 2011 rok zakończyły się fiaskiem.