Google Poland Sp. z o.o. członkiem bezpośrednim PKPP Lewiatan

20 grudnia br. zarząd Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan podjął uchwalę o przyjęciu w poczet członków bezpośrednich firmę Google Poland Sp. z o.o.

Firma Google założona  została w 1998 r. przez doktorantów Uniwersytetu Stanforda Larry'ego Page'a i Sergeya Brina, Google jest wiodącą globalną spółką technologiczną.

Misją Google jest uporządkowanie światowych zasobów informacji, aby stały się one powszechnie dostępne i użyteczne. Rozwiązania technologiczne Google obejmują popularne narzędzia wyszukiwania internetowego, reklamy, aplikacje, systemy komunikacji mobilnej i systemy operacyjne. Innowacje Google w dziedzinie wyszukiwania w internecie oferują milionom ludzi na całym świecie codzienny dostęp do informacji. Dzięki użyteczności i prostocie obsługi wyszukiwarki, Google jest jedną z najbardziej znanych na świecie marek. Program Google w zakresie reklamy w wyszukiwarkach przynosi wymierne rezultaty różnej wielkości firmom, a jednocześnie poprawia jakość korzystania z sieci przez jej użytkowników.

Siedziba Google znajduje się w Dolinie Krzemowej. W Polsce Google ma biura w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, prowadząc działalność biznesową oraz badawczo-rozwojową w zakresie najważniejszych technologii Google.