Przedstawiciele izb handlowych u prezydenta

W czwartek, 28 kwietnia br. odbyło się spotkanie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z członkami Międzynarodowej Grupy Izb Handlowych w Polsce. W jego trakcie omawiane były najważniejsze tematy dotyczące obecności zagranicznych inwestorów w Polsce i rozwoju naszej gospodarki.

„To nie przypadek, że wiele izb handlowych współpracuje w koalicji Pro Polska, nieformalnej organizacji, która pomaga promować polską gospodarkę na świecie. Celem Międzynarodowej Grupy Izb Handlowych, która zrzesza ponad 3000 inwestorów zagranicznych jest dialog z władzami państwowymi na rzecz przyspieszenia modernizacji Polski według modelu e-society i budowy gospodarki opartej na wiedzy" - powiedział Cristiano Pinzauti, przewodniczący Międzynarodowej Grupy Izb Handlowych w Polsce, sekretarz generalny Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce i jeden z wiceprzewodniczących PKPP Lewiatan.

The International Group of Chambers of Commerce in Poland (Międzynarodowa Grupa Izba Handlowych w Polsce) powstała pod koniec 2005 roku z inicjatywy ówczesnego prezesa Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce - Vittorio Hemsi. Jej celem jest utworzenie i zapewnienie jednolitej platformy komunikacji pomiędzy międzynarodowym środowiskiem inwestycyjnym a władzami polskimi. Członkami The International Group of Chambers of Commerce in Poland są obecnie 12 najbardziej znane międzynarodowe izby w Polsce.

Inwestycje międzynarodowe odgrywają ważną rolę w rozwoju gospodarczym Polski. Celem IGCC jest wspieranie rządu i innych instytucji krajowych w pozyskiwaniu inwestorów zagranicznych oraz tworzeniu optymalnych warunków dla inwestycji.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan