Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-10-06 Aktualności
  Aktualności

  We wrześniu przybyło bezrobotnych

  Stopa bezrobocia we wrześniu wzrosła wobec sierpnia o 0,1 pkt proc. i wyniosła 11,7 proc. - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2011-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Do konfederacji dołączył Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej

  Związek Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej (ZP FEO) powstał w 2011 roku, w okresie tworzenia w Polsce nowych podstaw prawnych rozwoju energetyki odnawialnej, w celu kształtowania warunków do zwiększania udziału odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym Polski i UE i rozwoju...

 • 2011-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Telefoniczny dyżur ekspertów Deloitte w ramach projektu CSR II

  Aby pomóc polskim firmom w zrozumieniu istoty dialogu i osiąganiu korzyści z niego wynikających, eksperci Deloitte uruchomili w październiku 2011 r. dyżur telefoniczny, w czasie którego będą udzielali porad odnośnie identyfikowania i angażowania najważniejszych grup interesariuszy.

 • 2011-10-05 Aktualności
  Aktualności

  RPP nie ruszyła stóp procentowych

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, czego spodziewał się cały rynek.

 • 2011-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Niższy deficyt budżetowy, ale ważne co dalej

  Deficyt budżetowy po wrześniu wyniósł ok. 22 mld zł i jest szansa, że na koniec roku nie przekroczy 30 mld zł. „Jesteśmy na dobrej drodze, aby zapanować w tym roku nad deficytem" - ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2011-10-04 Aktualności
  Aktualności

  Oświadczenie Forum Biznesu Partnerstwa Wschodniego

  Partnerstwo Wschodnie zapoczątkowane w maju 2009 r. to niewątpliwie inicjatywa o wielkim znaczeniu dla UE i środowisk biznesowych w krajach PW. Nie tylko ze względu na to, że ma ono na celu promowanie umów partnerskich, układów o wolnym handlu i porozumień wizowych ze wschodnimi sąsiadami UE, ale także dlatego że może stanowić źródło dynamiki, której Europa potrzebuje w dzisiejszych czasach kryzysu i zmian zachodzących w globalnym systemie gospodarczym.

 • 2011-10-03 Aktualności
  Aktualności

  Nie wolno dopuścić do gwałtownego wzrostu bezrobocia

  W drugim kwartale br. osłabł wzrost zatrudnienia zarówno w gospodarce, jak i sektorze przedsiębiorstw - wynika z kwartalnego raportu o rynku pracy NBP. „Odczuwamy negatywne sygnały z gospodarki europejskiej. Może jednak nie będzie tak źle, jeśli politycy, włączą się w budowanie stabilnych warunków rozwoju gospodarki i w programy ochrony zatrudnienia - uważa dr Jacek Męcina, doradca zarządu PKPP Lewiatan i pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego.

 • 2011-10-03 Aktualności
  Aktualności

  Zakończyło się Europejskie Forum Nowych Idei

  Prawie 1000 osób z kilkunastu krajów świata, w tym wybitni eksperci, nobliści, liderzy biznesu, politycy i naukowcy, wzięło udział w zakończonym 30 września br. Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie, które zorganizowała PKPP Lewiatan.

 • 2011-10-03 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Z kapitałem w innowacje!

  KPOP Lewiatan jest partnerem, organizowanego przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Tygodnia MŚP 2011, podczas którego intensywnie promowane będą postawy przedsiębiorcze. Serdecznie zapraszamy na seminarium organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia MŚP 2011 „Z...

 • 2011-10-03 Aktualności
  Aktualności

  Konkordia II FORUM WSPÓŁPRACY - potencjał fundacji i stowarzyszeń

  Konkordia II FORUM WSPÓŁPRACY - potencjał fundacji i stowarzyszeń
  27-28 września 2011 w Hotelu Haffner w Sopocie odbyła się konferencja Konkordia II FORUM WSPÓŁPRACY dotycząca relacji fundacji i stowarzyszeń z przedsiębiorcami, instytucjami naukowymi oraz samorządami lokalnymi. Konferencja Konkordia II Forum Współpracy to jedno z wydarzeń towarzyszących Europejskiego Forum Nowych Idei.