Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-10-03 Aktualności
  Aktualności

  Firmy apelują o zacieśnienie integracji w ramach Partnerstwa Wschodniego

  30 września 2011 r. w Sopocie doszło do spotkania BUSINESSEUROPE, konfederacji LEWIATAN oraz stowarzyszenia firm z krajów Partnerstwa Wschodniego (Azerbejdżan, Armenia, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina), w czasie którego zaapelowano o rzeczywisty postęp we wdrażaniu Strategii Partnerstwa...

 • 2011-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Deklaracja Sopocka: Europa - najwyższy czas na działanie!

  Na zakończeni EFNI, 30 września 2011 r. przedstawiciele organizatorów, partnerów i uczestników forum podpisali Deklaracje Sopocką, która przedstawia oczekiwania i rekomendacje biznesu dla polityków. Ich realizacja zapewnić ma silną, konkurencyjną i sprawnie funkcjonującą Unię Europejską. Dokument przekazano przewodniczącemu Rady Europejskiej Hermanowi van Rompuyowi, premierowi Donaldowi Tuskowi i przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Jerzemu Buzkowi.

 • 2011-09-30 Aktualności
  Aktualności

  Europa na rozdrożu

  Wobec wyzwań XXI wieku stają instytucje stworzone w czasach, gdy ład polityczny wyglądał zupełnie inaczej - mówił Benjamin R. Barber, filozof i politolog podczas ostatniej sesji EFNI zatytułowanej „Europa na rozdrożu". Państwa nie są w stanie poradzić sobie z globalnymi wyzwaniami. Szansą jest zejście z poziomu państwa na poziom miast.

 • 2011-09-30 Aktualności
  Aktualności

  W Sopocie o kobietach, klimacie i energetyce

  W trzecim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, odbyły się panele na których dyskutowano m.in. o energetyce, klimacie i lotnictwie.

 • 2011-09-30 Aktualności
  Aktualności

  Barber, de Soto, Tusk, Van Rompuy dziś w Sopocie

  Trwa trzeci dzień Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, organizowanego przez PKPP Lewiatan. Dokąd zaprowadzi nas Internet? Jakie są konsekwencje pankonsumpcji? Czy wartości i interesy to trudny mariaż? To niektóre pytania, które padły dziś na Forum.

 • 2011-09-30 Aktualności
  Aktualności

  Kontrapunkty EFNI

  W dwóch końcowych debatach (tzw. kontrapunktach) w czwartek 29 września spotkali się Peter Schwartz z Michałem Bonim oraz Hernando de Soto z Januszem Lewandowskim. Zakończyły one drugi dzień Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, organizowanego przez PKPP Lewiatan.

 • 2011-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Nowe wymiary konkurencyjności

  W drugim dniu EFNI w trakcie panelu „Nowe wymiary konkurencyjności" dyskutanci rozważali zagadnienia konkurencyjności w Europie na poziomie firmy, krajów jak również całego kontynentu. Dyskusja zmierzała w kierunku znalezienia rekomendacji dla wzrostu konkurencyjności starego kontynentu.

 • 2011-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Kapitalizm po kryzysie?

  Dziś kształtuje się nowa rzeczywistość, w której nie wytrwają najsilniejsi, ale ci którzy się najlepiej dostosują. W najbliższych latach wzrost będzie wolniejszy i będzie niższa stopa zwrotu. Obecnie jest czas na to, by podwyższać podatki i ograniczać wydatki oraz stawiać na innowacje. Konieczne jest także skuteczne przywództwo. - mówił Mike Kubena, prezes PwC na Europę Środkowo-Wschodnią podczas sesji „Kapitalizm po kryzysie", w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei i VI Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG, odbywających się w Sopocie.

 • 2011-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Czy świat jest skazany na wzrost?

  Albo UE będzie się nadal integrować, albo dojdzie do dezintegracji, która doprowadzi do rozpadu strefy euro. Przywrócenie wzrostu gospodarczego i zdolności gospodarek do tworzenia miejsc pracy to dwa główne zadania dla Europy.

 • 2011-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Nowe idee podczas paneli zamykających pierwszy dzień EFNI

  Poniżej krótkie podsumowanie paneli dyskusyjnych, które odbyły się 28 września br. w Sopocie, w trakcie pierwszego Europejskiego Forum Nowych Idei.