Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Dochodzenie należności trwa zbyt długo

  Dochodzenie należności trwa w naszym kraju aż 830 dni. Skrócenie tego czasu powinno nastąpić poprzez ograniczenie oraz uproszenie procedur sądowych i egzekucyjnych - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2011-09-06 Aktualności
  Aktualności

  W sierpniu bezrobocie minimalnie w dół

  Stopa bezrobocia w sierpniu br. wyniosła 11,6 proc., wobec 11,7 w lipcu - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2011-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Indeks biznesu Lewiatana sygnalizuje spowolnienie dopiero w IV kwartale br.

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w sierpniu br. prawie nie uległ zmianie. Indeksy kwartalny i roczny nawet zyskały po jednym punkcie, plasując się odpowiednio na poziomie 53 pkt. i 51 pkt. Jeden punkt stracił natomiast indeks półroczny obniżając się do 51 pkt. W stosunku do notowań w pierwszym półroczu indeks roczny już wcześniej uległ kilkupunktowej korekcie w dół, która oznacza pewne ostudzenie początkowego optymizmu co do dynamiki wzrostu PKB w tym roku, zwłaszcza pod wpływem ostatnich wydarzeń na międzynarodowych rynkach finansowych i obserwowanej tendencji globalnego spowolnienia wzrostu.

 • 2011-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Sprzedaż i zyski firm wzrosną, gorzej z inwestycjami

  Sprzedaż i zyski wzrosną w 2011 r. w większej liczbie małych i średnich przedsiębiorstw niż w przed rokiem, zmniejszy się natomiast zainteresowanie inwestycjami. Wolniej będzie rosło zatrudnienie.

 • 2011-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Już za 3 tygodnie EUROPEJSKIE FORUM NOWYCH IDEI - wyjątkowe wydarzenie polskiej Prezydencji

  Fundamentalne pytania: Czy świat jest skazany na wzrost? Czy wspólna Europa ma przyszłość? Co czeka Twoją firmę?

 • 2011-09-05 Aktualności
  Aktualności

  IV Żeglarskie Regaty Lewiatana

  Tradycyjnie w pierwszy weekend września w Sztynorcie na Mazurach spotkaliśmy się na IV Żeglarskich Regatach Lewiatana. W tegorocznych zawodach wystartowało 29 załóg. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, drugie HSBC Bank Polska, a trzecią pozycję wywalczyła załoga Polskie Izby Radiodyfuzji Cyfrowej.

 • 2011-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Relacja z warsztatu CSR

  31 sierpnia 2011 r. odbył się warsztat z udziałem ekspertów CSR, którego celem było rozpoznanie kluczowych barier w dialogu z różnymi grupami interesariuszy przedsiębiorstwa oraz wypracowanie optymalnych rozwiązań w postaci form dialogu dla trzech wybranych grup interesariuszy (pracownicy, klienci i organizacje trzeciego sektora -NGO).

 • 2011-09-02 Aktualności
  Aktualności

  Frank znowu mocno drożeje

  Kurs franka szwajcarskiego pnie się w górę. W piątek kosztował już 3,75 zł.

 • 2011-09-02 Aktualności
  Aktualności

  Konkordia II w Sopocie już 27 września br.!

  Konkordia to ruch społeczny, który działa na rzecz poprawy jakości działania organizacji pozarządowych w Polsce oraz rozwoju współpracy między III Sektorem a biznesem, instytucjami naukowymi i samorządami lokalnymi.
  Inicjatywę objął honorowym patronatem Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego oraz Jolanta Fedak, Minister Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2011-09-01 Aktualności
  Aktualności

  Lekki spadek PMI

  W sierpniu br. indeks PMI dla Polski spadł o 1,1 pkt i wyniósł 51,8 pkt, ale nadal pozostaje na wysokim poziomie.