IV Żeglarskie Regaty Lewiatana

Tradycyjnie w pierwszy weekend września w Sztynorcie na Mazurach spotkaliśmy się na IV Żeglarskich Regatach Lewiatana. W tegorocznych zawodach wystartowało 29 załóg. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, drugie HSBC Bank Polska, a trzecią pozycję wywalczyła załoga Polskie Izby Radiodyfuzji Cyfrowej.

Zwycięską łódkę Kosmetycznych, o pięknej nazwie Luba 1, prowadził twarda ręką marines sternik Tomasz Mozdyniewicz (Dax Cosmetics). W walce z żywiołem i 29 konkurującymi załogami wspierała go załoga w składzie: Joanna Raczyńska (Socopol Sp. z o.o.) Magdalena Gawryluk (Oriflame Products), Jarosław Rutkowski (Socopol Sp. z o.o.) oraz Blanka Chmurzyńska Brown (biuro Związku). Co ciekawe, reprezentacja PZPK awansowała z ostatniego miejsca w ubiegłym roku, na I miejsce IV Żeglarskich Regat Lewiatana!


W tym roku pierwszego dnia zorganizowaliśmy całodniowy wyścig, którego trasa wiodła ze Sztynortu na Jezioro Dobskie, wokół Wyspy Kormoranów, a następnie w kierunku Giżycka, do Dębowej Górki. Niestety, za wyspą wiatr zupełnie ucichł i wiele jachtów wręcz utknęło w bezruchu. Z tego powodu komisja sędziowska musiała skrócić pierwotnie planowaną długość trasy.

Za to następnego dnia, w niedzielę, pogoda była wręcz wyśmienita. Pogodnie, słoneczne niebo, wiatr wystarczająco silny - wymarzone warunki do rozegrania dwóch emocjonujących biegów. Chociaż linia startu została w tym roku znacząco poszerzona, by uniknąć nadmiernego tłoku, i tak na bojach zwrotnych rozgrywały się trudne pojedynki. Niektóre załogi nie do końca respektowały przepisy regatowe, na szczęście obyło się bez poważniejszych kolizji. Liderzy z pierwszego dnia potwierdzili swoje umiejętności i szczęście także podczas niedzielnych wyścigów i ogólny ranking punktowy nie uległ poważniejszym zmianom.

Czwarte miejsce zajęła załoga firmy Bell, piąte Ergis Eurofilms I, szóste RWE II, siódme GDF SUEZ Energia, ósme Ergis Eurofilms III, dziewiąte Amplico I, dziesiąte Warmińskiego Związku Pracodawców Prywatnych.

W zgodzie z tradycją wieczorne spotkania załóg miały szantowy i wyraźnie integracyjny charakter. W piątek, 2 września wystąpił kpt Waldek Mieczkowski z zespołem, a w sobotę dobrze bawił publiczność zespół B.O.R.Y.

Następne, V Regaty Lewiatana, odbędę się za rok, i jak poprzednie cztery razy - w pierwszy weekend września. Z wieloma załogami spotkamy się zapewne wcześniej, na II morskich Regatach Lewiatana, które tym razem planujemy na początku czerwca na Cykladach. Ahoj! Do zobaczenia!

Zdjęcia z regat:

 

Fotorelacja