Lewiatan laureatem nagrody Pozytywista Roku

15 grudnia br. przedstawiciel PKPP Lewiatan, Jeremi Mordasewicz, odebrał nagrodę "Pozytywista Roku", przyznaną konfederacji za całokształt działalności.

Nagroda ma na celu uhonorowanie dorobku, wkładu pracy, czy innego typu działań, które służą rozwojowi danej dziedziny życia, ale też przekładają się na wartość praktyczną dla społeczeństwa. Wyróżnienie to nawiązuje do idei pozytywistycznych - pracy organicznej i pracy u podstaw.

Uzasadnienie przyznania nagrody Lewiatanowi:

Ponad dekada działań na rzecz polskich przedsiębiorców, przyniosła Lewiatanowi ponad 3500 członków - firm, które łącznie zatrudniają ponad 600 tys. osób. Konfederacja walczy przede wszystkim o uproszczenie systemu podatkowego, niższe koszty pracy, zmniejszenie biurokracji, tańsze i sprawniejsze państwo. Od momentu powstania do dziś zaopiniowała ponad 2 tys. ustaw i rozporządzeń z różnych sfer prawa. Jako jedyna polska organizacja pracodawców ma swoje przedstawicielstwo w Brukseli, gdzie aktywnie przyczynia się do kształtowania opinii i stanowisk eurodeputowanych oraz urzędników w Komisji Europejskiej w sprawach dotyczących gospodarki, tak by były one jak najbardziej korzystne dla firm.

Wyróżnione nagrodą zostają osoby i instytucje, dzięki działaniom których dokonywane są zmiany systemowe służące poprawie życia ludzi znajdujących się w ich bezpośrednim oddziaływaniu, ale służące też zbudowaniu silnej gospodarki i bogatego społeczeństwa naszego kraju.