Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-08-26 Aktualności
  Aktualności

  Profesjonalny sponsoring kultury - szkolenia

  Narodowe Centrum Kultury we współpracy z PKPP Lewiatan oraz Four Communications zaprasza do udziału w szkoleniach, których celem jest profesjonalizacja działań z zakresu sponsoringu kultury oraz budowanie wspólnej płaszczyzny dialogu biznesu i kultury. Szkolenia są częścią projektu Kultura i Biznes. Jednym z jego zadań jest inspirowanie do tworzenia partnerstw przyczyniających się do rozwoju kultury oraz budowania wizerunku firm i ich marek przez działania edukacyjne.

 • 2011-08-26 Aktualności
  Aktualności

  Nastroje konsumentów odporne na kryzys

  W sierpniu br. odnotowano niewielkie pogorszenie nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca - podał GUS.

 • 2011-08-26 Aktualności
  Aktualności

  Członkowie Lewiatana na stadionie Legii

  PKPP Lewiatan zorganizowała w niedzielę 21 sierpnia wspólnie z Klubem Piłkarskim Legia Warszawa, będącym częścią Grupy ITI, sportowe spotkanie integracyjne.
  Podczas eventu Prezesi i Prezeski firm członkowskich mogli zapoznać się z Nowym Stadionem Legii Warszawa - Pepsi Arena, ofertą meczową dla biznesu i możliwością organizacji konferencji na obiekcie.

 • 2011-08-25 Aktualności
  Aktualności

  Aktualności EFNI w mediach społecznościowych

  Zapraszamy na portal internetowy YouTube, na którym można obejrzeć krótkie filmy oraz wypowiedzi zaproszonych gości o Europejskim Forum Nowych Idei.

 • 2011-08-25 Aktualności
  Aktualności

  Przyszłość jednolitego systemu rozstrzygania sporów patentowych w Unii Europejskiej

  Ministerstwo Gospodarki we współpracy z Akademią Prawa Europejskiego (ERA) zaprasza do udziału w konferencji dotyczącej przyszłego jednolitego sądownictwa patentowego pn. „Przyszłość jednolitego systemu rozstrzygania sporów patentowych w Unii Europejskiej".

 • 2011-08-25 Aktualności
  Aktualności

  Ogólne interpretacje podatkowe pod znakiem zapytania

  Sejm uchwalił przepisy o wydawaniu ogólnej interpretacji prawa podatkowego na wniosek. Niestety, znalazło się w nich postanowienie, zgodnie z którym nie wydaje się interpretacji ogólnej, jeżeli w dniu złożenia wniosku w zakresie spraw nim objętych, toczy się postępowanie podatkowe lub kontrolne organu kontroli skarbowej albo na decyzję lub postanowienie wniesiono odwołanie czy zażalenie. Zdaniem PKPP Lewiatan taki zapis uniemożliwi w praktyce skorzystanie z nowych przepisów i apeluje do senatorów o jego odrzucenie.

 • 2011-08-25 Aktualności
  Aktualności

  Opłaty za emisję CO2 na modernizację przemysłu

  Przeznaczenie części opłat za emisję CO2 na modernizację najbardziej energochłonnych przemysłów i zwolnienie ich z akcyzy na energię - proponuje PKPP Lewiatan.

 • 2011-08-25 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Forum Kobiet WZP

  Spotkanie Forum Kobiet WZP, odbędzie się 30 sierpnia br., wtorek, w godz. 17:00 - 19:00 w siedzibie Wielkopolskiego Związku Pracodawców, ul. Wieruszowska 16 ( teren Elektromontaż Poznań SA). Program spotkania 17.00 - 17.10 powitanie, przedstawienie 17.10 - 17:25 wybór Przewodniczącej Forum...

 • 2011-08-24 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie lekko w dół

  Stopa bezrobocia w lipcu br. wyniosła 11,7 proc., wobec 11,8 w czerwcu - podał GUS. „Dynamika spadku bezrobocia jest dużo mniejsza niż na początku roku, w kolejnych miesiącach sytuacja na rynku pracy może się pogorszyć" - ocenia dr Jacek Męcina, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

 • 2011-08-24 Aktualności
  Aktualności

  Sprzedaż detaliczna rośnie trochę wolniej

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w lipcu br. o 8,2 proc. - podał GUS.