Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą mieć większy wpływ na finansowanie polityki społecznej

  Przedsiębiorcy w Polsce solidarnie wspierają politykę społeczną państwa swoimi daninami i składkami, choć ich wpływ na ustalanie jej priorytetów zdaje się być bardzo ograniczony. Lewiatan chce to zmienić poszerzając kompetencje Prezydium Trójstronnej Komisji o sprawowanie nadzoru m.in. nad Funduszem Pracy, czy Funduszem Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

 • 2011-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Doskonałe wyniki finansowe firm, ale słabe perspektywy

  W pierwszej połowie br. przedsiębiorstwa średnie i duże zwiększyły przychody ze sprzedaży o 12,1 proc., a koszty o 11 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2010 r. - podał GUS.

 • 2011-08-23 Aktualności
  Aktualności

  Spotkajmy się w Krakowie- Forum Runku Wewnętrznego

  Spośród wielu wydarzeń odbywających się w Polsce w związku z Przewodnictwem naszego kraju w Radzie Unii Europejskiej warto zwrócić uwagę na organizowane w dniach 2-4 października br. Forum Rynku Wewnętrznego (Single Market Forum, SIMFO).

 • 2011-08-22 Aktualności
  Aktualności

  Firmy czekają na profesjonalny nadzór właścicielski

  Należy wzmocnić spółki z większościowym udziałem Skarbu Państwa poprzez wprowadzenie regulacji, które zagwarantują, że nadzór właścicielski nad nimi będzie kompetentny i profesjonalny - proponuje PKPP Lewiatan. Te i wiele innych rekomendacji, przygotowanych przez organizację pracodawców, mogą uchronić polską gospodarkę przed silnym spowolnieniem.

 • 2011-08-22 Aktualności
  Aktualności

  Produkcja w sierpniu będzie wyższa

  Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w sierpniu oceniany jest pozytywnie, choć gorzej niż przed rokiem - podał GUS.

 • 2011-08-22 Aktualności
  Aktualności

  Piknik ZPWiM na pożegnanie wakacji

  Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku, który w tym roku odbędzie się w pięknej nadwiślańskiej posiadłości Villa Duchowizna (http://www.duchowizna.pl/dojazd.html). Tym razem szczególną uwagę poświęcimy wzajemnemu poznaniu się i integracji. Chcielibyśmy w miłej atmosferze przemijającego lata...

 • 2011-08-19 Aktualności
  Aktualności

  Więcej elastyczności w gospodarowaniu czasem pracy

  Utrzymanie możliwości przedłużenia okresu rozliczeniowego czasu pracy do 12 miesięcy oraz ustalania indywidualnego czasu pracownika na zasadach ruchomego czasu pracy proponuje PKPP Lewiatan. Te i inne rekomendacje, przygotowane przez organizację pracodawców, mogą uchronić polską gospodarkę przed silnym spowolnieniem.

 • 2011-08-19 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja bazowa bez zmian

  Inflacja bazowa w lipcu br. po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 2,4 proc. w ujęciu rocznym i nie zmienia się od trzech miesięcy - podał NBP. „W czerwcu i lipcu ceny żywności i energii w najmniejszym stopniu od początku roku wpłynęły na wysokość wskaźnika inflacji (CPI)" - ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2011-08-18 Aktualności
  Aktualności

  Produkcja przemysłowa dalej hamuje

  W lipcu br. produkcja przemysłowa w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrosła o 1,8 proc., a budowlana o 16,4 proc. - podał GUS.

 • 2011-08-18 Aktualności
  Aktualności

  Powinien szybko powstać nadzór makroostrożnościowy

  Należy wzmocnić stabilność polskiego systemu finansowego przez wprowadzenie nadzoru makroostrożnościowego - uważa PKPP Lewiatan. To jedna z 25 rekomendacji, przygotowanych przez organizację pracodawców, które mają uchronić polską gospodarkę przed silnym spowolnieniem.