Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-07-29 Aktualności
  Aktualności

  Budżet państwa na 2012 rok poprawny, chociaż mało ambitny

  Projekt budżetu państwa na 2012 rok jest poprawny ekonomicznie i realny do wykonania przy spełnieniu się niektórych optymistycznych założeń. Nie zapowiada jednak realizacji niezbędnych zmian strukturalnych i może być uznany za zbyt mało ambitny, jeśli chodzi o skalę oszczędności, przez międzynarodowe rynki finansowe - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2011-07-29 Aktualności
  Aktualności

  Polonijni studenci z wizytą w Lewiatanie

  28 lipca 2011r. po raz kolejny konfederację odwiedzili stypendyści Fundacji Semper Polonia, studenci i absolwenci z rodzin polonijnych, zainteresowani biznesem. Młodzież reprezentowała różne kraje (np. Czechy, Litwa, Białoruś, Brazylia) i różne kierunki studiów. Tym co ich łączyło była chęć...

 • 2011-07-29 Aktualności
  Aktualności

  Ochrona własności intelektualnej czy zarządzanie własnością intelektualną?

  PKPP Lewiatan rozpoczyna przegląd programów wsparcia przedsiębiorców funduszami europejskimi w dziedzinach, które uznaje za szczególnie ważne dla gospodarki. Chcemy przekonywać administrację do wprowadzania uproszczeń i racjonalizacji działań, tak aby pieniądze publiczne były wydatkowane efektywnie a dofinansowanie skierowane tam, gdzie występują niedoskonałości rynku. Z drugiej strony, chcemy także zachęcać firmy do korzystania z działań, które nie cieszą się popularnością wśród biznesu.

 • 2011-07-29 Aktualności
  Aktualności

  Imtech Polska i Bonnier Business (Polska) członkami PKPP Lewiatan

  Nowymi członkami konfederacji zostały firmy z branży infrastrukturalnej i mediów.

 • 2011-07-28 Aktualności
  Aktualności

  II edycja Akademii Obywatelskiej

  W związku z bardzo dużym zainteresowaniem II edycją Akademii Obywatelskiej, której organizatorem jest Instytut Lecha Wałęsy, przedłużono rekrutację do 15 sierpnia br. Międzynarodowa szkoła letnia odbędzie się w dniach 28 września - 2 października w Trójmieście. Wśród potwierdzonych prelegentów znaleźli się: prof. Zygmunt Bauman, Prezydent Lech Wałęsa i prof. Benjamin Barber.

 • 2011-07-28 Aktualności
  Aktualności

  Jeszcze 4 dni czekamy na prace konkursowe studentów

  Do grona międzynarodowych uczestników Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się w Sopocie pod koniec września br., dołączą polscy studenci - laureaci konkursu na esej na temat najistotniejszych wyzwań ekonomicznych i cywilizacyjnych, stojących przed Europą. Do trwającego do 31 lipca konkursu zaprasza PKPP Lewiatan oraz Polska Dziennik Bałtycki.

 • 2011-07-27 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan zaskoczony roszczeniowym nastawieniem służb mundurowych

  Jesteśmy zdziwieni, że służy mundurowe odrzucają rządową propozycję reformy emerytur mimo, że pozwala im ona zachować nadal ogromne przywileje. Emerytury mundurowe byłyby dwa razy wyższe i dwa razy dłużej wypłacane niż emerytury pracownicze - podkreśla PKPP Lewiatan.

 • 2011-07-27 Aktualności
  Aktualności

  Maroko – Polska: raport THINKTANK nowych możliwościach współpracy

  Pogłębienie relacji z Marokiem, najbliższym partnerem Unii Europejskiej w Afryce Północnej, stworzenie osi bliskiej współpracy Warszawa - Rabat, która poszerzy polskie spojrzenie na wyzwania Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, oraz wykorzystanie nowych szans gospodarczych wynikających ze strategii rozwoju obu krajów - to główne rekomendacje raportu „Polska - Europa - Maroko.

 • 2011-07-26 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan popiera propozycje prezesa NBP

  NBP nie wyklucza interwencji na rynku walutowym, aby zapobiegać nadmiernym wahaniom kursu złotego - powiedział w Sejmie prezes NBP Marek Belka.

 • 2011-07-26 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie w dół

  Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 11,8 proc., wobec 12,2 w maju - podał GUS. „Jeszcze w lipcu i sierpniu ubędzie bezrobotnych, ale wyraźnie widać, że dynamika spadku bezrobocia jest dużo mniejsza niż na początku roku, a to spowolnienie będzie się nasilać." - mówi Małgorzata Rusewicz, dyrektorka Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy PKPP Lewiatan.