Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-07-26 Aktualności
  Aktualności

  Sprzedaż detaliczna rośnie, ale nieco wolniej

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu br. o 10,9 proc. - podał GUS.

 • 2011-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa antyspreadowa przyjęta

  W piątek Sejm przyjął ustawę, która zmniejszy koszty obsługi kredytów walutowych poprzez ograniczenie wysokości spreadów. PKPP Lewiatan uważa, że wprowadzone zmiany legislacyjne stanowią niebezpieczny precedens, bo pozwalają, aby prawo działało z mocą wsteczną.

 • 2011-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan przeciwny uszczuplaniu Funduszu Rezerwy Demograficznej

  Na wtorkowym posiedzeniu rząd może się zająć projektem ministerstwa pracy dotyczącym przekazania 4 mld zł z Funduszu Rezerwy Demograficznej (FRD) do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS). To zły pomysł uważa PKPP Lewiatan.

 • 2011-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Administracja pęcznieje, ale wolniej

  W 2010 roku w administracji publicznej zatrudnionych było 440,5 tys. osób, czyli o 2,8 proc. więcej niż w 2009 roku i o 16 proc. więcej niż 2007 roku - podał GUS.

 • 2011-07-25 Aktualności
  Aktualności

  Wakacyjna Oferta Szkoleń WZPP

  Zespół WZPP przygotował dla Państwa Wakacyjną Ofertę Szkoleniową.
  Załączam opis poszczególnych szkoleń / wydarzeń. Uwaga: pierwsze szkolenia już 8-12.08.2011 roku!

  Serdecznie zapraszam do korzystania. Możecie Państwo zaprosić również swoich partnerów biznesowych - oferta promocyjna obejmuje również rekomendowane przez Was firmy!


 • 2011-07-22 Aktualności
  Aktualności

  Nowa strona Lewiatana poświęcona prezydencji

  Zapraszamy do odwiedzania naszego nowego serwisu www poświęconego aktywności Lewiatana podczas prezydencji Polski w UE. Na stronie znajdą Państwo informacje na temat priorytetów biznesu, relacje z wybranych wydarzeń prezydencji, informacje na temat działań Lewiatana w trakcie prezydencji oraz kalendarium wydarzeń z nią związanych.

 • 2011-07-22 Aktualności
  Aktualności

  Nowe ramy kwalifikacji zawodowych podniosą jakość kształcenia

  Stworzenie zasad i wdrożenie ogólnopolskiego systemu uznawania i potwierdzania wyników uczenia się (nabywania kwalifikacji), niezależnie od tego, gdzie i w jaki sposób zdobyto wiedzę jest kluczowe dla realizacji idei uczenia się przez całe życie oraz zwiększenia mobilności pracowników - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2011-07-22 Aktualności
  Aktualności

  Koniunktura dobra, ale firmy zapowiadają zwolnienia

  W lipcu ogólny klimat koniunktury w przemyśle oceniany jest pozytywnie - podał GUS.

 • 2011-07-22 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na nieformalnej Radzie ds. konkurencyjności

  Tematem nieformalnej Rady ds. Konkurencyjności, w dn. 21-22 lipca br. w Sopocie, jest szukanie najbardziej efektywnych dróg wsparcia europejskiego przemysłu i zapewnienia mu konkurencyjności, przy jednoczesnej konieczności sprostania wyzwaniom środowiskowym, energetycznym, klimatycznym i surowcowym. W posiedzeniu biorą udział ministrowie odpowiedzialni za przemysł i rynek wewnętrzny państw członkowskich UE i przedstawiciele Komisji Europejskiej. W spotkaniu Rady bierze także udział Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan i wiceprezydent BusinessEurope.

 • 2011-07-22 Aktualności
  Aktualności

  Opinia do projektu dyrektywy o efektywności energetycznej

  22 czerwca 2011 r. Komisja Europejska przedstawiła projekt nowej Dyrektywy o efektywności energetycznej. Nowa regulacja ma doprowadzić do 20% oszczędności zużycia energii pierwotnej do 2020 roku - czyli wypełnić cel przyjęty przez Radę Europejską w 2008 roku. Obecnie obowiązujące narzędzia do poprawy efektywności energetycznej zapewnią jedynie 9% poprawę zużycia energii do 2020 roku.