Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-07-11 Aktualności
  Aktualności

  Drogi frank coraz droższy

  Kurs franka szwajcarskiego przekroczył w poniedziałek 3,40 zł. „Jeżeli w najbliższych miesiącach dalej będzie się umacniał to osłabi konsumpcję, która ciągnie wzrost gospodarczy.

 • 2011-07-11 Aktualności
  Aktualności

  Europejski Piknik Przyjaciół Lewiatana

  8 lipca br. spotkaliśmy się tradycyjnie, jak co roku, aby wspólnie, w gronie członków i sympatyków Konfederacji świętować, tym razem - Polską Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Mimo kapryśnej pogody w ogrodach Lewiatana zgromadzili się znakomici goście - członkowie Lewiatana, politycy, przedstawiciele środowisk opiniotwórczych i mediów.

 • 2011-07-11 Aktualności
  Aktualności

  Odbyło się nieformalne spotkanie ministrów Zatrudnienia i Polityki Społecznej w Sopocie

  Sesja ministrów zostało poprzedzona spotkaniem Trio z przedstawicielami europejskich partnerów społecznych i Platformy Społecznej. Organizacja BUSINESSEUROPE była reprezentowana przez: Jørgena Rønnesta, przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych, (przewodniczący delegacji), Lecha Pilawskiego, Dyrektora Generalnego PKPP Lewiatan oraz Stevena d'Haeseleera, Dyrektora ds. spraw Społecznych w BUSINESSEUROPE.

 • 2011-07-11 Aktualności
  Aktualności

  BUSINESSEUROPE prowadzi demokratyczny i przejrzysty lobbing

  Philippe de Buck, Dyrektor Generalny skierował 7 lipca br. list do Przewodniczącego Parlamentu Jerzego Buzka będący reakcją na oskarżające słowa holenderskiego eurodeputowanego Bas Eickhout'a o rzekomym agresywnym i nieuczciwym lobbingu BE ws. odrzucanych propozycji podwyższeniu celu redukcji emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej z 20% do 30% w 2020 roku.

 • 2011-07-08 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie spadło poniżej 12 proc.

  Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 11,8 proc., wobec 12,2 w maju - prognozuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2011-07-07 Aktualności
  Aktualności

  Wyższe stawki za dojazd własnym autem

  Wzrosną kwoty, które firmy zwracają pracownikom za używanie własnego samochodu, np. w podróży służbowej. Propozycję podwyższenia stawek zgłosiła PKPP Lewiatan i przekonała do niej partnerów społecznych z Komisji Trójstronnej. „Cieszymy się, że Ministerstwo Infrastruktury zdecydowało się na urealnienie tzw. kilometrówek" - mówi Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

 • 2011-07-07 Aktualności
  Aktualności

  Niemiecki przemysł przyspiesza, polskie firmy się cieszą

  Produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła w maju br. o 1,2 proc., w stosunku do kwietnia. W ujęciu rok do roku była wyższa o 7,6 proc.

 • 2011-07-06 Aktualności
  Aktualności

  Stopy procentowe bez zmian

  Rada Polityki Pieniężnej zgodnie z oczekiwaniami pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. "Spodziewaliśmy się takiej decyzji. W drugiej połowie roku dynamika wzrostu cen żywności, energii, jak i innych komponentów wskaźnika inflacji powinna być już niższa" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2011-07-06 Aktualności
  Aktualności

  Portugalię czeka los Grecji

  Obniżenie przez agencję Moody's długoterminowego ratingu Portugalii do poziomu śmieciowego osłabiło giełdy. Ponownie wzrósł też kurs franka szwajcarskiego.

 • 2011-07-05 Aktualności
  Aktualności

  Będzie łatwiej handlować w Internecie

  W ciągu kilku dni Polska przedstawi projekt dotyczący Europejskiego Prawa Umów, który ułatwi handel w Internecie wszystkim obywatelom UE poinformował Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości. Jest szansa, że zostanie przyjęty. „To dobra wiadomość. Stoimy na stanowisku, że dobrze skonstruowany, opcjonalny instrument zarówno dla przedsiębiorców, jak i konsumentów, w postaci jednolitego europejskiego wzorca umowy, może przyczynić się do zwiększenia liczby transakcji transgranicznych on-line." - mówi Katarzyna Urbańska, dyrektorka departamentu prawnego PKPP Lewiatan.