Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorstwa ostrożne

  W listopadzie br. depozyty przedsiębiorstw wzrosły aż o 6,9 proc., a kredyty o 3,9 proc. - podał NBP. „Tak silny wzrost wartości depozytów przedsiębiorstw jest z jednej strony efektem dobrych wyników finansowych firm, ale z drugiej potwierdza ich wstrzemięźliwość jeśli chodzi o inwestycje, a także pokazuje, że nie inwestują w zbyt dużym stopniu w zapasy produktów przed zbliżającymi się świętami" - ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2011-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Złoty coraz słabszy

  W środę, nad ranem złoty był wyjątkowo słaby. Za jedno euro trzeba było płacić prawie 4,6 zł, a za franka nawet 3,73 zł

 • 2011-12-14 Aktualności
  Aktualności

  Anioły Biznesu inwestują w grupach

  Zapraszamy 15 grudnia o 10:00 do bankier.tv na program z udziałem ekspertów sieci Aniołów Biznesu - Lewiatan Business Angels. Tematem rozmowy będą inwestycje Aniołów prowadzone w grupach. W czasie programu eksperci będą również odpowiadać na pytania internautów. Gośćmi programu będą Jacek...

 • 2011-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Wielki wzrost cen

  Inflacja w listopadzie wyniosła 4,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, wobec 4,3 proc w październiku - podał GUS.

 • 2011-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Składka zdrowotna dla rolników zbyt niska

  W 2012 wysokość składki zdrowotnej dla rolników ma być w niewielkim stopniu zależna od dochodów - wynika z projektu zmian przedstawionego przez Ministerstwo Zdrowia. „Dzięki temu rozwiązaniu nie zwiększy się znacząco udziału rolników w finansowaniu ich leczenia" - ocenia Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

 • 2011-12-13 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan krytycznie o podatku od transakcji finansowych

  Wprowadzenie, globalnego, obowiązującego we wszystkich państwach Unii Europejskiej podatku od transakcji finansowych może okazać się niekorzystne dla obrotu gospodarczego w Polsce.

 • 2011-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Pomóż osobom bezdomnym przetrwać zimę

  Większość bezdomnych nie posiada ubezpieczenia zdrowotnego. Nie może więc tak jak my skorzystać z usług służby zdrowia. Jedynym wsparciem dla chorych osób bezdomnych są punkty medyczne prowadzone przez organizacje pozarządowe. Pracują w nich lekarze i pielęgniarki, którzy świadczą swoją pomoc w...

 • 2011-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Podwyższenie składki rentowej tylko w ramach zmian systemowych

  PKPP Lewiatan rozumie konieczność równoważenia funduszu rentowego, jednak nie może zgodzić się na podniesienie składki rentowej po stronie pracodawców, jeżeli rząd nie zaproponuje innych rozwiązań, które usprawnią funkcjonowanie polskiego rynku pracy. Równoważeniu funduszu rentowego powinno towarzyszyć wydłużenie obowiązywania niektórych przepisów z ustawy antykryzysowej. Nie można przy tym odchodzić od zapowiedzianych podczas expose premiera deklaracji dotyczących dalszej likwidacji przywilejów emerytalnych.

 • 2011-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Wyniki konferencji klimatycznej w Durbanie - nakreślony kierunek działań, samych działań ciągle brak

  11 grudnia zakończyła się w Durbanie 17. Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP-17). Rezultat konferencji jest z pewnością lepszy niż oczekiwano, ponieważ przed jej rozpoczęciem liczono się z fiaskiem w negocjacjach. Tymczasem przyjęto plan...

 • 2011-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Indeks biznesu PKPP Lewiatan znowu w dół

  W listopadzie br. spadł Indeks Biznesu PKPP Lewiatan - roczny o dwa punkty do 46 pkt, a kwartalny o trzy punkty do 45 pkt. To najniższy poziom od początku roku, co oznacza oczekiwanie osłabienia koniunktury w ostatnim kwartale.