Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-12-12 Aktualności
  Aktualności

  Republika Singapuru i Lewiatan rozmawiają o gospodarce

  8 grudnia przedstawiciel PKPP Lewiatan, Z-ca Dyrektora Generalnego ds. Międzynarodowych Pan Jacek Adamski spotkał się z Ambasadorem Republiki Singapuru, Panem Kwee Liong Keng. Spotkanie poświecone było dyskusji na tematy gospodarcze, a w szczególności perspektywom współpracy gospodarczej...

 • 2011-12-08 Aktualności
  Aktualności

  Świąteczne prezenty od pracodawców

  Prawie połowa pracowników otrzymuje w okresie świątecznym prezenty od swoich pracodawców. Mają one różną formę - bony (talony) świąteczne do zrealizowania w wyznaczonych punktach, upominki rzeczowe, świadczenia pieniężne wypłacane w gotówce bądź w postaci kart przedpłaconych (rodzaj karty kredytowej z przekazaną na nią przez pracodawcę określoną kwotą), nagrody. Wybór takich, a nie innych prezentów wynika m.in. z regulacji podatkowych - mówi Monika Zakrzewska, ekspert PKPP Lewiatan.

 • 2011-12-07 Aktualności
  Aktualności

  W listopadzie bezrobocie przekroczyło 12 proc.

  Stopa bezrobocia w listopadzie br. wyniosła 12,1 proc., wobec 11,8 proc. październiku - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. „Do końca roku bezrobocie będzie rosło. Pracodawcy zgłaszają coraz mniej ofert pracy, bo skończyły się prace sezonowe. Nadzieją są jedynie oferty pracy dorywczej związanej z usługami i handlem przedświątecznym, skierowane głównie do kobiet" - mówi Monika Zakrzewska, ekspert PKPP Lewiatan.

 • 2011-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Urzędnicy będą deregulować gospodarkę

  Premier Donald Tusk chce zlikwidować sejmową komisję Przyjazne Państwo. „To była jedyna komisja sejmowa, w której przedsiębiorcy i obywatele mogli swobodnie prezentować otaczające ich absurdy i bariery w przepisach prawa, na co dzień utrudniające im życie bądź prowadzenie działalności gospodarczej" - mówi Katarzyna Urbańska, dyrektorka departamentu prawnego PKPP Lewiatan

 • 2011-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Premier powinien wzmocnić Komisję Trójstronną

  Wicepremier Waldemar Pawlak nie chce przewodniczyć Komisji Trójstronnej, premier będzie przekonywał lidera PSL do zmiany zdania. „Wprowadzanie w najbliższych latach wielu ważnych i kontrowersyjnych reform wymaga dialogu społecznego. Stąd list partnerów społecznych do szefa rządu, aby osobiście włączył się w prace Komisji Trójstronnej i mocniej jej patronował" - mówi Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.

 • 2011-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan podpisał Kodeks Sponsoringu Kultury!

  5 grudnia podczas konferencji „Partnerstwa kreatywne. Kultura w biznesie i biznes w kulturze" odbyło się uroczyste podpisanie Kodeksu Sponsoringu Kultury przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz przedstawicieli świata biznesu: Ludwika Sobolewskiego, Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych i Lecha Pilawskiego, Dyrektora Generalnego Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

 • 2011-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Bez euro nie będzie jednej, silnej Europy

  Europejscy przedsiębiorcy uważają, że ratowanie i wzmocnienie euro ma fundamentalne znaczenie dla przyszłej koniunktury gospodarczej i spójności społecznej naszego kontynentu.

 • 2011-12-07 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Bez euro nie będzie jednej, silnej Europy

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zaprasza na konferencję prasową: Bez euro nie będzie silnej Europy Przed szczytem UE przedsiębiorcy przygotowali plan ratowania wspólnej europejskiej waluty W najbliższy czwartek w Brukseli rozpocznie się szczyt szefów państw i rządów 27...

 • 2011-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Zacznij.biz – zrealizuj swój pomysł na biznes!

  1 grudnia 2011 roku równolegle wystartowały dwie kolejne edycje konkursów Zacznij.biz: „Nauka - ukryty potencjał biznesu" oraz „Twój biznes w nowej odsłonie". Ideą konkursów jest promocja przedsiębiorczości, pomoc w przygotowaniu biznesplanów i pozyskiwaniu inwestorów dla najlepszych pomysłów.

 • 2011-12-06 Aktualności
  Aktualności

  konferencja inaugurująca IV edycję Polish National Sales Awards – Profesjonalny Sprzedawca roku 2011

  Jak ważni dla sektora sprzedaży są sami sprzedawcy? Czy ich praca przyczynia się do sukcesu firmy w równym stopniu co działania marketingowe? Jak pogodzić sprzedaż i etykę? Na te pytania corocznie próbują znaleźć odpowiedź organizatorzy konkursu Polish National Sales Awards - Profesjonalny Sprzedawca Roku. W tym roku już po raz czwarty.