Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-02-24 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan apeluje o odrzucenie poprawki uniemożliwiającej przekształcenie spółdzielni pracy w spółkę prawa handlowego

  W związku z zaplanowanym na 25 lutego 2011 r. trzecim czytaniem rządowego projektu ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, PKPP Lewiatan apeluje o odrzucenie, zgłoszonej przez PSL podczas drugiego czytania, poprawki, która uniemożliwia przekształcanie spółdzielni pracy w spółki prawa handlowego. Taka możliwość była zapisana we wcześniejszej wersji projektu.

 • 2011-02-24 Aktualności
  Aktualności

  Droga ropa naftowa zagraża gospodarce

  W czwartek cena ropy naftowej w Londynie zbliżyła się aż do 120 dolarów za baryłkę.

 • 2011-02-22 Aktualności
  Aktualności

  Konkurs projektów w ramach działania 1.4 „Wsparcie projektów celowych”

  PARP ogłasza pierwszą w 2011 r. rundę aplikacyjną konkursu projektów w ramach działania 1.4 „Wsparcie projektów celowych".

 • 2011-02-22 Aktualności
  Aktualności

  Czy możliwy jest kompromis w sprawie OFE?

  W okresie kryzysu Polska była jedynym krajem w UE, w którym PKB rósł. Rząd chwalił się Zieloną Wyspą, ale nie zwracał uwagi na to, że przyczyny tak dobrej kondycji polskiej gospodarki w latach 2008-2009 będą miały w kolejnych latach negatywne konsekwencje - gwałtowne pogorszenie sytuacji finansów publicznych. Nie podjęto działań, które uprzedzałyby te negatywne konsekwencje i których podjęcie było niezbędne już od wielu lat. W efekcie w 2010 r. deficyt budżetowy wyniósł 7,9 proc. PKB, a dług publiczny bliski 55 proc. PKB z perspektywą pogłębiania się złej sytuacji finansów publicznych w kolejnych latach.

 • 2011-02-21 Aktualności
  Aktualności

  Niepotrzebne zmiany w e-fakturach

  Pierwotnym zamierzeniem projektu ustawy o zmianie ustawy o podpisie elektronicznym, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy - Kodeks cywilny oraz ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych konsultowanych przez Komisję „Przyjazne Państwo" było m.in. odformalizowanie zasad wystawiania e-faktur poprzez stosowanie pieczęci elektronicznej. Wówczas projekt ten ocenialiśmy pozytywnie. Regulacje proponowane dziś przez posłów uważamy za krok wstecz.

 • 2011-02-21 Aktualności
  Aktualności

  Rok 2010 w agencjach zatrudnienia

  Obroty całkowite tych agencji w 2010 roku wyniosły 1 658 mln. Widoczne są znaczne wzrosty kwartalne, przy czym tak dobry wynik jest głównie zasługą drugiej połowy roku, kiedy obroty w stosunku do pierwszej połowy 2010 roku wzrosły o prawie 19% (1 połowa roku całkowite obroty agencji - 758 341 654 PLN, druga połowa roku - 899 946 267 PLN),pomimo, że 4Q 2010 roku był nieznacznie gorszy od 3Q.

 • 2011-02-17 Aktualności
  Aktualności

  Polacy zadowoleni ze swoich pracodawców

  Ponad połowa Polaków (59 proc.) jest zadowolona ze swojego pracodawcy i chętnie poleciłaby swoją firmę innym potencjalnym pracownikom. Jednocześnie aż 35 proc. pracujących Polaków nie uważa swojego pracodawcy za atrakcyjnego i nie jest skłonna polecić pracy w swojej firmie innym osobom.

 • 2011-02-17 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Świadomy Podatnik w Łodzi

  16 marca br. w Łodzi odbędzie się pierwsza regionalna konferencja z cyklu Świadomy Podatnik.Spotkanie otworzy kampanię edukacyjną na temat świadomości podatkowej. Zapraszamy! 

 • 2011-02-14 Aktualności
  Aktualności

  Nowa tablica wyników innowacyjności opublikowana przez Komisję Europejską

  Opublikowana dnia 1 lutego tablica wyników, jest nowym instrumentem oceny innowacyjności w państwach członkowskich UE. Ukazuje ona mocne i słabe strony w tym obszarze w poszczególnych państwach oraz poprawić wyniki w dziedzinie innowacyjności w ramach krajowych programów reform w kontekście strategii „Europa 2020".

 • 2011-02-14 Aktualności
  Aktualności

  Po lutowym spotkaniu Rady Europejskiej

  Dnia 4 lutego 2011 r. odbyło się w Brukseli spotkanie Rady Europejskiej. Podczas tzw. szczytu energetycznego podjęto rozmowy na temat koncentracji działań w obszarze energii i innowacji, które mają istotne znaczenie dla przyszłego wzrostu Europy. Spotkanie było również okazją do podjęcia dyskusji o sytuacji gospodarczej w UE.