Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan zmienia adres

  PKPP Lewiatan rozwija się i zmienia, przed nami kolejne nowe wyzwania, rozszerza się zakres działań naszych ekspertów. By zwiększyć komfort pracy i efektywność naszych działań zmieniamy siedzibę. Po 10 latach funkcjonowania w modernistycznej willi i secesyjnej kamienicy naszą nową siedzibą...

 • 2011-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Konsultujemy podniesienie składki rentowej

  Lewiatan prowadzi konsultacje dotyczące projektu nowelizującego ustawę o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt zawiera propozycję podniesienia składki rentowej o 2 punkty procentowe po stronie pracodawców.

 • 2011-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Polska konkurencyjna na globalnym rynku

  Pomimo wysokiego poziomu bezrobocia w Europie, wielu przedsiębiorców ma problemy ze znalezieniem pracowników o odpowiednich umiejętnościach - podkreślali uczestnicy konferencji „Czas na zmiany. Polska konkurencyjna na globalnym rynku" którą zorganizowała PKPP Lewiatan i firma Pearson.

 • 2011-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Niepokojące zapowiedzi redukcji zatrudnienia

  Ogólny klimat koniunktury w przemyśle w listopadzie oceniany jest negatywnie i gorzej niż w październiku - podał GUS. „Najbardziej niepokojące są zapowiedzi redukcji zatrudnienia, szczególnie w małych i średnich firmach, a od tego zależą perspektywy rozwoju gospodarki" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2011-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Mali przedsiębiorcy są coraz lepiej wykształceni

  Wzrósł poziom wykształcenia biznesmenów (zwłaszcza kierujących małymi firmami). Są oni bardziej mobilni i innowacyjni, niż byli w przeszłości.

 • 2011-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Firmy chcą się szkolić w zakresie obecności w internecie

  W ciągu dwóch lat trwania akcji do Internetowej Rewolucji przystąpiło już ponad 50 tys. firm. Od października 2010 r. w szkoleniach dotyczących obecności i promocji w internecie wzięło udział ponad 7,5 tys. przedsiębiorców i studentów z 23 miast z całej Polski.

 • 2011-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Wystąpienie eksperta PKPP Lewiatan na Europejskim Forum ds. zatrudnienia

  W dniach 22-23 listopada br. w Brukseli odbyło się Europejskie Forum ds. zatrudnienia. Główna dyskusja podczas Forum skupiona była wokół wyzwań jakie stoją przed europejskimi rynkami pracy i działań podejmowanych przez państwa członkowskie oraz Unię Europejską w celu podniesienia wzrostu zatrudnienia.

 • 2011-11-22 Aktualności
  Aktualności

  W 2011 roku firmy mogą zarobić prawie 100 mld zł

  Wyniki finansowe przedsiębiorstw średnich i dużych po dziewięciu miesiącach 2011 r. są bardzo dobre - wynik finansowy netto wzrósł o ponad 11 mld zł w stosunku do tego samego okresu 2010 r. Poprawiła się też rentowność - podał GUS.

 • 2011-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Wykluczenie cyfrowe osób 50+

  „Pozyskajmy doświadczenie dla przyszłości" - na ten temat przedstawiciele Koalicji Cyfrowego Włączenia Generacji 50+ „Dojrz@łość w sieci" dyskutowali 22 listopada br. w brukselskiej siedzibie Parlamentu Europejskiego. Zaproszeni przez eurodeputowaną Różę Thun, zaprezentowali posłom PE oraz przedstawicielom Komisji Europejskiej najważniejsze fakty o skali wykluczenia cyfrowego oraz wyzwaniach, jakie w tym zakresie stoją przed Europą.

 • 2011-11-22 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy i związkowcy apelują do premiera

  PKPP Lewiatan, inne organizacje pracodawców oraz związki zawodowe, skupione w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych apelują do premiera Donalda Tuska o niezwłoczne rozpoczęcie dialogu i osobiste włączenie się w prace Komisji.