Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Wpływ agencji zatrudnienia na funkcjonowanie rynku pracy

  Polskie Forum HR

  Zaprasza na konferencję:
  „WPŁYW AGENCJI ZATRUDNIENIA NA FUNKCJONOWANIE RYNKU PRACY"
  W jaki sposób agencje zatrudnienia złagodzą negatywne skutki zmian, które przechodzi gospodarka w Polsce i na świecie?

  Odpowiedź na to pytanie będzie można poznać podczas konferencji, która odbędzie się
  1 grudnia 2011 r. o godzinie 11:00
  przy ul. Bagatela 12 w Warszawie (siedziba PAiZ)

  Program konferencji:
  11:00 - 11:30 Prezentacja najnowszych danych Polskiego Forum HR na temat rynku agencji zatrudnienia w Polsce.
  11:30 - 12:00 Prezentacja Raportu Ciett „Adapting to Change" opisującego aktualną sytuację na rynku agencji zatrudnienia w Europie i jego wpływ na konkurencyjność gospodarki.
  12:00 - 13:00 Panel dyskusyjny: „Jaki wpływ na kształt polskiego rynku pracy ma branża agencji zatrudnienia?" w którym udział wezmą:
  • Radosław Mleczko, Podsekretarz Stanu, MPiPS
  • Małgorzata Rusewicz, Dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy, PKPP Lewiatan
  • Barbara Surdykowska, ekspert NSZZ Solidarność
  • Anna Wicha, Prezes Polskiego Forum HR

  Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do dnia 29 listopada 2011 do godz. 17:00 pod numerem telefonu: 022 661 58 11 lub mailem: biuro@polskieforumhr.pl


  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

 • 2011-11-21 Aktualności
  Aktualności

  4 proc. wzrost PKB w 2011 roku niezagrożony

  W październiku br. produkcja przemysłowa w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrosła o 6,5 proc., a budowlana o 8,9 proc. - podał GUS. „Na tle wielu krajów Unii Europejskiej to wynik znakomity. W 2011 roku wzrost gospodarczy nie będzie niższy niż 4 proc." - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2011-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie władz i kluczowych członków PKPP Lewiatan

  Od 18 do 20 listopada br. w hotelu Ossa, nieopodal Rawy Mazowieckiej odbyło się spotkanie władz i kluczowych członków PKPP Lewiatan.

 • 2011-11-21 Aktualności
  Aktualności

  Nowy członek związku konsultingu - firma A4e

  A4e jest wiodącym dostawcą usług publicznych na rynku. Firma świadczy usługi dla tysięcy klientów, obejmując swym zasięgiem terytorium trzech kontynentów - Europy, Australazji i Azji.

 • 2011-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Expose na trudne czasy

  Zrównanie i podwyższenie wieku emerytalnego do 67 roku życia, reformę KRUS, podwyżkę składki rentowej po stronie pracodawców i likwidację ulg prorodzinnych - zapowiedział w expose premier Donald Tusk. "Z deklaracji premiera wynika, że równoważenie finansów publicznych ma następować bardziej przez zwiększenie wpływów podatkowych, a nie ograniczenie wydatków" - ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2011-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Ruszyła 15 edycja Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku"

  Od 14 listopada 2011 do 31 stycznia 2012 roku trwa nabór wniosków do ogólnopolskiego Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku 2011". Konkurs nagradza firmy oraz fundacje utworzone przez firmy, które angażują się w projekty społeczne, wspierając organizacje pozarządowe i społeczności lokalne.

 • 2011-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Zarządzanie wiekiem i aktywizacja zawodowa osób dojrzałych i starszych z Polski i Stanów Zjednoczonych

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych LEWIATAN i Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zapraszają na prezentację dobrych praktyk zarządzania wiekiem i aktywizacji zawodowej osób dojrzałych i starszych z Polski i Stanów Zjednoczonych.

 • 2011-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Polska polityka prorodzinna – wyzwania i zagrożenia

  16 listopada br. odbyła sie debata Debata Prezydencka "Jak wspierać rodzicielstwo w Polsce?". Poniżej zamieszczamy treść wystąpienia Małgorzaty Rusewicz.

 • 2011-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz o wyzwaniach nowego rządu w Gazecie Wyborczej

  Przysłowie „czas to pieniądz", jak nigdy, nabrało i w Polsce, i w Europie aktualności. Widać wyraźnie: Europa jest zmęczona niepewnością i brakiem jasnej perspektywy wyjścia z kryzysu, który przybiera nową, niebezpieczną postać.

 • 2011-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Jak skłonić Europę do pracy?

  Stworzenie stałych umów o pracę przyjaznych pracodawcom w celu stymulowania zatrudnienia czy otwarcie się na prywatne agencje pośrednictwa pracy proponuje m.in. BUSINESSEUROPE, której członkiem jest PKKP Lewiatan, w celu ratowania europejskiego rynku pracy.