Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2011

 • 2011-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Fellow CIArb dla dr Beaty Gessel-Kalinowskiej vel Kalisz

  Dr Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz, prezes Sądu Arbitrażowego Lewiatan, została przyjęta w poczet członków Chartered Institute of Arbitrators (CIArb), prestiżowej międzynarodowej organizacji zrzeszającej arbitrów, jako Fellow of the CIArb.

 • 2011-11-16 Aktualności
  Aktualności

  40 proc. Polaków chciałoby założyć własną firmę

  „Od 1 lipca br., po wprowadzeniu ułatwień przy zakładaniu firm, działalność gospodarczą zarejestrowało w Polsce 80 tys. osób. Nowi przedsiębiorcy najczęściej wybierali branże budowlaną i handlu elektronicznego" - poinformował Dariusz Bogdan, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, w czasie konferencji „Czy Polacy są na pewno przedsiębiorczy", którą zorganizowali PKPP Lewiatan i Amway Polska.

 • 2011-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Deregulacja przyspieszy tempo wzrostu PKB

  W dniach 14 i 15 listopada przebywała w Warszawie Grupa Wysokiego Szczebla ds. Obciążeń Administracyjnych, działająca przy Komisji Europejskiej. Poza wyjazdowym spotkaniem, jej członkowie wzięli udział w konferencji na temat procesu stanowienia prawa w Polsce oraz w Europie, zorganizowanej wspólnie przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Gospodarki oraz PKPP Lewiatan.

 • 2011-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja znowu przyspieszyła

  Inflacja w październiku wyniosła 4,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, wobec 3,9 proc we wrześniu - podał GUS.

 • 2011-11-15 Aktualności
  Aktualności

  Konkurs dla autorów nowatorskich pomysłów i racjonalizatorskich rozwiązań

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w II edycji Konkursu Kreowanie Jutra! Kreowanie Jutra to Konkurs dla autorów nowatorskich pomysłów i racjonalizatorskich rozwiązań, które usprawniły funkcjonowanie przedsiębiorstw, instytucji, organizacji i urzędów. To również okazja...

 • 2011-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2011

  14 listopada 2011 r. w siedzibie warszawskiej GPW odbyła się inauguracja czwartej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, największej globalnej inicjatywy promującej przedsiębiorcze i kreatywne podejście do życia wśród ludzi młodych. Gośćmi spotkania byli Mirosław Sielatycki, Sekretarz Stanu w MEN oraz Olgierd Dziekoński, Minister w Kancelarii Prezydenta RP.

 • 2011-11-14 Aktualności
  Aktualności

  Mniej przepisów to szybszy wzrost gospodarczy

  „W skali roku koszty administracyjne, które ponoszą przedsiębiorcy sięgają 15 mld euro, co stanowi prawie połowę ich rocznych wydatków inwestycyjnych" - podkreśliła Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan, w czasie konferencji „Proces tworzenia prawa w UE - wpływ na działalność gospodarczą w krajach UE".

 • 2011-11-10 Aktualności
  Aktualności

  W październiku bezrobocie nie wzrosło

  Stopa bezrobocia w październiku br. wyniosła 11,8 proc. i była taka sama jak we wrześniu - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2011-11-10 Aktualności
  Aktualności

  Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

  Szanowni Państwo, Mamy przyjemność zaprosić na konferencję organizowaną w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie przy ul. Książęcej 4 (Sala Notowań), która odbędzie się w ramach inauguracji organizowanego w Polsce po raz czwarty Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przewodniczącym...

 • 2011-11-10 Aktualności
  Aktualności

  Badanie - rozwiązania ekologiczne ekologiczne w przedsiębiorstwach Unii Europejskiej

  W imieniu Eurofound i Instytutu Spraw Publicznych prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej rozwiązań ekologicznych w przedsiębiorstwach Unii Europejskiej. Ankieta przygotowana jest w języku angielskim i trwa ok. 15 minut. Można ją otworzyć, klikając na link:...