Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić na konferencję organizowaną w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie przy ul. Książęcej 4 (Sala Notowań), która odbędzie się w ramach inauguracji organizowanego w Polsce po raz czwarty Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przewodniczącym Komitetu Honorowego jest Waldemar Pawlak, wicepremier RP i minister gospodarki.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są znani politycy i działacze - premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown oraz prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana - Carl Schramm, którzy za cel postawili sobie propagowanie wśród młodych ludzi idei przedsiębiorczości, aktywnej postawy wobec życia i poczucia współodpowiedzialności za przyszłość świata.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest ruchem społecznym, który tworzą ludzie kreujący przedsiębiorcze społeczeństwo. Ruch ten wspiera kreatywne postawy i aktywizuje do działania. W 2010 roku na terenie całego kraju odbyło się 860 wydarzeń i imprez, w których wzięło udział niemal 80 000 uczestników.

Podczas konferencji zostaną wręczone nagrody dla najaktywniejszych szkół - uczestników organizowanego w ramach ŚTP projektu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości "Otwarta firma", który daje szkołom możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej, wejścia na rynek pracy i nawiązania współpracy z przedstawicielami lokalnego biznesu. W III edycji projektu uczestniczyło ponad 54 tysięcy uczniów z 378 szkół, a swoje drzwi otworzyło ponad tysiąc przedsiębiorstw i instytucji, goszcząc u siebie dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów lub odwiedzając młodzież w szkołach ponadgimnazjalnych.

W drugiej części organizowanego spotkania planujemy przeprowadzenie debaty oksfordzkiej "Czy oburzeni mają rację?". Debata prowadzona będzie przez studentów Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości PKPP Lewiatan organizuje także konferencję „Czy Polacy są na pewno przedsiębiorczy?, ktra odbędzie się  16 listopada br. w hotelu Belweder-Klonowa, Warszawa ul. Flory 2.

Serdecznie zapraszamy.

 


12.00 Rozpoczęcie
Powitanie i przedstawienie uczestników uroczystości
Z. Gajewski - z-ca Dyrektora Generalnego PKPP Lewiatan i przedstawiciel GPW

„Dlaczego szkoła musi uczyć przedsiębiorczości?"
- wystąpienie M. Sielatyckiego - Podsekretarza Stanu w MEN

Idea Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
Z. Gajewski - PKPP Lewiatan

Przedstawienie inicjatyw i harmonogramu ŚTP 2011
J. Politańska - koordynatorka ŚTP na Mazowszu, przewodnicząca FM PKPP Lewiatan w Warszawie 

Projekt „Otwarta firma"
D. Raczko - Wiceprezes Zarządu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

„Twoje trzy minuty" - ogólnopolski internetowy konkurs dla studentów szkół wyższych
P. Dąbrowski - koordynator ŚTP w Polsce

12.30 - 13.10 Wręczenie statuetek szkołom wyróżnionym w Konkursie na Najaktywniejszą szkołę w projekcie "Otwarta firma" 2010

Podziękowania dla sponsorów
13.10-13.20 Przerwa techniczna

13.20 - 14.20 Debata oksfordzka na temat "Czy oburzeni mają rację?" (drużyny ze Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

14.30 Poczęstunek

________________________________________

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2011
14 listopada 2011, godz. 12.00
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

RSVP: agorecka@pkpplewiatan.pl tel. (22) 565 18 00