Bezrobocie w dół

Stopa bezrobocia w kwietniu br. spadła do 13,0 proc. wobec 13,3 proc. w marcu - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

„Drugi kwartał to zawsze dobry czas dla poszukujących zatrudnienia, a w tym roku powinno być jeszcze lepiej niż zwykle" - mówi Monika Zakrzewska, ekspert PKPP Lewiatan.

„Stopa bezrobocia spadła o 0,3 pkt proc. i to jest niezła informacja, chociaż spodziewano się jeszcze lepszego wyniku. Trwa realizacja inwestycji związanych z przygotowaniem infrastruktury na EURO 2012. Chodzi o remonty i sprzątanie dużych obiektów takich jak dworce, lotniska czy hotele. W końcu pełną parą ruszyła budowa dróg i autostrad (a także restrukturyzacja torów kolejowych). Do tego rozpoczynają się prace sezonowe w rolnictwie, sadownictwie i budownictwie. Polski rynek pracy czeka kilka dobrych miesięcy - rośnie zapotrzebowanie na pracowników w wielu branżach - gastronomii, hotelarstwie, turystyce, transporcie, handlu, ochronie, logistyce. W miastach, w których będą rozgrywane mecze, więcej osób będzie zaangażowanych np. przy sprzątaniu, itp." - dodaje Monika Zakrzewska.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan