Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Okrągły stół Lewiatana w sprawie informacji gospodarczych

  W dniu 26 października br. w siedzibie Lewiatana odbył się okrągły stół na temat wymiany informacji gospodarczych. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej: Ministerstwa Gospodarki, UOKiK, a także Ministerstwa Finansów. Ze strony przedsiębiorców w dyskusji udział wzięli przedstawiciele firm: Deltavista, T-Mobile, Providenta, Polkomtela, Krajowego Rejestru Długów, InfoMonitora, Erif, Biura Informacji Kredytowej, a także Związku Banków Polskich.

 • 2012-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Kultura i biznes: wielkie spotkanie

  Jak zbliżyć świat biznesu i kultury? Przez strategiczny networking! Bo to jego brakuje najbardziej, by najbardziej cenne i innowacyjne projekty kulturalne zyskiwały partnerów i dodatkowe finansowanie. Pomogą w tym Targi Projektów Kulturalnych 2013, zorganizowane przez ośrodek analityczny THINKTANK we współpracy z wiodącymi instytucjami kulturalnymi w Polsce.

 • 2012-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Szkodliwa nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

  We wtorek, 30 października 2012 r. rząd rozpatrzy projekt nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.

 • 2012-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Głosujcie na kampanię Lewiatana

  Słynna kampania profrekwencyjna „Zmień kraj. Idź na wybory", której inicjatorem był m.in. Lewiatan, została zgłoszona do plebiscytu na nagrodę Złotego Spinacza 10-lecia.

 • 2012-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy chcą mądrej koordynacji wydawania środków na rozwój OZE

  W czwartek, 25 października, odbyła się wspólna debata PKPP Lewiatan oraz Instytutu na rzecz Ekorozwoju na temat przyszłości Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w Polsce. Uczestnicy próbowali określić niezbędne warunki dla rozwoju tego sektora. Jednomyślnie zgodzili się, że kluczową rolę dla rozwoju OZE będzie miał odpowiedni system wsparcia.

 • 2012-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz wśród najlepszych menedżerek w Polsce według rankingu tygodnika "Wprost"

  29 października tygodnik "Wprost" opublikował listę Top 50 najlepszych menedżerek w Polsce przygotowaną na podstawie wskazań menedżerów. Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan, znalazła się na wysokim 8. miejscu zestawienia.

 • 2012-10-25 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan o zmianach w umowach o pracę

  Wydłużenie czasu zawierania umów na okres próbny z obecnych 3 do 6 miesięcy, wprowadzenie 2-tygodniowego wypowiedzenia do umów na czas wykonania określonej pracy oraz rezygnację z warunku zawierania umowy na czas określony dłuższy niż 6 miesięcy, od którego zależy możliwość wcześniejszego jej rozwiązania za 2-tygodniowym wypowiedzeniem - proponuje PKPP Lewiatan.

 • 2012-10-25 Aktualności
  Aktualności

  THINKTANK podsumowuje EFNI 2012

  Drugie Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie było poświęcone przyszłości Europy w globalizującym się świecie. Pojawiło się wiele diagnoz, jak utrzymać europejską atrakcyjność i „wymyśleć Europę na nowo". THINKTANK prowadził podczas EFNI Studio Nowych idei, pytając gości EFNI o przyszłość...

 • 2012-10-24 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie byłoby wyższe gdyby nie przedsiębiorcy

  - Pracodawcy, mimo spowolnienia gospodarczego, robią wszystko, żeby utrzymać zatrudnienie w firmach - mówi Monika Zakrzewska, komentując wyniki, opublikowanego dzisiaj, raportu NBP "Badanie Ankietowe Rynku Pracy 2012".

 • 2012-10-24 Aktualności
  Aktualności

  Jak podnieść wartość swojej firmy? Jak przygotować ją do pozyskania inwestora?

  Mazowieckie Centrum Informacji Gospodarczej zaprasza na kolejne z cyklu spotkanie nieformalne przedsiębiorców. Tym razem będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytania: Jak podnieść wartość swojej firmy? Jak przygotować firmę do pozyskania inwestora? Dyskusję zainicjuje dr Paweł Mielcarz, Akademia...