Kolejna nowa firma w Polskim Związku Pracodawców Konsultingu

Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka powstała w 1993 roku. Od tego czasu systematycznie zwiększa swój potencjał. Od wielu lat jest największą, niezależną polską kancelarią prawniczą.

Kancelaria ma swoją siedzibę w Warszawie i biura w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu i Łodzi. Liczący ponad 140 osób zespół specjalistów, pracujący pod kierunkiem 24 Partnerów, świadczy usługi klientom ze wszystkich branż gospodarki, oferując im kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe we wszystkich dziedzinach i specjalizacjach prawa.

Kancelaria realizuje różne typy projektów - od prostych po bardzo złożone i długotrwałe przedsięwzięcia. Wyróżnikiem usług świadczonych przez DZP jest dogłębna znajomość polskich realiów gospodarczych, zrozumienie zarówno prawnych, jak i biznesowych potrzeb klientów oraz wieloletnie doświadczenie i ekspercka wiedza prawników i doradców. Szeroka sieć powiązań i relacji z kancelariami zagranicznymi pozwala na doradztwo zarówno dla polskich firm zainteresowanych operowaniem na rynku międzynarodowym, jak i firm zagranicznych planujących inwestycje w Polsce.

Wśród przedsiębiorstw obsługiwanych przez kancelarię są firmy polskie i zagraniczne, zarówno z sektora MŚP, jak i międzynarodowe korporacje. Kancelaria towarzyszyła wielu z nich w ich pierwszych rynkowych sukcesach. DZP obsługuje firmy i inwestorów działających m.in. w: bankowości i finansach, budownictwie, przemyśle samochodowym i lotniczym, elektronicznym i elektrotechnicznym, branży spożywczej i przemyśle maszynowym, na rynku papierów wartościowych, w turystyce i obrocie nieruchomościami. Świadczy również usługi doradztwa dla wiodących firm z sektora telekomunikacyjnego i nowych technologii.

Zasięg kancelarii obejmuje wszystkie największe centra biznesowe na świecie. Doradztwo na rzecz klientów jest świadczone w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. W odpowiedzi na potrzeby klientów, kancelaria DZP stworzyła zespoły wyspecjalizowane w obsłudze klientów z rynku: iberyjskiego i niemieckiego, inwestujących bądź prowadzących działalność gospodarczą w Polsce.

W 2012 roku kancelaria DZP znalazła się w ścisłej czołówce rankingu kancelarii prawniczych dziennika Rzeczpospolita zajmując II miejsce pod względem liczby adwokatów i radców prawnych oraz III miejsce w kategorii ogólnej liczby prawników.

Od ośmiu lat niezmiennie plasuje się także w czołówce rankingu kancelarii prawniczych przeprowadzanym przez Dziennik Gazeta Prawna.

W ostatniej edycji rankingu kancelaria zajęła III miejsce.

 

Międzynarodowe nagrody i wyróżnienia kancelarii DZP:

Poland - National Law Firm of the Year, Chambers Europe Awards for Excellence, Chambers and Partners, 2008, 2011, 2012; Poland: Best Law Firm 2010, International Legal Alliance Summit and Awards, 2010; Corporate Law Firm of the Year in Poland, Corporate International Magazine, 2012; PPP Law Law Firm of the Year - Poland, Finance Monthly Magazine, 2012; Energy Law Firm of the Year in Poland, Corporate International Magazine, 2012; Employment Law Firm of the Year in Poland, Corporate International Magazine, 2009 - 2011; Transport Law Advisory Firm of the Year in Poland, Corporate International Magazine, 2010, 2012.

Od wielu lat eksperci z kancelarii DZP są rekomendowani i wysoko pozycjonowani przez międzynarodowe publikacje specjalistyczne m.in.: Legal 500, Chambers & Partners, PLC Which Lawyer?, IFLR 1000.

W 2010 roku kancelaria dwukrotnie znalazła się w pierwszej 100 największych europejskich niezależnych kancelarii prawniczych. Rankingi te zostały opublikowane przez prestiżowe międzynarodowe magazyny: The Lawyer oraz Top Legal International.

 

Kontakt:
Rondo ONZ 1 | 00-124 Warszawa
T: +48 22 557 76 00 | F: +48 22 557 76 01 | E: dzp@dzp.pl | www.dzp.pl