Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Podsumowanie wydarzeń EFNI

  Poniżej zamieszczamy streszczenia wykładów oraz podsumowania debat i sesji plenarnych, które odbyły się w trakcie II Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie

 • 2012-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Uczestnicy EFNI przyjęli Deklarację Sopocką

  Ponad 1300 osób z kilkunastu krajów świata, w tym wybitni ekonomiści, liderzy biznesu i naukowcy, wzięło udział w zakończonym 28 września br. II Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie

 • 2012-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Przedłużony nabór aplikacji do Get in the Ring - wygraj milion euro na własny biznes

  Rekrutacja do pierwszych polskich eliminacji międzynarodowego konkursu Get in the Ring została przedłużona do 7 października. Kryteria nie są wygórowane, ale żeby powalczyć w finale o pieniądze na własny biznes trzeba mieć niebanalny pomysł i duży dar przekonywania.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  EFNI: Kontrapunkt Kulczyk kontra Buzek

  Czy ratować Grecję czy inwestować w Afrykę - oto główny temat sporu pomiędzy Jerzym Buzkiem oraz Janem Kulczykiem, gośćmi kontrapunktu, który odbył się w piątek podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. Skrótowy zapis dyskusji: Jan Kulczyk: Trzeba zdefiniować skąd się wziął...

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Wizjoner kontra kryzys. Jak dzisiaj rozwijać firmę?

  Dziennik Gazeta Prawna nagrodził pięć firm w konkursie "Wizjonerzy 2012" za najlepsze i najbardziej odważne decyzje biznesowe. Po odebraniu wyróżnień nagrodzeni wzięli udział w debacie moderowanej przez poświęconej receptom na radzenie sobie w czasach spowolnienia gospodarczego.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Jak rozgryźć kod przedsiębiorczości dla Europy?

  Z tym pytaniem zmierzyli się eksperci z dziedziny przedsiębiorczości startupowej i liderzy myślenia o nowoczesnej gospodarce podczas panelu Europejskiego Forum Nowych Idei - Start-up Europe.
  Jest ono ważne zwłaszcza teraz, kiedy kryzys finansowy w Europie uwidocznił potrzebę rozwoju realnej gospodarki.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Gaz łupkowy w Polsce – szansa na niezależność

  Uczestnicy panelu dyskusyjnego „Czy energetyczna (r)ewolucja uratuje świat?" uważają, że inwestycja w gaz łupkowy w Polsce będzie opłacalna i jest konieczna, by zdywersyfikować źródła surowca. Kluczowa jest jednak kwestia dialogu i edukacji społeczności lokalnej. Jeśli inwestorzy będą się otwarcie komunikować i wyjaśnią pojawiające się wątpliwości przyzwolenie na wydobycie gazu łupkowego wzrośnie.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Czy burmistrzowie będę rządzili światem?

  W erze globalizacji miasta stają się nadzieją dla ocalenia demokracji. Miasta mogą i będą w stanie rządzić światem - mówił podczas wykładu w trzecim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie dr Benjamin Barber, doradca światowych liderów politycznych, autor bestselerowej książki "Dżihad kontra McŚwiat". W 2013 roku ukaże się jego nowa praca poświęcona rosnącej roli miast.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Mimo kryzysu wzrosła wartość firm

  Wartość 500 największych europejskich przedsiębiorstw wzrosła o prawie 16 proc. Najbardziej wartościową firmą jest brytyjsko-holenderski Royal Dutch Shell - wynika z rankingu „Tygrysy Europu", który został przygotowany przez „Rzeczpospolitą" i ogłoszony na Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Co kupować, co tworzyć samemu?

  Co ma być specjalnością polskiej gospodarki - zapytaliśmy reprezentantów biznesu i rządu. Szukając odpowiedzi na to pytanie, uczestnicy zgłosili rekomendacje co zrobić, by Polska sprzyjała innowacyjności. Bez niej bowiem nie ma mowy o budowaniu jakiejkolwiek specjalności.