Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Liderzy polskich firm słuchają Henryki Bochniarz

  Prof. Krzysztof Rybiński, Jacek Santorski, dr Henryka Bochniarz i Andrzej Klesyk - to osoby, których opinie są najbardziej szanowane przez liderów polskich firm. Ośrodek analityczny THINKTANK ogłosił wyniki badania „Kogo słuchają polscy liderzy" przeprowadzanego raz na trzy lata we współpracy z Google i Instytutem Monitorowania Mediów. Wyniki badania zostały ogłoszone podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Media publiczne potrzebują stabilnego finansowania

  Społeczeństwo ma prawo do obiektywnych informacji wysokiej jakości. A takie zapewniają media publiczne. Ze swoją uniwersalnością, różnorodnością i niezależnością są ważną częścią demokratycznych państw - podkreślali uczestnicy panelu „Czy Unia Europejska przeżyje bez europejskich mediów publicznych" w czasie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Polska ma potencjał, by stać się silnym liderem w regionie – George Friedman o przyszłości Polski i UE

  - Unia Europejska skończyła się już w roku 2008 gdy nadszedł kryzys gospodarczy, a NATO nie zrobiło nic w kwestii konfliktu w Gruzji - powiedział w czasie Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie George Friedman. - Unia dzisiaj to państwa narodowe, które chronią swoje interesy i twardo negocjują wyjście z kryzysu - dodał.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Przyszłość trasatlantyckiego przywództwa

  Czy wartości transatlantyckie są zagrożone w pokryzysowym świecie? Który model wygra - kapitalizm transatlantycki czy chiński kapitalizm państwowy? Jak będzie się kształtował transatlantycki rynek? - takie pytania postawili sobie uczestnicy panelu „Europa - Stany Zjednoczone. Przyszłość...

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Debata europejskiego biznesu i przedstawicieli „oburzonych”.

  1 proc. najbogatszych ludzi na świecie ma w swoim posiadaniu blisko połowę światowego bogactwa. Jednocześnie, 50% populacji ma zaledwie 1 proc. majątku. Wskaźnik nierówności społecznych w wielu krajach - od Stanów Zjednoczonych po Chiny - przekroczył stan alarmowy. Coraz więcej ludzi na całym świecie, po raz pierwszy od pokoleń, nie wierzy, że ich dzieci będą mogły dorastać i cieszyć się wyższym standardem życia niż oni sami. Tegoroczny raport WEF wylicza zbyt duże dysproporcje w dochodach jako jedno z największych zagrożeń dla ludzkości w ciągu następnej dekady. Co zrobić, by przepaść między biednymi i bogatymi nie doprowadziła do globalnego wybuchu? Jak biznes może przyczynić się do zmniejszenia różnic społecznych?

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Barber chwali EFNI

  Prezydent Interdependence Movement Benjamin R. Barber, biorący udział w Europejskim Forum Nowych Idei, którego organizatorem jest PKPP Lewiatan, powiedział w rozmowie z TVN CNBC, że sopockie Forum jest znaczącym wkładem Polski w rozwój Europy.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Turcja rośnie w siłę, Europa traci atrakcyjność

  - Turcy stają się coraz bardziej obojętni wobec Europy. Jeszcze kilka lat temu prawie 75 proc. Turków ufało Unii Europejskiej, ostatnio już tylko 40 proc. - powiedziała Aysegul Ildeniz, dyrektorka oddziału Intel Corporation na Turcję, Środkowy Wschód i Afrykę w trakcie sesji plenarnej na Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie.

 • 2012-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Czy parytety i kwoty mają sens?

  Otwierając debatę poświęconą zwiększaniu udziału kobiet w polityce i biznesie, która odbyła się w ramach trwającego Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, Henryka Bochniarz powiedziała: „Kwoty i parytety nie są mi potrzebne, a ponieważ jestem liberałką nawet ich nie lubię. Lubię natomiast efekty, jakie przynoszą. Bez nich, przy obecnym tempie, osiągnięcie równowagi płci w zarządach spółek i parlamentach zajęłoby ponad 50 lat."

 • 2012-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Społeczeństwa nie są otwarte na innowacje

  Nie ma końca ery innowacji - wręcz przeciwnie - jej rozkwit dopiero przed nami - uznali uczestnicy panelu pt. Koniec ery innowacji?, który odbył się w drugim dniu Europejskiego Forum Nowych Idei. Aby tak się stało, społeczeństwa muszą być gotowe na przyjęcie efektów tych innowacji.

 • 2012-09-27 Aktualności
  Aktualności

  Globalizacja ogranicza demokrację

  We współczesnej demokracji wyborcy są manipulowani przez wielkie korporacje i coraz częściej głosują wbrew własnym interesom- powiedział Benjamin R. Barber. - Wyborcy nie są idiotami. Ich decyzje w wielu przypadkach wynikają z systemu wartości, religii- ripostował Aleksander Smolar w czasie kontrapunktu na Europejskim Forum Nowych Idei.