Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-09-20 Aktualności
  Aktualności

  Otwórz się na nowe rynki i rozwijaj swoją firmę

  2 października, Lublin Hotel Europa, ul. Krakowskie Przedmieście 29 Godz: 14:45 - 18:00 Polski eksport do strefy euro słabnie (na przestrzeni ostatniego roku obserwujemy spadek z 56% do 53% udziału w całości polskiego eksportu).  Jeżeli polska gospodarka ma dalej rosnąć - i...

 • 2012-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Informacja o projektach nowelizacji kodeksu pracy

  Na posiedzeniu Zespołu Prawa Pracy i Układów Zbiorowych Pracy Komisji Trójstronnej w dn. 17 września 2012 r. partnerzy społeczni otrzymali 2 projekty nowelizacji przepisów Kodeksu pracy dotyczących czasu pracy.
  Przedstawione przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej projekty są efektem rozmów organizacji pracodawców i związków zawodowych na temat oczekiwanego przez każdą ze stron kształtu przepisów prawnych.

 • 2012-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Batalia o gaz łupkowy w Parlamencie Europejskim

  - Gaz łupkowy to duża szansa na rozwój ekonomiczny i tworzenie miejsc pracy w Polsce i w Europie. Łupki są w tej chwili największą nadzieją Unii i poszczególnych państw na wzrost gospodarczy - powiedziała Daria Kulczycka, dyrektorka departamentu Energii i Ochrony Klimatu PKPP Lewiatan w czasie debaty w Parlamencie Europejskim. Jej współorganizatorem był Lewiatan.

 • 2012-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł ostro hamuje

  - Przemysł słabnie ponieważ coraz bardziej kurczy się popyt na rynku krajowym.

 • 2012-09-19 Aktualności
  Aktualności

  Dotacje nie tylko na innowacje

  W ramach akcji społecznej Nie Łykaj Jak Pelikan, której patronuje PKPP Lewiatan, podpowiadamy kto, gdzie i jak może ubiegać się pod koniec 2012 roku o dofinansowanie wniosków na działania Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Więcej informacji uzyskają Państwo podczas bezpłatnych szkoleń Pelikana.

 • 2012-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Stagnacja na rynku pracy

  - Przedsiębiorstwa nie zatrudniają nowych pracowników, ponieważ obawiają się o przyszłość, wolą raczej płacić za nadgodziny tym osobom, które już pracę mają.

 • 2012-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Ocena rządoych prognoz wybranych wskaźników makroekonomicznych i projektu budżetu na 2013 r.

  Zgodnie z art. 3 ust. 9 i 12 ustawy z dnia 6 lipca 2001 r. o Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych i wojewódzkich komisjach dialogu społecznego, na podstawie przedstawionych przez stronę rządową prognoz wybranych wskaźników makroekonomicznych i projektu budżetu na 2013 r., PKPP...

 • 2012-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Kwoty i parytety – potrzebne narzędzie zmian społecznych, czy sztuczne sterowanie rynkiem pracy?

  Mimo rosnącej świadomości na temat równouprawnienia oraz formalnego zrównania praw kobiet i mężczyzn w polityce i na rynku pracy kobiety wciąż nie cieszą się tak silną pozycją, jak mężczyźni. Jednak, czy wprowadzanie kwot i parytetów jest najlepszym sposobem, aby zrównywać prawa i szanse obu...

 • 2012-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Szkodliwe zmiany w prawie zamówień publicznych

  Przyjęta w piątek przez Sejm nowelizacja prawa zamówień publicznych drastycznie ograniczy prawa przedsiębiorców.

 • 2012-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Podsumowanie IV KONGRESU KOBIET

  Po pierwsze, bezzwłoczna ratyfikacja konwencji w sprawie przemocy wobec kobiet i wprowadzenie parytetu oraz przemienności płci na listach wyborczych. Dalej, 40 proc. kwoty w zarządach i radach nadzorczych spółek publicznych zgodnie z propozycja Komisji Europejskiej oraz działania monitorujące i...