Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-09-10 Aktualności
  Aktualności

  Nabór do pierwszej polskiej edycji konkursu Get in the Ring - do zdobycia milion euro na własny biznes

  Młodzi przedsiębiorcy mogą już składać aplikacje w ramach pierwszych polskich eliminacji konkursu znanego dotychczas pod nazwą Meet the Dragons. Dziesięć najlepszych osób z całego świata odbędzie werbalną bitwę z inwestorami 14 listopada w Rotterdamie. Nagrodą główna jest niebagatelna -...

 • 2012-09-07 Aktualności
  Aktualności

  30 proc. klejów nie spełnia norm

  Właściwości użytkowe prawie 30 proc. klejów okazały się gorsze niż deklarują to producenci. Takie są wyniki pierwszej, właśnie zakończonej, serii badań przyczepności 25 klejów do styropianu przeprowadzonych na zlecenie Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa, członka PKPP Lewiatan.

 • 2012-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Fiskus chce przykręcić śrubę firmom

  Ograniczenie przedsiębiorstwom różnych możliwości pozwalających optymalizować wysokość płaconego podatku, spowoduje nagły wzrost obciążeń fiskalnych i administracyjnych i może doprowadzić do spadku efektywności firm - uważa Rada Podatkowa PKPP Lewiatan.

 • 2012-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Praca w domu lub telepraca zamiast chorobowego

  Kobiety w ciąży powinny mieć możliwość świadczenia pracy z domu lub w formie telepracy, a także zmieniony zakres obowiązków.

 • 2012-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Nowe przepisy o ochronie danych osobowych zaszkodzą firmom

  Rozporządzenie o ochronie danych osobowych w kształcie zaproponowanym przez Komisję Europejską zwiększy biurokrację w firmach i narazi je na straty - uważa PKPP Lewiatan. We wrześniu ruszają nad nim prace w Parlamencie Europejskim i w Radzie Unii Europejskiej.

 • 2012-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Indeks biznesu PKPP Lewiatan dalej spada

  W sierpniu br. Indeks Biznesu PKPP Lewiatan ponownie spadł - kwartalny o dwa punkty do 33 pkt, a roczny o jeden punkt do 36 pkt.

 • 2012-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Dzień Otwarty Zamówień Publicznych

  Już 17 września APEXnet Centrum Szkoleń Administracji Publicznej organizuje Dzień Otwarty Zamówień Publicznych. Wydarzenie to odbędzie się już po raz siódmy, a po raz pierwszy w innowacyjnej formie, jaką jest transmisja konferencji on-line. W czasie Dnia Otwartego Zamówień Publicznych On-Line...

 • 2012-09-05 Aktualności
  Aktualności

  Przedłużona rekrutacja do Szkoły Strategii Marki

  Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem projektem edukacyjnym SSM, postanowiono przedłużyć okres rekrutacji do 21 września. Dobrze wypromowana i wyrazista marka to generator pieniędzy dla jej właściciela. Współcześnie jest to zarówno produkt jak i ponadczasowa ikona. Szkoła Strategii...

 • 2012-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Wyższe dopłaty do wynagrodzeń niepełnosprawnych

  Od września br. dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych będzie naliczane od minimalnego wynagrodzenia wynoszącego 1386 zł brutto, a nie jak dotychczas od 1276 zł czyli wynagrodzenia minimalnego z grudnia 2009 roku. - Przy rosnących kosztach pracy taka zmiana była konieczna, by poprawić sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy - mówi Ewelina Pietrzak, ekspert PKPP Lewiatan.

 • 2012-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja podsumowująca projekt "Akademia rozwoju i współpracy Wojewódzkich Komisji Dialogu Społecznego"

  w imieniu realizatorów projektu, pragnę poinformować, że 19 września 2012 r. w gmachu Opery w Bydgoszczy o godz. 12.00 rozpocznie się konferencja podsumowująca projekt "Akademia rozwoju i współpracy Wojewódzkich Komisji Dialogu Społecznego". W programie: - wystąpienie przedstawiciela...