Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-07-17 Aktualności
  Aktualności

  Fiskus nie może znienacka wszczynać postępowań

  Trybunał Konstytucyjny orzekł, że wszczynanie przez urzędy postępowania karnego skarbowego, tylko i wyłącznie po to, aby zapobiec przedawnieniu zobowiązania podatkowego, bez powiadomienia o tym zainteresowanego, jest niezgodne z Konstytucją. PKPP Lewiatan od dawna walczyła o zmianę tego przepisu.

 • 2012-07-17 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan nie chce zmian w handlu pozwoleniami na emisję CO2

  Komisja Europejska planuje zmiany w systemie handlu pozwoleniami na emisję CO2 (ETS) w okresie 2013 - 2020, których konsekwencją będzie podwyższenie ich ceny. PKPP Lewiatan zdecydowanie się temu sprzeciwia i apeluje do ministra środowiska o zablokowanie tych propozycji na forum Rady Europejskiej.

 • 2012-07-17 Aktualności
  Aktualności

  Firmy boją się zatrudniać nowych pracowników

  - Przedsiębiorstwa zamiast zatrudniać nowych pracowników, wolą raczej płacić za nadgodziny tym osobom, które już pracę mają.

 • 2012-07-17 Aktualności
  Aktualności

  Warsztaty Arbitrażowe podczas IBA European Forum

  Serdecznie zapraszamy wszystkich na Warsztaty Arbitrażowe, które odbędą się 21 listopada 2012 roku w siedzibie Sądu (ul. Zbyszka Cybulskiego 3) podczas pierwszego dnia konferencji IBA EUROPEAN FORUM w Warszawie. Sąd Arbitrażowy Lewiatan wspólnie z PKPP Lewiatan jest organizatorem Warsztatów....

 • 2012-07-16 Aktualności
  Aktualności

  Rząd może da pieniądze na budowę żłobków

  - Rozważamy wprowadzenie bonu żłobkowego lub uruchomienie programu budowy żłobków na wzór boisk „orlików". Rząd mógłby sfinansować połowę kosztów budowy żłobka, pozostałe pieniądze wyłożyłyby, po równo, samorządy województwa i powiatu - powiedział Jacek Męcina, wiceminister pracy na spotkaniu z członkami PKPP Lewiatan.

 • 2012-07-16 Aktualności
  Aktualności

  Kontrowersyjne wszczynanie postępowań karnoskarbowych

  17 lipca Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy wszczynanie przez urzędy postępowania karnego skarbowego, tylko po to, aby zapobiec przedawnieniu zobowiązania, jest zgodne z Konstytucją.

 • 2012-07-14 Aktualności
  Aktualności

  Tworzymy Czarną Listę Barier w sektorze infrastruktury

  Prowadzone przez nas badanie ma na celu diagnozę problemów branży infrastruktury i jest kierowane do przedsiębiorców, przedstawicieli administracji publicznej oraz organizacji pozarządowych, działających w sektorach budownictwa, energetyki, transportu, łączności, architektury i usług komunalnych....

 • 2012-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Firmy wolą depozyty niż kredyty na finansowanie działalności

  - Firmy z niepokojem spoglądają w przyszłość dlatego ostrożnie korzystają z kredytów. Gospodarstwa domowe też zaczynają ograniczać konsumpcję i przejawiają większe zainteresowanie oszczędzaniem - ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan, komentując dzisiejsze dane NBP o podaży pieniądza w czerwcu br.

 • 2012-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Inflacja mocno przyspieszyła

  - Do przyspieszenia inflacji w czerwcu przyczyniły się sezonowy wzrost cen żywności oraz Euro 2012, a także baza z czerwca 2011 r. (4,2 proc.).

 • 2012-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Europosłowie proponują zmiany do rozporządzenia ws. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego po 2013 r.

  Polityka spójności po 2013 r. i możliwości pozyskiwania przez firmy wsparcia z unijnych funduszy były tematem spotkania członków PKPP Lewiatan z europosłem J. Olbrychtem, 9 lipca 2012 r. Europoseł omówił zaproponowane przez Komisję Europejską zmiany w polityce spójności w latach 2014-2020 i...