Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Coraz trudniej o pracę

  W listopadzie br. stopa bezrobocia nie przekroczy 13,0 proc., zaś na koniec 2012 roku może wynieść 13,2-13,3 proc. - poinformował resort pracy.

   

 • 2012-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w kodeksie wykroczeń niekorzystne dla branży handlowej

  Uwagi PKPP Lewiatan do projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego, ustawy - Kodeks karny i niektórych innych ustaw z projektami aktów wykonawczych - druk nr 870:    I.             Uwagi...

 • 2012-12-06 Aktualności
  Aktualności

  Eksperci o podatkach 2013

  W dniach 5-6 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja „Podatki 2013" zorganizowana przez PKPP Lewiatan. W trakcie dwóch dni eksperci podatkowi zaprezentowali założenia i prognozy dotyczące przyszłorocznych przepisów podatkowych (podatki dochodowe, podatek VAT) oraz tego, jak stosować je w praktyce.

 • 2012-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan apeluje o uelastycznienie czasu pracy

  Od kilku miesięcy nasza gospodarka ostro hamuje. Słabnie przemysł i konsumpcja, rośnie bezrobocie, zmniejsza się liczba zatrudnionych. W tej sytuacji jednym z priorytetów polityki państwa powinna być ochrona miejsc pracy. Jednym ze sposobów walki z bezrobociem może być uelastycznienie czasu pracy - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2012-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Stopy procentowe ponownie w dół

  Rada Polityki Pieniężnej ponownie obniżyła stopy procentowe o 25 pkt bazowych.

 • 2012-12-05 Aktualności
  Aktualności

  Podsumowanie Spotkania Klubowego Członków i Sympatyków Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej

  W dniu 20 listopada 2012r. w Poznaniu, podczas targów Poleko, odbyło się Spotkanie Klubowe Członków i Sympatyków Związku Pracodawców Forum Energetyki Odnawialnej oraz Zaproszonych Gości. Program spotkania został podzielony na trzy części: spotkanie wewnętrzne dla Członków Związku, spotkanie w...

 • 2012-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Galeria przedsiębiorców "Biznes. Dobry wybór" nagrodzona

  3 grudnia na uroczystości w siedzibie Lewiatana Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan wręczyła dyplomy laureatom, którzy weszli do Galerii Przedsiębiorców „Biznes. Dobry wybór". Na spotkaniu przedstawiono wyniki badań na temat opinii Polaków o przedsiębiorcach. Następnie...

 • 2012-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Niech nowy minister gospodarki stanie się rzecznikiem przedsiębiorców

  Prezes PSL Janusz Piechociński zostanie wicepremierem i ministrem gospodarki.

 • 2012-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja MSP: Firmy szybciej dostosowują się do słabszej koniunktury

  4 grudnia br. w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja "Szanse i zagrożenia rozwoju MSP w Polsce", na której PKPP Lewiatan przedstawiła wyniki badania sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Uczestniczyli w niej przedsiębiorcy, politycy, przedstawiciele Komisji Europejskiej.

  W ostatnich latach przedsiębiorstwa dojrzały i teraz znacznie lepiej reagują na zmieniającą się sytuację w gospodarce. W czasie obecnego kryzysu szybciej dostosowują się do słabszej koniunktury gospodarczej niż 3-4 lata temu.

 • 2012-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w stagnacji

  W notowaniu kwartalnym Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w listopadzie br. nie zmienił się i wyniósł 27 pkt, roczny wskaźnik minimalnie wzrósł do 32 pkt.