Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Jak powstrzymać wzrost bezrobocia?

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zaprasza na konferencję prasową: Jak powstrzymać wzrost bezrobocia? Od kilku miesięcy nasza gospodarka ostro hamuje. Słabnie przemysł i konsumpcja, rośnie bezrobocie, zmniejsza się liczba zatrudnionych. W tej sytuacji priorytetem polityki...

 • 2012-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Homplexowe wnętrza promują polskich producentów

  W lutym 2013 roku ruszy II edycja konkursu, który zainteresować może przedstawicieli branży wyposażenia wnętrz. Akcja skierowana jest m.in. do producentów mebli, oświetlenia, okładzin ściennych i podłogowych, sprzętu RTV/AGD, akcesoriów i dekoracji. Firmy będące Partnerami konkursu udostępniają...

 • 2012-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Nowa polityka spójności, a wsparcie dla dużych firm

  To, w jakim zakresie duże firmy będą mogły ubiegać się o środki na inwestycje w ramach polityki spójności po 2013 r. rozstrzygnie się podczas trwających właśnie negocjacji nad odpowiednimi przepisami na poziomie UE.

 • 2012-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Zacznij.biz: Pomysł – biznes – sukces!

  1 grudnia 2012 r. wystartowała III edycja konkursu Zacznij.biz. Początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy z sektora High Tech i branży internetowej, którzy zgłoszą się do konkursu, wezmą udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach. Autorzy najlepszych projektów będą mogli osobiście zaprezentować je inwestorom - Aniołom Biznesu, by pozyskać środki na rozwój przedsięwzięć i wdrożenie nowych technologii.

 • 2012-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost gospodarczy coraz słabszy

  W trzecim kwartale br. wzrost gospodarczy wyniósł tylko 1,4 proc. - podał GUS.

 • 2012-11-30 Aktualności
  Aktualności

  System podatkowy powinien zachęcać do wydobycia gazu z łupków

  Opodatkowanie przedsięwzięć biznesowych związanych z wydobyciem gazu dopiero w momencie osiągnięcia rentowności, wydłużenie okresów rozliczenia strat, amortyzowanie nakładów inwestycyjnych od momentu rozpoczęcia produkcji i uzależnienie nowych podatków od produktywności złóż - proponuje PKPP Lewiatan w liście skierowanym do premiera Donalda Tuska.

 • 2012-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Debata pt. „Co jest przyszłością polskiej gospodarki?”

  PKPP Lewiatan i Lewiatan Business Angels wspólnie z redakcją Rzeczpospolitej zapraszają na debatę pt. „Co jest przyszłością polskiej gospodarki?"

 • 2012-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Zmiana ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych - stanowisko branży paliwowej zrzeszonej w PKPP Lewiatan

  Sektor paliwowy z zadowoleniem przyjmuje fakt, iż Ministerstwo Gospodarki kontynuuje działania nakierowane na implementację do prawa krajowego postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/28/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych...

 • 2012-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Prezes UOKiK w Lewiatanie

  28 listopada 2012 r. w Hotelu BELWEDER odbyło się spotkanie przedstawicieli firm zrzeszonych w PKPP Lewiatan z Panią Małgorzatą Krasnodębską-Tomkiel, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • 2012-11-29 Aktualności
  Aktualności

  Warsztaty: Podróbki są groźne - naruszenia praw z patentów

  11 grudnia br. Fundacja JWP Masz pomysł? Masz patent. Masz zysk! organizuje w Warszawie ostatnie w tym roku warsztaty dla przedsiębiorców z sektora MŚP pt.: „Podróbki są groźne - naruszenia praw z patentów". Szkolenie poprowadzi Iwona Płodzich- Hennig, rzecznik patentowy z Kancelarii JWP...