Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-02-27 Aktualności
  Aktualności

  III Międzynarodowe Sympozjum Przetwarzania Gazu w Doha

  W dniach 5-7 marca 2012 r. w Doha odbędzie się III Międzynarodowe Sympozjum Przetwarzania Gazu. O randze przedsięwzięcia świadczy objęcie nad nim patronatu przez Następcę Tronu, Szejka Tamim Bin Hamad Al-Thani.

 • 2012-02-27 Aktualności
  Aktualności

  Forum Młodych wraz z domem maklerskim X-Trade Brokers uruchamia Program Ambasadorski

  W związku z dynamicznym rozwojem Forum Młodych zdecydowało się na uruchomienie Programu Ambasadorskiego jeszcze w tym roku akademickim. Kluczowym zadaniem Ambasadorów będzie reprezentowanie Forum Młodych oraz Partnerów Programu na swoich uczelniach. Ambasadorzy będą także odpowiedzialni za...

 • 2012-02-27 Aktualności
  Aktualności

  Europejskie Forum Nowych Idei 2012 - Miejsce Europy w świecie. Perspektywa biznesu

  Europejskie Forum Nowych Idei 2012 to międzynarodowe forum dyskusyjne środowisk biznesowych na temat miejsca i przyszłości Europy oraz europejskiej i światowej gospodarki. Jest organizowane po raz drugi przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami.

 • 2012-02-22 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Kurs na innowacje. Jak wyprowadzić Polskę z rozwojowego dryfu?

  Szanowni Państwo, Ukształtowany w okresie dwóch ostatnich dekad model rozwoju naszego kraju powoli, ale wyraźnie się wyczerpuje. Polska znalazła się w rozwojowym dryfie. Przez 20 lat innowacyjność gospodarki była głównie efektem hurtowego importu technologii, dla nas nowoczesnych, choć w skali...

 • 2012-02-22 Aktualności
  Aktualności

  Klauzule niedozwolone – konieczne są zmiany w prawie

  Wpisanie klauzuli niedozwolonej do rejestru nie może oznaczać zakazu posługiwania się nią przez wszystkich innych przedsiębiorców w relacjach z konsumentami. Ponadto od chwili wpisu klauzuli do rejestru, powinien obowiązywać pewien okres przejściowy umożliwiający przedsiębiorcom z jednej strony zapoznanie się z wpisem, z drugiej zaś ewentualne wyeliminowanie podobnych zapisów z przygotowanych wzorców umów - uważa PKPP Lewiatan.

 • 2012-02-22 Aktualności
  Aktualności

  Lepiej oceniamy swoich pracodawców

  79 proc. Polaków uważa, że jego pracodawca udziela urlopów w pełnym wymiarze, 80 proc. twierdzi, że przestrzega przepisów BHP.

 • 2012-02-22 Aktualności
  Aktualności

  Europejskie Słoneczne Dni po raz drugi w Polsce

  Nie jest prawdą, że ochrona środowiska i ochroną klimatu są kosztem dla społeczeństwa. Już niemalże 100 tysięcy gospodarstw domowych w Polsce płaci niższe rachunki za paliwa i energię tylko dlatego, ze korzysta ze słonecznych instalacji do podgrzewania wody.

 • 2012-02-21 Aktualności
  Aktualności

  System wsparcia inwestycji w Wielkiej Brytanii

  Zaangażowane instytucje oraz źródła finansowania:

 • 2012-02-21 Aktualności
  Aktualności

  Kompromis w sprawie dyrektywy o efektywności energetycznej

  15 lutego w komisji ITRE największe grupy polityczne Parlamentu Europejskiego, tj. EPP, ECR, S&D, ALDE oraz Zieloni, uzgodniły kompromis w sprawie sprawozdania do dyrektywy o efektywności energetycznej. W porozumieniu przeważyły „zielone" postulaty partii S&D, ALDE oraz Zielonych. Sprawozdanie będzie przedłożone do głosowania w Komisji dnia 28 lutego.

   

 • 2012-02-21 Aktualności
  Aktualności

  Nowa interaktywna platforma współpracy Biznes – NGO

  Pomysł powstania platformy internetowej do nawiązywania kontaktów dla firm i organizacji III sektora powstał jeszcze w czasie planowania projektu CSR II prowadzonego obecnie przez Lewiatana i firmę Deloitte. W dobie mediów społecznościowych narzędzie umożliwiające rzeczywiste interakcje pomiędzy...