Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-02-02 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy nie powinni płacić wyższych składek do ZUS

  Rząd zastanawia się nad podwyższeniem składek na ubezpieczenie społeczne płaconych przez osoby prowadzące działalność gospodarczą.

 • 2012-02-02 Aktualności
  Aktualności

  Zaprezentuj się na Targach CSR

  Zachęcamy firmy i organizacje realizujące społecznie odpowiedzialne działania do udziału w 4. edycji Targów CSR organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które odbędą się 29 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uwaga: termin zgłoszeń wystawców upływa 19 lutego. Do udziału w...

 • 2012-02-01 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan nie poprze wniosku PiS do TK w sprawie składki rentowej

  PiS złoży wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o uznanie podwyżki składki rentowej za sprzeczną z konstytucją i namawia przedsiębiorców do jego poparcia. „Mimo, że podniesienie składki rentowej uważamy za złe rozwiązanie, to jednak nie wesprzemy skargi PiS do TK ponieważ ma ona czysto polityczny charakter" - ocenia Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

 • 2012-02-01 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy większymi optymistami

  W styczniu br. wskaźnik PMI wzrósł po raz pierwszy od października 2011 roku i wyniósł 52,2 pkt - podał HSBC.

 • 2012-01-31 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy zapłacą wyższą składkę rentową

  Od 1 lutego br. wchodzi w życie ustawa podwyższająca składkę rentową po stronie pracodawcy.

 • 2012-01-31 Aktualności
  Aktualności

  Nowe firmy członkowskie

  Z przyjemnością informujemy, że od początku bieżącego roku deklaracje członkowskie do Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan złożyło 8 nowych firm: Polski Związek Pracodawców Konsultingu Alma Consulting Group Polska Sp. z o.o. SCHÖNHERR CVAK Sp. K. Polski Związek Pracodawców...

 • 2012-01-30 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan proponuje zmiany w Prawie zamówień publicznych

  Zmianę zasady wykluczania wykonawców w przetargach publicznych na bardziej sprawiedliwą, ograniczenie sankcji w postaci odebrania wadium do przypadków, gdy faktycznie można podejrzewać zmowę przetargową oraz ułatwienie dostępu do sądów przez obniżenie wysokości opłaty od wniesionej skargi - proponuje uwzglednić PKPP Lewiatan przy nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych.

 • 2012-01-30 Aktualności
  Aktualności

  Polska polityka integracyjna wobec cudzoziemców - prośba o wypełnienie kwestionariusza

  Szanowni Państwo, W związku z opracowywaniem przez Międzyresortowy Zespół ds. Migracji ,z udziałem PKPP Lewiatan, strategii dotyczącej polskiej polityki integracyjnej wobec cudzoziemców, zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie kwestionariusza, którego wyniki pomogą nam zlokalizować...

 • 2012-01-30 Aktualności
  Aktualności

  Konsultujemy Zieloną Księgę Komisji Europejskiej

  Zachęcamy do odniesienia się do postawionych w Zielonej Księdze Komisji Europejskiej pytań, jak również przygotowania własnych komentarzy, które zostaną przedstawione jako stanowisko polskich przedsiębiorców.

   

 • 2012-01-27 Aktualności
  Aktualności

  Polacy dalej chętnie wydają pieniądze

  W grudniu 2011 roku sprzedaż detaliczna w ujęciu rocznym wzrosła o 8,6 proc. proc. - podał GUS. „To co prawda wynik poniżej oczekiwań, ale jak na ciągłe informowanie Polaków o tym, że gospodarkę czeka kryzys, wynik niezły" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.