Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2012

 • 2012-01-12 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko PKPP Lewiatan do projektu ustawy o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym

  Projekt ustawy o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym oraz niektórych innych ustaw z dnia 8 grudnia 2011 r. przewiduje nałożenie na banki opłaty ostrożnościowej z przeznaczeniem na utworzenie i utrzymywanie w ramach Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nowego funduszu własnego, zwanego...

 • 2012-01-11 Aktualności
  Aktualności

  RPP nie zmienia stóp procentowych

  Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie. „Mimo wysokiej inflacji RPP nie podwyższyła stóp, bo boi się spowolnienia gospodarczego" - ocenia dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

 • 2012-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Emerytury mundurowe do zmiany

  Nowo przyjęci do służby policjanci i żołnierze będą musieli pracować 25 lat, 10 lat dłużej niż obecnie - zakłada rządowy projekt reformy emerytur mundurowych, który trafił do konsultacji społecznych. „Najbardziej sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby włączenie pracowników służb mundurowych do powszechnego systemu emerytalnego, ponieważ za obecne przywileje dla wybranych płacą wszyscy pozostali" - mówi Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu PKPP Lewiatan.

 • 2012-01-10 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan chce, aby apteki mogły się reklamować

  PKPP Lewiatan proponuje, aby w projekcie nowelizowanej właśnie ustawy refundacyjnej wycofać się z wprowadzonego od początku roku zakazu reklamy aptek oraz sankcji grożących za jego nieprzestrzeganie.

 • 2012-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost bezrobocia w grudniu 2011 roku

  Stopa bezrobocia na koniec grudnia 2011 wyniosła 12,5 proc. i w porównaniu do listopada wzrosła o 0,4 pkt proc. (w analogicznym okresie 2010 roku wskaźnik ten wzrósł z 11,7 do 12,4 proc.) - wynika z szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2012-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Sąd Arbitrażowy Lewiatana bardziej przyjazny przedsiębiorcom

  Sąd Arbitrażowy PKPP Lewiatan, korzystając z doświadczeń renomowanych ośrodków arbitrażowych w Europie oraz w odpowiedzi na zapotrzebowanie przedsiębiorców, stworzył nowy, bardziej liberalny i innowacyjny regulamin arbitrażowy. Nowy regulamin wejdzie w życie od 1 marca 2012 roku. „Przedsiębiorcy...

 • 2012-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Słabości dialogu biznesu z interesariuszami - Raport

  PKPP Lewiatan wraz z partnerem Deloitte Advisory od maja 2011 r. realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego głównym celem jest promocja wśród przedsiębiorców sposobów planowania i prowadzenia dialogu z interesariuszami jako aspektu kluczowego dla właściwej realizacji działań społecznie odpowiedzialnych i budowania kapitału społecznego na poziomie firmy.

 • 2012-01-09 Aktualności
  Aktualności

  Projekt Lewiatana doceniony przez Światowe Forum Ekonomiczne

  Światowe Forum Ekonomiczne uznało nasz projekt "Kwalifikacje dla potrzeb pracodawców" za jedną z najlepszych praktyk dot. mobilności talentów.

   

 • 2012-01-05 Aktualności
  Aktualności

  W ustawie refundacyjnej potrzebne są zmiany

  Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET i PKPP Lewiatan z zadowoleniem przyjmują wstępne porozumienie osiągnięte między lekarzami i ministrem zdrowia oraz zapowiedź nowelizacji ustawy refundacyjnej. W związku z tym proponują usunięcie z niej zakazu reklamy aptek.

 • 2012-01-05 Aktualności
  Aktualności

  Rolnicy powinni płacić podatek dochodowy

  Rząd zapowiedział objęcie rolników podatkiem dochodowym od 2014 roku, a do tego czasu obciążenie ich składką zdrowotną w wysokości uzależnionej od wielkości gospodarstwa.