Jacek Krawczyk szefem Grupy Pracodawców w Brukseli

Jacek Krawczyk, wiceprzewodniczący PKPP Lewiatan i były przewodniczący rady nadzorczej PLL LOT, został wybrany na trwającą 2,5 roku kadencję przewodniczącego Grupy Pracodawców w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społecznym, unijnej instytucji doradczej z siedzibą w Brukseli.

 


Na stanowisku szefa Grupy Pracodawców zamierza walczyć o jak najlepsze uwzględnienie interesów i potrzeb przedsiębiorców w Unii Europejskiej. Wśród jego priorytetów politycznych na stanowisku przewodniczącego Grupy znajdują się: reforma systemu zarządzania gospodarczego w UE, walka o lepszy budżet unijny na lata 2014-2020 oraz działania na rzecz wzrostu gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy.

W czasie swojej kadencji chce także zachęcać do inwestowania w badania i innowacje oraz dążyć do poprawy prawnego otoczenia biznesu w Europie.
Od jesieni 2010 roku Jacek Krawczyk był wiceprzewodniczącym EKES-u, odpowiedzialnym za sprawy budżetowe. Podczas kadencji udało mu się doprowadzić do ograniczenia wzrostu wydatków budżetowych oraz poprawy przejrzystości budżetu i skuteczności w jego wydawaniu.

Na zlecenie Komisji Europejskiej przygotował także szereg eksperckich opinii poświęconych unijnemu budżetowi i konkurencyjności europejskiego lotnictwa cywilnego. Jacek Krawczyk zasiada także w powołanej przez wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej, Siima Kallasa, tzw. Aviation Platform. Skupia ona kilkunastu menedżerów branży lotniczej najwyższego szczebla i doradza Komisji Europejskiej w sprawie strategicznych wyzwań stojących przed europejskim lotnictwem cywilnym.

Krawczyk jest wiceprzewodniczącym PKPP Lewiatan, byłym szefem rady nadzorczej PLL LOT, przedsiębiorcą i zawodowym pilotem.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan