Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2013

 • 2013-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Indeks Biznesu Lewiatana zapowiada trwały wzrost

  Indeks Biznesu Konfederacji Lewiatan w październiku br., w notowaniu rocznym spadł do 33 pkt, natomiast wyraźnie, o 3 pkt, poprawił się w notowaniu kwartalnym i wyniósł 32 pkt. Indeks półroczny pozostał bez zmian.

 • 2013-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja: Mała i Średnia Przedsiębiorczość w 20 lat od powrotu rynku i demokracji, 25 listopada

  Konfederacja Lewiatan zaprasza na konferencję "Mała i Średnia Przedsiębiorczość w 20 lat od powrotu rynku i demokracji". Więcej szczegółów i rejestracja w zaproszeniu.

 • 2013-11-12 Aktualności
  Aktualności

  Gala Różnorodności

  26 listopada br. odbędzie się, w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych, Gala Różnorodności. Głównym celem spotkania będzie prezentacja Raportu z I edycji Barometru Różnorodności oraz dyskusja nad wykorzystaniem przez przedsiębiorców różnorodnego potencjału pracowników. Wydarzenie odbędzie się w...

 • 2013-11-08 Banki i finanse
  Banki i finanse

  Pracodawcy krytycznie o zmianach w ustawie o BFG

  15 listopada br. w Ministerstwie Finansów odbędzie się druga konferencja uzgodnieniowa dotycząca projektu ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, uporządkowanej likwidacji banków oraz o zmianie niektórych innych ustaw. W obecnym kształcie nie zapewnia on przedsiębiorcom w wystarczającym stopniu gwarancji procesowych - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-11-08 Aktualności
  Aktualności

  Anna Jakubowska nową dyrektor generalną Coca-Coli w Polsce i krajach bałtyckich.

  Od 1 listopada 2013 roku funkcję dyrektor generalnej Coca-Cola Poland Services, odpowiedzialnej za Polskę oraz kraje bałtyckie Litwę, Łotwę i Estonię, pełni Anna Jakubowska. Zastąpiła ona na tym stanowisku Paul'a Woodward'a, który pełnił tę funkcję od sierpnia 2010 roku. Siedzibą nowej dyrektor jest biuro Coca-Cola Poland Services w Warszawie.

 • 2013-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Mniej bezrobotnych

  W październiku br. liczba bezrobotnych spadła o 6,7 tys. osób. Stopa bezrobocia wyniosła 13 proc., czyli tyle ile we wrześniu - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2013-11-07 Prawo zamówień publicznych
  Prawo zamówień publicznych

  W zamówieniach publicznych konieczne zmiany

  Poselski projekt nowelizacji Prawa zamówień publicznych został bardzo dobrze oceniony w ramach konsultacji społecznych i uzyskał pozytywną opinię biura analiz Sejmu. Konfederacja Lewiatan uważa, że może poprawić sytuację na rynku zamówień publicznych.

 • 2013-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Powstała Rada Lewiatana ds. Gazu

  Informujemy o powstaniu RADY Lewiatana ds. GAZU. Rada skupia obecnie przedstawicieli firm członkowskich Konfederacji, a jej celem jest wypracowanie propozycji niezbędnych zmian legislacyjnych, organizacyjnych i strukturalnych umożliwiających dalszy rozwój rynku gazu w Polsce.

 • 2013-11-07 Aktualności
  Aktualności

  Nowi członkowie Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan

  W ostatnim kwartale br. w poczet członków Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan wstąpiły następujące firmy: HADEX - GAZ Sp. z o.o. DPM SOLID POLSKA Przesławscy Spółka Jawna ACTIVIS Polska Sp. z o.o. VARICO : w biznesie warto na nas liczyć STOMIL POZNAŃ S.A. Hoffman i Wspólnicy Sp. z...

 • 2013-11-06 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Lewiatan chce uczestniczyć w pracach nad ustawą krajobrazową

  Konfederacja Lewiatan, Polskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej i Polska Rada Koordynacyjna OZE apelują do marszałek Sejmu Ewy Kopacz o umożliwienie im udziału w pracach podkomisji nadzwyczajnej ds. rozpatrzenia prezydenckiego projektu ustawy o ochronie krajobrazu.