Nowy członek Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych

Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) jest polską spółką joint venture, która specjalizuje się w produkcji poliolefin. Została utworzona w marcu 2003 roku przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów ma 50 procent udziałów. Spółka należy do Grupy LyondellBasell i Grupy ORLEN. BOP jest jedynym producentem poliolefin w Polsce i największym krajowym wytwórcą tworzyw sztucznych.

BOP posiada w Płocku dwa światowej skali zakłady do produkcji polietylenu oraz polipropylenu. Roczny potencjał produkcyjny tych fabryk wynosi: 400 tys. ton polipropylenu wytworzonego w oparciu o technologię Spheripol firmy LyondellBasell oraz 320 tys. ton polietylenu dużej gęstości wyprodukowanego przy użyciu technologii Hostalen, również na licencji firmy LyondellBasell. Wraz z mocami wytwórczymi instalacji do produkcji polietylenu małej gęstości (LDPE), roczna wydajność BOP wynosi ponad 800 tys. ton. Produkty z Płocka są ładowane oraz wysyłane z Platformy Logistycznej BOP, która jest jednym z największych i najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.

BOP posiada w pełni od siebie zależną spółkę handlową - Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), która oferuje polskim przetwórcom poliolefiny, produkty z Płocka oraz materiały z portfolio LyondellBasell. Produkty oferowane przez BOPS mają szerokie zastosowanie zarówno na rynku konsumenckim, jak i przemysłowym, m.in. w produkcji opakowań, folii, wyrobów włókienniczych i tekstylnych, a także części samochodowych i rur.

BOPS dysponuje szeroką siecią sprzedaży, posiada rozbudowane kanały obsługi klienta oraz serwis techniczny dla swojej bazy klientów w Polsce.Płock (siedziba)
ul. Padlewskiego 4
09-402 Płock
Tel.: (24) 364 73 00
Warszawa
al. Jana Pawła II 29
00-867 Warszawa
Tel.: (22) 653 82 00

E-mail: info@basellorlen.pl
www.basellorlen.pl