Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2013

 • 2013-10-24 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Uwagi Konfederacji Lewiatan do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

  Uwagi Konfederacji Lewiatan do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz ustawy - Kodeks postępowania cywilnego (druk nr 1703) i do poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (druk nr 1383).

 • 2013-10-23 Prawo ogólnogospodarcze
  Prawo ogólnogospodarcze

  Nowelizacja ustawy o UOKiK zaszkodzi firmom

  Podkomisja nadzwyczajna powołana przez sejmową Komisję Gospodarki rozpoczęła prace nad nowelizacją ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Zawiera ona wiele zmian niekorzystnych dla przedsiębiorców - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Uwagi Konfederacji Lewiatan do PO Inteligentny Rozwój 2014-2020, wersja z września 2013

  Program Inteligentny Rozwój 2014-2020 jest coraz lepszy. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego uwzględniło ważne postulaty Lewiatana. Przede wszystkim punkt ciężkości w programie przeniesiono na projekty przedsiębiorców, przy czym te obciążone największym ryzykiem, a więc przedsięwzięcia badawczo -...

 • 2013-10-22 Podatki
  Podatki

  PSL chce podwójnie opodatkować spółki komandytowe

  Konfederacja Lewiatan jest zaniepokojona poprawką złożoną przez Klub Parlamentarny PSL mającą na celu objęcie podatkiem dochodowym od osób prawnych także spółek komandytowych.

 • 2013-10-22 Aktualności
  Aktualności

  IV Morskie Regaty Żeglarskie Konfederacji Lewiatan

  Charakter imprezy Zapraszamy na spotkanie integracyjno-promocyjne Lewiatana, która połączy tradycyjne regaty żeglarskie z możliwością promowania uczestniczących w nich firm. Poza możliwością eksponowania logotypów firm na banderach, koszulkach, roll-upach i na tablicy sponsorskiej,...

 • 2013-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Nowy członek Związku Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan

  Groupon (NASDAQ: GRPN) jest liderem na rynku ofert lokalnych, ułatwiającym klientom na całym świecie dostęp do najlepszych usług i produktów w bezkonkurencyjnych cenach. Groupon wnosi nową jakość w świat małych i średnich przedsiębiorstw, udostępniając im bogaty zestaw usług i narzędzi,...

 • 2013-10-22 Podatki
  Podatki

  Trybunał rozstrzygnie, czy będzie podatek od „imprez”

  Naczelny Sąd Administracyjny skierował do Trybunału Konstytucyjnego pytanie o podatek od nieodpłatnych świadczeń pracowniczych, m.in. dojazdów do pracy Konfederacja Lewiatan uważa, że postąpił słusznie ponieważ nierozstrzygnięcie tej kwestii, w połączeniu z coraz bardziej fiskalnym podejściem organów skarbowych, skutkuje rosnącą liczbą sporów.

 • 2013-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Polacy robią zakupy, ale bez euforii

  Sprzedaż detaliczna w wrześniu br. wzrosła o 3,9 proc. w ujęciu rocznym - podał GUS.

 • 2013-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Istotne informacje gospodarcze z białoruskiego rynku

  Pogorszenie stanu gospodarki Białorusi zmusza władze do poszukiwania niestandardowych rozwiązań

 • 2013-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja koalicji Dojrzałość w sieci